МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Провокација

+5
Кидман
Тото
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by trpe Сре Дек 22 2010, 23:38

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 12:42

Каде завршуваат женските нозе таму продолжува нашиот ген.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 13:40

пиеш кафе со другарките.
ѕвони мобилниот. тој: каде си, со кого, до кога.
другарка-провокаторка: лелеее, те обожава, не може без тебе
histericna
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 13:44

А кај нас : „ Е бре папучариште ниедно!“ kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 14:03

да бидеш папучар значи да и припаѓаш на саканата со душа и тело

Провокација - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcRWfds8KMQEjJYzZRSDOkp8hPHWwgvQduvMF4IXSuOj0rgGJzYWDQ
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Јан 25 2011, 20:54

Кој ли е постар занает? Проституцијата или папучарството? zbunet
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Пон Фед 07 2011, 13:44

zbunet напиша:Кој ли е постар занает? Проституцијата или папучарството? zbunet

Постар е тој што е најстар kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Саб Фед 19 2011, 20:12

Провокација е инспирација.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Саб Фед 19 2011, 20:54Ovie se snimale kako gi gledaat... ne znam sto ke im e toa?
Mozebi da ja gledaat snimkava, koga nikoj veke nema da se vrti po niv. kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пет Мар 25 2011, 13:17

Провокацијата предизвикува омраза или љубов. На тебе е да одбереш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by trpe Пет Мар 25 2011, 13:54

Провокација - Page 5 Daydre10 Дал` да тепам, ил` да...
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Саб Мар 26 2011, 00:22

Јас одбирам љубов...Ништо ново не кажав нели?... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Мар 28 2011, 13:29

Како да прифатиш комплимент кога знаеш дека е лицемерен, како да прифатиш критика кога те омаловажува?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Нед Апр 03 2011, 15:35

Кога ќе видам 9-ка, ме провоцира да додадам 1 или 2 за премин на следно ниво. Не сакам almost there ситуации.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Апр 19 2011, 18:10

Ако некого оквалификуваш како песимист, тој може да ти врати дека ти е испран мозокот. И кој е сега во право? zbunet
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Сре Апр 20 2011, 08:43

Секогаш во право е оптимистот... kez guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Мај 17 2011, 15:11

Се чудиш или згрозуваш на постапките на некои. Значи сакаш да размислуваат како тебе. И што ќе биде од тебе кога би било така? Ќе бидеш еден од многуте. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Чет Јун 02 2011, 16:26

Ako procitas ovu poruku dugujes mi zagrljaj, ako je izbrises poljubac, ako memorises izlazak, ako ne odgovoris seks, ako odgovoris onda mi dugujes sve! Izbor je tvoj!

iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Сре Јун 22 2011, 16:09

Losite luge se kako nas, samo sto za niv nemame opravduvanja kako sto imame za nas smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Вто Јун 28 2011, 18:07

trpe напиша:Провокација - Page 5 Daydre10 Дал` да тепам, ил` да...

или да љубам... smeenje
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty КОНФУЗИЈА ИЛИ ПРЕ-ПРОГРАМИРАЊЕ

Пишување by keti Вто Јун 28 2011, 18:08


Пробајте да го направите ова...

Ве молиме да го направите ова, трае само неколку секунди.
Нема да верувате! Потекнува од еден хирург ортопед.
Сигурно ќе го доведе во конфузија вашиот мозок и сугурно ќе пробате повеќе пати, но нема да можете. Ова е пре-прогарамирано во мозокот.
1. Додека седите пред компјутерот, подигнете го вашето десно стапало од подот и правите кругови со него во насока на стрелките на часовникот.
2. Сега, додека тоа го работите, напишете го бројот 6 во воздухот со својата десна рака. Стапалото ќе ја промени насоката на вртење!

И тука неможете ништо да промените. Навистина е смешно, но ниту свеста ниту концентрацијата не можат да го променат пре - програмирањето на стапалото.


Провокација - Page 5 Brainm

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Саб Jул 09 2011, 17:39

Poveke imam nauceno od moite neprijateli od kolku od moite prijateli iako zaradi samobendisanost toa ne smeam da im go priznaam kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Саб Jул 09 2011, 18:19

‎" Ako se ne javim
nisam se javio, a razlog je
što još nisam spreman da vas ubijem
ili vas zavolim, ili vas čak prihvatim
to znači da ne želim da razgovaram
zauzet sam, lud sam, milo mi je
ili možda pletem omču "

Čarls Bukovski
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Саб Jул 30 2011, 15:29

Lugeto se cesto nevnimatelno gladni za vnimanie smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Нед Jул 31 2011, 18:18

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 5 Empty Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот