МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е најважно за успешна врска?

+6
Кидман
Тото
fragola
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Таа и јас

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 10:38

На пример најчесто сме вакви


Што е најважно за успешна врска? - Page 5 42655910
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 10:41

Кога ќе ми принесе кафе ми се чини дека пилиња пеат

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 2210
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 10:43

Кога ќе ја видам правам ваква фаца

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 25082410
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 10:46

Или ваква

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 4910
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Вто Aвг 03 2010, 10:51

paga smeaАааа,ова мачорчево обара со поглед,дотерано во тренд,нема мачка која ќе одолее... ripka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 10:56

Кога е во лошите имам ваков впечаток

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 30434610
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 10:58

Кога сме си лути изгледаме вака

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Funny-10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 11:03

Вака се смируваме

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 34397410

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 43289210
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 11:07

И солидно ќе ме згрижи

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Img_0010
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото Вто Aвг 03 2010, 17:23

Тука лежам врз мојот конкурент и се обидувам да ја шармирам trepka

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Cat-piano-01

Ова подоцна smesko погодете дали успеав

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Girl,piano-419f6ef7b85c3d02ca38986d4737484d_m
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 17:37

То мајсторе ! Што е најважно за успешна врска? - Page 5 620745
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото Вто Aвг 03 2010, 17:47

smeenje igrac
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 00:40

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Lilobetty
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 00:44

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Rsz_7110
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Чет Aвг 05 2010, 00:55

dalas2no напиша:Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Lilobetty
paga smea Ја обожавам ,,Ugly Betty,,!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Aвг 06 2010, 20:46

Долга врска како таква не трае долго, да си збориме реално нема таков квалитет, но затоа се врзуваат чворови таму каде ќе се скине. Е сега може не изгледа убаво и е скратена заради чворовите, но сепак останува доволно долга.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман Пет Aвг 06 2010, 21:03

ЉУБОВТА ТРАЕ ТРИ ГОДИНИ Што е најважно за успешна врска? - Page 5 104553
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Aвг 06 2010, 21:09

Ако одбиеш храна и превоз значи трае две ипол
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пет Aвг 06 2010, 22:06

Љубовта навистина трае кратко,онаа кога само сте двајца и се ви е супер.Нема шанси да е некаде се идеално,секогаш мора нешто да фали.Важно е да се направи компромис,па бракот е компромис,но секаде различен.Те излегуваат проблеми со деца,со пари,со стари или едноставно веќе нема трпение едно или обострано.Во последно време се случуваат многу разводи,кај луѓе за кои никогаш не би помислиле дека тоа може да се случи.И тоа многу ретко е да слушнеш едниот се заљубил во друг партнер,па тоа е причината...Едноставно веќе не можат да се трпат и толку.На работа кај мене во толку жени има сешто.Го избрка една од дома со полиција,друга ненајавено го напушти со се дете,трета секој втор ден најавува:Е денес ќе го остаам...да не продолжувам има и пострашни работи.Зборот ми е,мора да направиш компромис!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Вто Aвг 10 2010, 22:36

таа е повеќе од јас
таа дава, јас земам
таа била пред мене
таа ќе биде по мене
таа е победникот
se klanja
таа е секоја што не е јас
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Вто Aвг 10 2010, 23:18

guska Не дај се Далас! 10
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Emily Сре Aвг 11 2010, 09:28

dalas2no напиша:таа е повеќе од јас
таа дава, јас земам
таа била пред мене
таа ќе биде по мене
таа е победникот
se klanja
таа е секоја што не е јас

E bas taka e!
Da ne e istata? Што е најважно за успешна врска? - Page 5 538444
Emily
Emily


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Сре Aвг 11 2010, 09:43

Многу е важно за една врска да шетате почесто. на пример ако ве прашаат
дали бевте таму и таму ? Вие спремно ќе одговорите „ Е бевме ! “
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Сре Aвг 11 2010, 10:22

paga smea Што ти значи да си шетан!А бе муж тоа поубаво го кажува,а ние жените се прашуваме:-Мрдната ли си негде? trepkaИ која ќе одговори,мрдната сум малку или многу!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Чет Aвг 12 2010, 15:58

Имаше една таа што сакаше да биде јас, но во моментов јас водам....Па понатака ќе видиме! trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 5 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот