МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Нед Јан 16 2011, 20:22

Голема катастрофа е збир на мали лаги...
Збирот на малите лаги во голема вистина се претвара и целиот живот лажен го прави...
Зарем постои поголема вистина од оваа?... Искреност .....Лага - Page 6 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Фед 16 2011, 12:31

Жена сака љубов по секоја цена, макар и незаборавна лага.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by fragola Сре Фед 16 2011, 19:44

Sam sebe mozes najdobro i najdolgo da se lazes. Искреност .....Лага - Page 6 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Чет Фед 17 2011, 00:01

полесно е да се лажеш дека те сакаат
потешко е да се лажеш дека сакаш
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Фед 23 2011, 20:18

dalas2no напиша:полесно е да се лажеш дека те сакаат
потешко е да се лажеш дека сакаш


se klanja Секогаш со неспоредливи мудрости
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by fragola Сре Фед 23 2011, 23:51

Jas se lazam deka ne sakam Искреност .....Лага - Page 6 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Мар 02 2011, 14:25

На лагите им се кратки нозете, меѓу долгите е вистината.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Вистина...

Пишување by the nurse Сре Мар 02 2011, 23:33

Искреност .....Лага - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcRBRvSCpoTkZ7BHZzCTsXYtF6BUNZZAReQHCMz6K3ntkXYPCEYFog
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Мар 02 2011, 23:38

Долга нога нема што да крие kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пет Мар 04 2011, 10:46

Вистината е релативна. Она што вам ви изгледа како апсолутна вистина, низ туѓите очи може да изгледа како лага. Сите ние светот околу себе го перцепираме низ призмата на сопствените искуства, надежи и желби.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Мар 04 2011, 11:00

Вистината е релација од испраќачот до примачот која се менува зависно од должината на патот и условите додека стигне до примателот. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пет Мар 04 2011, 11:24

Да,затоа патот треба да е најкраток што може kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Мар 25 2011, 13:10

Пинокио кога лаже му расте носот. Мажие кои лажат им се смалува . . . . то. Жените кои лажат им се ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Чет Мар 31 2011, 23:09

искрено кажано ... некои прекрасни лаги ми го разубавиле денот, месецот, годината ... па што, повеќето вистини не траеле подолго Искреност .....Лага - Page 6 151405
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Чет Мар 31 2011, 23:31

Признавам...
понекогаш малку подлажувам
затоа што така е полесно
и...поубаво
лажам дека не сакам,а сакам
дека не можам,а можам
дека не мислам ,а мислам
дека не сонувам...а...сонувам
и кога ме фалиш ,поцрвенувам
и велам ДОСТА!

П.С.И велам...ништо не ми треба од тебе
А...САКАМ СЕ'!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Апр 02 2011, 15:48

Ако имаш повеќе расходи од приходи значи не ја кажуваш целата вистина
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Чет Апр 07 2011, 22:18

Дали сум искрена ...или лажам...кога велам дека сите си ги сакам...
Многу љубов има во моето срце и затоа морам да ја дарувам... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Апр 08 2011, 20:06

Законите се прават за богатите да се заштитат од сиромавите за да не можат да си го повратат тоа што им е украдено.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Сре Апр 13 2011, 16:06

Најголема лага на интернет: "Ги прочитав условите и се согласувам со нив"
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Чет Апр 28 2011, 21:14

Ќе ми недостасуваш скоро колку би си недостасувал да ме немаше kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Пет Апр 29 2011, 08:53

trpe напиша:Најголема лага на интернет: "Ги прочитав условите и се согласувам со нив"


хахахахах, ова е добро
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Вто Мај 03 2011, 08:33

Ima i dosta takvi koi stom zinat - lazat, raduvaj se koga za tebe ke recat deka si glup smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Чет Мај 05 2011, 08:59

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Мај 07 2011, 22:59

Обично викаме „ Ај не сме деца да се лажеме“. Па што имаме ние на власт? Деца?! kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Саб Мај 07 2011, 23:04

Дојдоа пилци... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 6 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот