МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Провокација

+5
Кидман
Тото
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Провокација Empty Провокација

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:32

Дали сте вие тие кои провоцирате или дозволувате другите да ве провоцираат ???????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:40

Site oni provociraat samo ja ne Провокација 449911
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Ное 03 2009, 21:04

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Пет Јан 15 2010, 00:37

кога е некој премногу резервиран, ме провоцира да го провоцирам
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Сре Фед 03 2010, 13:07

Se cuvstvuvam isprovociran i toa mnogu dokolku otkrie nekoj del od nejzinoto telo i si vikam deka ja cesa
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by trpe Чет Фед 04 2010, 22:59

Бог е мртов. – рече Ниче
Ниче е мртов. – рече Бог
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Чет Апр 22 2010, 22:39

Провокација е кога едно кажува, а друго покажува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by trpe Сре Апр 28 2010, 14:35

Провокација Canyousharethat
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Чет Апр 29 2010, 09:50

ништо не може да ме испровоцира како турбо фолк Провокација 336123 Провокација 262767 Провокација 20863 Провокација 770493
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by Кидман Чет Апр 29 2010, 17:38

провокација е кога обожава да прави заебанции за работи кои ич не ми се смешни

п.с. само затоа што му е досадно

п.с. п.с. па се кези ко зелен кога се лутам Провокација 336123
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 14:14

Кога на некоја работа ќе укажеш повеќе пати, а заради твоја слабост се игнорира, а човекот се проценува таму каде е најслаб у ствари самиот се деваливираш заради некоја речитост која ќе те надзобри. Можеби ќе сватиш некогаш дека тоа се само празни зборови кои содејствуваат со твојата внтарешна празнина и ќе ти текне дека е тоа провокација заради твојата мекушавост.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Мај 10 2010, 16:38

Провокација е кога си убав, уште ако имаш карактер никогаш нема да ти биде простено.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by fragola Пон Мај 10 2010, 21:14

Pagjam na provokacii Провокација 396736
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Мај 10 2010, 21:28

Провокација 959274 Провокација 132225
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by fragola Пон Мај 10 2010, 21:35

Провокација 538444 Провокација 1605
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Мај 10 2010, 21:45

Провокација 84321 Провокација 83386
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by trpe Вто Мај 11 2010, 17:16

Ако некој провоцира значи „си го бара“, а ако си го бара „ќе си го најде“ !
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Чет Мај 13 2010, 11:36

Obozavam da provociram,a i me provociraat mnogu.Na rabota sum sef na 30-tina luge od koi 85% se zeni.Cudna rabota so mazite odma se razbiram,no zenite sekoja svoj svet.Ama ako ic ne ni e dosadno,ko sapunska serija sme.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 01:56

Епа коа си имате меанизам и ви се бирани мажите Провокација 883421 лесно е, тие што не чинеле гарант сте ги исфрлиле.Провокација Rirede10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Пон Мај 17 2010, 09:32

Ne be,nema mazi sto ne cinat nie zenite sme bog da cuva!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 12:02

Идијана Џонс се авантурисал каде е тешко и комплицирано какви се и жените оти тоа е знак дека таму има богатство.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by ?????? Сре Мај 19 2010, 13:26

кога некој ќе те гризне, само те провоцира да му кажеш дека и ти имаш заби

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by trpe Нед Мај 23 2010, 02:49

Многу ме провоцира кутијата со сладолед, ама кога ќе ја испразнам, веќе не ме провоцира, не знам зошто Провокација Hein4210
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Нед Мај 30 2010, 18:01

Me provocira samo zenski gaz koj e kolku moite dve dlanki
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Нед Мај 30 2010, 18:32

Aj,sea posle malterot za toa ti teknuva?P.S.A kolkavi ti se dlankite?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација Empty Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот