МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Окт 07 2009, 00:16

lagata e kako da cistis i gubreto go stavas pod tepih
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Вто Окт 13 2009, 11:59

Mona Liza напиша:Дали мислите дека сеуште има искрени луѓе на денешницава или јас сум еднинствената искрена будала тука ? Искреност .....Лага 638372


Зошто луѓето лажат ? Има ли потреба од тоа ?

Ако, ако ... ќе ти дојде умот и тебе :намигнува:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Вто Окт 13 2009, 14:22

Ne e dobro da lazes, ako veke moras bar premolci ja vistinata
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Саб Окт 17 2009, 01:10

Кој лаже, тој и краде, има вошки и спие на таван! Искреност .....Лага Icon_rr
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by fragola Сре Окт 28 2009, 19:28

Pa...i dvata metodi se pokazale uspesni,samo treba da se primenat vo soodvetna situacija
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Чет Окт 29 2009, 21:19

Koga lazes znaci sakas nesto brzo da dobies Искреност .....Лага 47654 , koga ja zboruvas vistinata znaci sakas nesto od nea da prikries
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Ное 01 2009, 21:06

побезобразно од лагата е фалењето со сопствената искреност
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Ное 07 2009, 12:35

Postojat napadni luge koi te rasprasuvaat za se i sesto i duri insistiraat i na ona koe ne sakas da im go kazes. Taka da doagas vo situacija koga pocnuvas da gi lazes zaradi nivnata bezobraznost.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Чет Ное 12 2009, 18:26

* во хороскоп сум овен
* имам кафени очи
* сум била за Америка

едно е вистина, две излажав :срам:


Последната промена е направена од dalas2no на Пон Ное 16 2009, 12:19. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : ххх)
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Саб Ное 14 2009, 18:34

Седум женски лаги

Искреност .....Лага 13565_1159514596543_1488136800_30444827_460768_n
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 10:13

Овие повеќе ми личат на 7 женски заповести
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Саб Ное 28 2009, 20:18

eve vaka denes se relaksirav

Искреност .....Лага Istockphoto_8568054-happy-housewife
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Ное 29 2009, 21:44

Најчесто лагата посегнува по женските гаќички.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Пон Јан 04 2010, 16:34

Треба да се внимава како се соопштува вистината посебно на оној кој инсистира на неа во стилот, вистина, вистина и само вистина,
зашто најчесто не е ни свесен што бара од вас, па после кога ќе го здоболи, ќе ве обвини за парезија, а таа никому не е пријатна за џвакање. Искреност .....Лага 72818
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Јан 31 2010, 20:38

Lagata e osnovna alatka na politicarite, ja dovedoa do stadium na umetnost.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пет Фед 05 2010, 10:19

МАЖИТЕ СЕ ПАМЕТНИ, НЕЖНИ И СКРОМНИ! - не лажам !!!

МОЖАМ ТОА И ДА ГО ДОКАЖАМ!


Паметни се бидејќи имаат две глави.

Нежни се бидејќи цел живот седат на јајца, а никогаш не ги скршиле.

Скромни се бидејќи ги задоволува и едно мало дупче.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Пет Фед 05 2010, 14:07

Искреност .....Лага 869992

многу сакам ПАМЕТНИ, НЕЖНИ И СКРОМНИ МАЖИ

Искреност .....Лага 594801
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Чет Фед 25 2010, 21:47

Да го излажеш непријателот е преживување.

Да го излажеш пријателот е глупо.

Да се лажеш себе е умоболно.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Пет Фед 26 2010, 14:05

Мене никој не ме сака Искреност .....Лага 160135
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Пет Фед 26 2010, 23:27

jas te sakam Искреност .....Лага 375123
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Чет Мар 25 2010, 09:15

Секогаш постојат условени ситуации заради кои мораме да употребиме лага да ги сместиме во одредената социјална рамка. Сликата повремено паѓа, зависно од цврстината на тоа за што виси.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Чет Мар 25 2010, 19:43


Вистина


Искреност .....Лага 129102357479945241


Лага

Искреност .....Лага Rszfarmville
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Мај 01 2010, 20:37

Во Чикаго гинеа луѓе за да остварат 8 часовно
работно време, сега гинат на работа затоа што не ги почитуваат тие и тоа
за што загинаа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Вто Мај 04 2010, 01:07

најчесто испаѓа дека е вистина она во што не сакам да верувам Искреност .....Лага 985250
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Чет Мај 06 2010, 12:29

Искреност .....Лага 1376223229
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот