МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е најважно за успешна врска?

+6
Кидман
Тото
fragola
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Нед Jул 03 2011, 11:48

Слободата е состојба на сопствено чувствување...Обврските ти го исполнуваат животот и го прават да има смисла...
Љубовта треба да биде безусловна за да бидеш слободен човек... trepka guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Нед Jул 03 2011, 11:54

praksata da ti bide pojaka od teorijata
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Нед Jул 03 2011, 11:56

Јас би рекла теоријата да е еднаква со праксата... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Чет Jул 07 2011, 19:49

Кога би бил млад принц би се шетал како најголем клошар и таа која би ме засакала ќе си ја однесев во дворецот.
Првиот дел го остварив. За вториот ќе ја тестирам уште малку kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Чет Jул 07 2011, 20:43

Obozavam takvi filmcinja smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Jул 15 2011, 01:12

Nie sme kako vozila, a soobrakajnata e na ime na nasiot partner kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Саб Jул 16 2011, 18:29

zbunet напиша:Nie sme kako vozila, a soobrakajnata e na ime na nasiot partner Што е најважно за успешна врска? - Page 9 104553

тоа е тоа! Што е најважно за успешна врска? - Page 9 966742

во другиот да гледаш партнер. не некоја што те кочи, гуши, ти конкурира,
туку некој што те прави комплетен Што е најважно за успешна врска? - Page 9 53022
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Jул 18 2011, 11:44

Можеби е потребно да се обрати внимание машките дланки да одговараат на женските гради затоа што другите работи се прилагодливи kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Вто Jул 19 2011, 23:01

Тоа у наше време се праеше само преглед со палпација на дојки...сега се праат комплетни прегледи kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Aвг 06 2011, 14:52

Каде има една права љубов може и два - три пати kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Саб Aвг 06 2011, 15:04

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Aвг 12 2011, 13:28

Отворен покер асоцира на пријателство, врска си бара блефирање smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Пет Aвг 12 2011, 18:54

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Spiderman_kiss

Еве што било потребно за успешна врска... и тоа во баш таква положба, инаку ништо од бизнисот...kez


Последната промена е направена од keti на Пет Aвг 19 2011, 18:50. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Aвг 13 2011, 10:49

kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Aвг 19 2011, 13:29

Не постои невозвратена љубов, постои само лоша проценка smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Сре Aвг 24 2011, 15:14

Треба ли да ја разголиме душата пред секого за да ја достигнеме славата и видиме светлината?...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Aвг 30 2011, 15:38

Za onaa zena koja gi poznava tajnite na zenstvenosta ne postoi maz koj moze da ja odbie kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман Нед Сеп 04 2011, 02:24

Поважно е да сакаш отколку да бидеш сакан
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Нед Сеп 04 2011, 12:44

palce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Нед Сеп 11 2011, 14:21

Na prava zena i' treba maz, na prav maz mu treba pivo i daljinsko kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Чет Сеп 15 2011, 13:08

vistinskiot ljubovnik koga e do tebe e 100% so tebe i fizicki i psihicki. ne go interesiraat ni bivsite ni idnite, zatoa sto uziva vo srekjata na zaednickite momenti i ne ja true so svoite frustracii na toa sto bilo i toa sto moze da bide.


Последната промена е направена од dalas2no на Чет Сеп 15 2011, 23:07. Мислењето е променето 2 пати.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Чет Сеп 15 2011, 14:57

Ubavo mu rece kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Чет Сеп 15 2011, 22:31By the way,Dalas bravo
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Сре Окт 05 2011, 21:07

Се’ е во умот, а машките според женски тврдења и немаат многу во него kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Чет Окт 06 2011, 23:08

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 9 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот