МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Чувства и емоции

+3
fragola
zbunet
Александра
7 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Мар 14 2011, 18:07

Жената највеќе покажува чувства сперма тој кој го сака.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Саб Мар 19 2011, 00:48

имам чувство дека немам емоции Чувства и емоции - Page 3 781215
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Мај 16 2011, 22:32

Nikogas ne sum se razocaral vo licnost koja mi znacela, tuku vo sebe, kako sum mozel da bidam tolku glupav da dozvolam da mi znaci lut
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Чет Јун 16 2011, 19:41

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Jул 05 2011, 19:45

Slusaj go vnimatelno toj vo tebe oti ako mu se prais fraer ke te sjebe kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Вто Jул 05 2011, 21:57

Вистински пријател е оној пријател на кого можеш да му се довериш во секое време, а довербата да не ја направи афоризам... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пет Jул 08 2011, 19:35

Da mislis znaci da imas i emocii, da imas emocii znaci da preteruvas i vo dobro i vo loso kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Пет Jул 08 2011, 20:52

СЕ' ТИ Е ПРОСТЕНО... zaljub guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Сре Aвг 24 2011, 21:44

Za da te povredat necii zborovi treba da ja imaat potrebnata tezina i da ti znaci nesto toj koj gi kazuva smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Саб Aвг 27 2011, 08:39

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Саб Aвг 27 2011, 21:54

zbunet напиша:Slusaj go vnimatelno toj vo tebe oti ako mu se prais fraer ke te sjebe kez

Овој цитат треба да стои во темата "Вистина или лага"...Дали понекогаш не треба да имаме и свое мислење и гледање на работите...или секогаш треба да се потпираме на мислењето на другите околу нас? misli ...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Сеп 06 2011, 00:11

Sustinskata zelba ne zgasnuva i ako redovno se ispolnuva ne obrasnuva kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Чет Сеп 15 2011, 10:39

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Чет Окт 13 2011, 10:35

Некогаш штркот донесуваше радост у фамилија, после поштарот, а сега трансакциска kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Вто Окт 18 2011, 00:33

„Поезијата не е ослободување на своите емоции, туку бегство од своите емоции; таа не е израз на самиот себе туку бегство од самиот себе. Но, се разбира, само оние кои поседуваат карактер и чувства знаат што значи да сакаш да избегаш од нив.“ - Емили Дикинсон


Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Кидман Вто Окт 18 2011, 09:36

mmmmmmmm..... fantasticno Чувства и емоции - Page 3 125943
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Нед Апр 22 2012, 23:50

Луѓето најчесто се отвараат кога нема што да се земе smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Чет Мај 03 2012, 18:16

Kada smo bili mali, pretvarali smo se da plačemo dok smo ležali u krevetu da bi privukli pažnju, a sada se pravimo da spavamo, dok u tišini plačemo samo da bi izbegli pitanja.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Саб Ное 17 2012, 13:47

Душата човечка е како бел искречен ѕид, повремено по некој ќе напише по некој графит...па следува ново кречење... smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Тото Нед Ное 18 2012, 00:25

Каков ден - такво чувство.
Среќни се оние кои на крајот на денот заспиваат со благодарност за тоа што го имаат, а не со јад за тоа што го немаат.


Последната промена е направена од Тото на Нед Ное 18 2012, 13:08. Мислењето е променето 1 пати
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Нед Ное 18 2012, 01:24

Srekni sme onie koi nesto imame, ama uplaseni deka ke bideme kako tie koi nemaat kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Нед Ное 18 2012, 06:35

Среќни се само оние кои немаат страв од ништо и си го живеат својот живот, онака како што им е по волја... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Тото Нед Ное 18 2012, 13:10

keti напиша:Среќни се само оние кои немаат страв од ништо и си го живеат својот живот, онака како што им е по волја... Чувства и емоции - Page 3 539282

Чувства и емоции - Page 3 538444
a ti, poznavas nekoj takov?
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Ное 19 2012, 00:07

misli
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Пон Ное 19 2012, 02:06

Тото напиша:
keti напиша:Среќни се само оние кои немаат страв од ништо и си го живеат својот живот, онака како што им е по волја... Чувства и емоции - Page 3 539282

Чувства и емоции - Page 3 538444
a ti, poznavas nekoj takov?

Јас не знам таков... А ти знаеш ли? ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 3 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот