МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Провокација

+5
Кидман
Тото
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 20:21

Кога машко провоцира сакаш да го тепаш, а кога женско провоцира?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Чет Окт 21 2010, 20:31

Размисли,па кажи... kezИначе ние жени со жени кога се провоцираме,сакаме да се искараме убаво.Па,ќе ни пројде jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Чет Окт 21 2010, 21:13

„karanje je zdravlje“ - како што „цитираше“ мајката на другарка ми еднаш кога читаше српско списание Провокација - Page 4 301497
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by alisa Пет Окт 22 2010, 00:06

zbunet напиша:Кога машко провоцира сакаш да го тепаш, а кога женско провоцира?


Ова е чиста провокација некој од машките да напише што му се мота низ главата кога провоцира некое женско Провокација - Page 4 26635


А некое женско мене може да ме испровоцира Провокација - Page 4 136228 ако го пика носот онаму каде што не и е местото. Во тој случај ќе се потрудам да и покажам каде и е местото, за да не се мачи да талка многу Провокација - Page 4 63264
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Вто Окт 26 2010, 09:07

„Единственото нешто за што се грижи еволуцијата е кој ќе има повеќе деца. Ако е некој неодговорен шармер и лицемер, тој ќе направи повеќе деца од фармерот кој дваесет години тешко работи за да ги прехрани и школува потомците“...Хенри Харпендик, антрополог од Универзитетот во Јута (САД).
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Окт 26 2010, 16:18

Провокација е контрадикција. Кога ќе ти рече дека се’ ќе стори за тебе, а од друга страна ќе ти каже дека не можеш да го бараш тоа од неа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Вто Окт 26 2010, 18:48

Провокација е кога некој објавува туѓа мисла и сака да те предизвика да ја кажеш својата мисла, знаејќи при тоа дека таа би била сосема спротивна на објавената мисла...
Или меѓу народот кажано „те вади од такт“... Провокација - Page 4 104553 Провокација - Page 4 125943 Провокација - Page 4 125943 Провокација - Page 4 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Вто Окт 26 2010, 18:59

Провокација - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Сре Окт 27 2010, 16:59

Провокација е кога соседот (моја генерација) секое утро додека чекаме автобус ме поздравува со „Имајте убав и пријатен ден.“ Уште шапка да носеше ...
Провокација - Page 4 DEC619-20
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Сре Окт 27 2010, 18:01

Еее,на денешно време шапка!Не му треба,важно е џентлмен! tracА,згоден е? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Сре Окт 27 2010, 20:19

најбољи фраер у маало Провокација - Page 4 Heart-emoticon
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Сре Окт 27 2010, 22:41

wow Е па тогаш,,имајте убав и пријатен ден,,! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by Александра Чет Окт 28 2010, 00:13

Провокација - Page 4 Daydream-animated-animation-day-dream-smiley-emoticon-000404-large
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 17:05

Се’ што прави жена е провокација и најстрого треба да се казнува со внимание, нежност и љубов.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Пон Ное 08 2010, 17:10

zbunet напиша:Се’ што прави жена е провокација и најстрого треба да се казнува со внимание, нежност и љубов.
Такви строги казни,ммм...може. gal
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 17:13

Дур не и’ се слоши од милување и исполнување желби Провокација - Page 4 762431 Да види она оти провоцира
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Пон Ное 08 2010, 17:16

Епа сега, да и се слоши... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 17:30

Најпокварено што маж може да и’ стори на жена кога има пмс да има разбирање и на секое дерење да и’ купи нешто скапо.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Пон Ное 08 2010, 17:32

Да,да многу покварено kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 17:34

Ѓубре! Провокација - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Вто Ное 09 2010, 12:48

R E K L I O Ž E N A M A :

Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima
- Burt Reynolds

Treba ženiti samo lijepe žene. Inače ne postoje nikakve šanse da ih se riješimo
- Rod Stewart

Mojoj ženi je svejedno što radim bez nje toliko dugo dok se pri tome ne zabavljam
- Jerry Seinfeld

Ne bi reka da su sve žene iste, ima ih i gorih
- Stipe iz Muća (kod Splita)

Tko u braku ne poludi taj stvarno nije normalan
- Princ Charles

Oni koji o ženama uvijek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.
Oni koji o njima samo loše govore, ne poznaju ih nikako
- G. Pigault Lebrun

Bolje je biti dobro obješen nego loše oženjen
- Shakespeare

Moja prva žena je umrla jer je pojela otrovne gljive.
Druga žena je preminula jer je također jela otrovne gljive.
Treću sam udavio jer nije htjela jesti gljive
- Henrik VIII (ili VII)

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka
- Dante Alighieri

Lijepe žene su stvorene za muškarce koji nemaju mašte,
a pametne za one koji nemaju sreće!
- Casanova

Dobro otvori oči kad se ženiš, poslije ih zatvori
- Shakespeare

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute
- Shakespeare


Muškarac je sretan sa bilo kojom ženom dok je ne zavoli
- Petrarca

Ne može muškarac varati ženu onoliko koliko se žena može praviti da mu je vjerna
- Zdravko Mamić

Nisam primjetio da mi se žena davi. Urlala je kao obično
- Veljko Rogošić

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!
- Stephen W. Hawking

Kažite mi uzrok: znam da se iza njega skriva žena
- Beaumont

Kako da razumijem ovo: "Ubiti se zbog jedne žene?"
A gdje su sve one ostale?
- Tin UjevićI ZA KRAJ...


Ja sam sve svoje probleme sa ženama riješio!
Sir Elton John

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Чет Дек 02 2010, 22:35

Убав изглед на излог значи те мами да влезеш и да купиш нешто. Па шо запнале жениве да имаат убав излог кога не продаваат секому?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Пет Дек 03 2010, 00:28

Излогот треба секогаш да е убав kezза да влезе некој и да купи.

Мислам дека Достоевски има кажано,,Убавината ќе го спаси светот,,
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Сре Дек 08 2010, 00:36

Муро на соседот Трајко паѓа постојано на истите провокации на мојот мачор.

Провокација - Page 4 Cza1344l

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by the nurse Чет Дек 09 2010, 10:07

Толку ми беше убаво да те гледам додека спиеш,што не можев да заспијам... iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 4 Empty Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот