МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е најважно за успешна врска?

+6
Кидман
Тото
fragola
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 14:06

За успешна врска треба разбирање дека различностите не дозволуваат да биде успешна, а истомисленоста води кон монотонија.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Пон Дек 06 2010, 21:33

zbunet напиша:За успешна врска треба разбирање дека различностите не дозволуваат да биде успешна, а истомисленоста води кон монотонија.

misli се` ми се чини дека за успешна врска подобро е да се прескокне најважното и да се обрне внимание на важното и поважното jazik
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото Вто Дек 14 2010, 01:19

Едниот да е паметен, а другиот да попушта smesko
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Дек 14 2010, 12:41

Da ima trpenie i da me ceka

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Long_h10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Сре Дек 15 2010, 02:28

секогаш да имаш при рака нешто слатко kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Па бирај што ти чини

Пишување by trpe Пет Дек 17 2010, 17:05

За оние кои сакаат набрзинка да се омажат, а не го познаваат доволно карактерот на својот избраник, однесето го на тавче гравче и .... анализирајте!

Културен - прди и вика "Пардон"!
Дволичен - прди и вика "Кој прдна?"
Циничен - прди и те гледа право во очи
Кавалер - Пушта дамата прва да прдне
Песимист - Уште не прднал мисли дека се усрал
Безобразен - Прди од задоволство
Сноб - Прди само во добро друштво
Чувствителен - Прди и вика "Ах"!
Сентиментален - Прди и мисли како би било да не прднеше
Нестрплив - Едвај чека да прдне
Дискретен - Прди и вика "Нека остане меѓу нас!"
Глумец - Прди и чека аплауз
Страмежлив - Прди и поцрвенува
Таинствен - Тој не прди туку пува
Лажливец - Прди и вика "Со уста прднав"
Колегијален - Дозволува и другите да прднат
Штедлив - Прди само во затворена соба
Шегобиец - Прди и вика "Кој прди зло не мисли"
Неспособен - Потпрднува цел ден и никако да прдне
Оптимист - Прди и се надева дека никој нема да чуе
Пензионер - Прди и вика дека во негово време подобро се прдело
Баксуз - Прди и се усерува в гаќи
Фалбаџија - Прди јако за сите да чујат
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пет Дек 17 2010, 18:31

paga smea
Имам дома тројца глумци jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Пет Дек 17 2010, 20:45

Najvazno e .... da se ima vrska ... misli

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Чет Јан 27 2011, 22:17

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото Вто Мар 01 2011, 16:05

Да се трудиш да се прилагодиш

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcTsOtAYTocy1EB6MBL3hLXRcMYvHtdwHSBn3QCbJfNSetqy24BpjQ
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Сре Мар 02 2011, 10:10

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Http-www-lovingwhisper-com-get-misc-romantic-stuff-romantic-downloads-romantic-wallpapers-loving-the-imperfect-htm
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Сре Мар 02 2011, 16:03

Најважна е толеранцијата, или да се има разбирање за потребите на сите членови во семејството...Тогаш и љубовта е возвишена... backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Нед Мар 06 2011, 22:26

Цврстина и пропустливост се главни адути за рамнотежа и стабилен однос.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Пон Мар 07 2011, 00:07

важно е некоја да му даде кога ти не можеш и после да не правиш драма околу тоа
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Мар 07 2011, 00:11

kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пон Мар 07 2011, 01:17

Što se krevet više ljulja, veza je stabilnija
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Мар 07 2011, 17:57

Како за стално да те сака? Секогаш биди спремен да направиш некоја глупост и така ќе одржаваш тензија да нема мир со тебе, а секогаш паметните и стабилните стануваат досадни и ги изневеруваат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пон Мар 07 2011, 18:05

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Мар 12 2011, 18:56

Ако се чувствуваш празно, значи ти треба полнење
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото Саб Мар 12 2011, 21:40

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcRCHv_pQm-gUJbDI60X_EhhNk_W6Mq7liFYEf4BjXHsXMvalZHH
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Апр 18 2011, 15:51

Сум јал кокошји батаци, жабји итн. Ама кога ќе ми се падне женски батак не можам да се заситам kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пон Апр 18 2011, 16:05

Значи,ако нема ручек... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Апр 18 2011, 19:25

kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман Пон Апр 18 2011, 19:28

hot nurse напиша:Значи,ако нема ручек... Што е најважно за успешна врска? - Page 7 104553

не мора ручек!
јас кога се мажев, тетка ми ваков совет ми даде
- Мажот не сака средена куќа, туку средена жена
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пон Апр 18 2011, 19:50

Кидман напиша:
hot nurse напиша:Значи,ако нема ручек... Што е најважно за успешна врска? - Page 7 104553

не мора ручек!
јас кога се мажев, тетка ми ваков совет ми даде
- Мажот не сака средена куќа, туку средена жена
Баш така,како вицот кога дошол мажот дома и вели:
-Чиста куќа,ручекот убаво мириса,се средено,свети...
човек нема каде да плукне...освен на тебе.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 7 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот