МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Моќност

+5
the nurse
alisa
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Пон Ное 01 2010, 16:14

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Вто Ное 02 2010, 16:14

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 13:01

„Материјата е моќна , но мислата е семоќна“

Кога луѓето би се сплотиле во една позитивна мисла, со медитација, ќе бидат моќни да ја сменат траекторијата на опасниот астероид Апофис, кој на 13 април 2036 година би можел да ја погоди Земјата и да предизвика масовно уништување...

Астероидот Апофис и' припаѓа на групата „Атен-астероиди“. Тој има период на орбитирање околу Сонцето од 323 дена, за кое време неговата патека двапати го носи во близина на орбитата на Земјата.
Според проценките од неговата светлина, Апофис е долг 415 метри, а според спектроскопските набљудувања од инфрацрвениот телескоп на НАСА на Хаваи, долг е 315 метри. Неговата маса е проценета на 46 милијарди килограми, односно колку осум Кеопсови пирамиди.
Апофис е откриен на 19 јуни 2004 година. Тогаш му е дадено привременото име 2004 МН4. Кога неговата орбита е пресметана доволно точно, тој го добива конечниот број 99942. Кога го доби бројот, тој автоматски ја доби и можноста да му се даде име, и веднаш го доби името Апофис. Апофис е грчко име на античкиот египетски бог Апеп, „Уништувачот“, кој живее во вечниот мрак на Дуат (подземниот свет) и се обидува да го уништи сонцето.
Следната „блиска средба“ со Апофис е предвидена за 13 април 2029 година, кога Апофис ќе биде видлив со голо око од руралните области и со двоглед од други локации во Европа, Африка и западна Азија.

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Вто Ное 16 2010, 13:18

Ova mene mi lici kako da im davaat kuraz nasmeani da go gledaat asterotidot koga ke padne smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Вто Ное 16 2010, 13:36

Кои луѓе би се сплотиле во една позитивна мисла?Тешко! tazenОсвен ако не дојдат некои вонземјани што би не научиле на тоа...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 13:37

Дали мислиш дека е подобро да се бомбардира астероидот за да му се смени правецот или да се најде подобро решение...Што не се консултираат „големите„ со „бог“ за да им помогне..и така веќе одамна се во преговори...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Вто Ное 16 2010, 13:40

Golemite so Gospod ne znam dali razgovaraat.Tie se cuvstvuvaat kako nego...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by trpe Вто Ное 16 2010, 13:47

Се уште не ми се јавиле да преговараме Моќност - Page 3 497844 Нема проблем, кога ќе посакаат да преговараме, тука сум Моќност - Page 3 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 13:47

hot nurse напиша:Golemite so Gospod ne znam dali razgovaraat.Tie se cuvstvuvaat kako nego...

Ја откриле тајната на бесмртноста, а ние се уште сме ученици... smesko
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 13:49

Очекувај ги наскоро Трпе, кај и да е ќе те посетат... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by trpe Вто Ное 16 2010, 14:12

Стрпливо ги чекам Моќност - Page 3 Sommerdrink
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Кој е главен?

Пишување by trpe Вто Ное 16 2010, 14:18

Е ова е моќност Моќност - Page 3 2095

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 14:26

Ова горе е математички доказ на теоријата...МАТЕРИЈАТА Е МОЌНА, НО МИСЛАТА Е СЕМОЌНА...
Благодарам Трпе на просветлувањето... kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by trpe Вто Ное 16 2010, 14:29

Моќност - Page 3 2036 Моќност - Page 3 125943
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Вто Ное 16 2010, 15:01

Ете зошто ги сакам мачките kez bravo Трпе!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Нед Ное 28 2010, 14:32

Колку видовме моќ значи да се зема од слабите и сиромашните. Никому не падна на ум да им даде и дека можеби тоа значи моќ.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Нед Ное 28 2010, 14:57

Се почесто слушам во женски муабети, дека не е важно дали е ваков или онаков,само да е МОЌЕН!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by na oko Сре Дек 01 2010, 09:49

edinstvena moknost shto me zasega e33% na evn affraid

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Пон Дек 20 2010, 23:07

Зад секој упорен маж стои напорна жена.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by keti Пон Дек 20 2010, 23:11

Малку ми е испобркана оваа реченица...да не е обратно... Моќност - Page 3 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Сре Дек 29 2010, 19:50

Моќ е кога саканата на раце ја носиш кон креветот во најодалечената соба.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by the nurse Саб Јан 01 2011, 19:49

Најголемата моќ се крие меѓу женските нозе.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Саб Јан 01 2011, 20:27

I ja iam primeteno, ama ne bev siguren kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Нед Јан 09 2011, 21:13

Што е астролог? Космонаут без диплома.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 14:33

Да даде на оној кој ќе го цени тоа, а не на некој кој ќе ја смета за една од многуте.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Моќност - Page 3 Empty Re: Моќност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот