МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

+5
keti
Кидман
trpe
Тото
Александра
9 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Вто Дек 21 2010, 14:23

син ми вежба задачи по математика и ми вика, Мамо стопли ми млеко
- А да си стоплеше ти сам? што викаш?
Тој ме гледа зачудено, - Јас не знам да топлам млеко
- Пффф.... како тоа? Знаеш да решаваш бином на квадрат, а не знаеш да стоплиш млеко
- Па што, има луѓе кои не знаат да решаваат бином на квадрат, ама знаат да цепат дрва

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 301497 умен тој на мајка

п.с. после секоја ваква досетка, добива по некој бонус поен, во случајов, доби млеко
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Пет Јан 07 2011, 21:28

Малиот Трпе дискутира со татко му:
- Тато, кои се попаметни, татковците или синовите?
- Татковците. – Убедено одговара Трпе.
- А кој ја измислил парната машина?
- Џемс Ват!
- А што не ја измислил татко му? РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 695411
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Пет Јан 07 2011, 22:11

Таткото го заспива својот син:
- Мирно спиј злато за ништо не грижи се, ако во текот на ноќта ти притреба што било, само викни го тато, па мама веднаш ќе дојде.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Пет Јан 28 2011, 12:50

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 20110128generations
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Нед Јан 30 2011, 20:57

- Абе ајде, тато ништо не ми помага околу факултетот!
- Ја ништо не ти помагам? Па кој ти ги даде тие гени? Да имаше нечии други немаше да ти фаќаше лејката како сега, туку ќе сечеше некој лим или ќе беше некој чувар!
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Нед Фед 06 2011, 11:34

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Саб Мар 05 2011, 00:29

се расправаме со син ми да ги измие забите пред да оди во школо
него го мрзи и ми вика, ај мамич, ќе лапнам Орбит
ама јас не попуштам, и виде не виде, оди накај купатилото и мумла
- мајките се сташно досадни створења
а ја му викам,
- знам... имам и јас една таква!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Саб Мар 05 2011, 21:44

Дете: Ги поминуваш првите 2 години од неговиот живот учејќи го да оди и да зборува. Потоа, ги поминуваш следните 16 години кажувајќи му да седне и да заќути.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра Сре Мар 09 2011, 23:52

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Download?mid=1%5f41514%5fAF9Lk0UAAX6QTXfBKwoTB09vkbc&pid=2

Зошто е мама МАМА?!?


Се расправала мајката со четиригодишната ќеркичка. Малата
нашла нешто од подот и сакала да го стави в уста. Мајката брзо и` го зела од раце
и ја замолила тоа повеќе никогаш да не го прави!


„А зошто?“ прашала малата.

„Затоа што беше на подот. Којзнае на кого и кога му паднало
и сигурно е полно со бактерии.“


Малата со чудење ја погледнала мајката и рекла: „Леле
мамо, колку си ти умна. Ти се` знаеш. Како можеш така да знаеш се`?“


Мајката брзо размислила и рекла:

„Сите мајки ги знаат тие работи затоа што морама да
положиме посебен тест за мајки. Ако не ги знаеш тие работи, нема да добиеш
дозвола да бидеш мама.“


Продолжиле така две-три минути во тишина, а девојчето
очигледно размислувало за тоа што го кажала мајка и`.


„Аааа, сега ми е јасно!“ одеднаш извикала. „Ако не го положиш
тој тест, тогаш ќе бидеш ТАТО!“


„Точно така, умнице!“ одговорила мајката со широка
насмевка.


Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Мар 10 2011, 10:04

lol!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Сре Мар 16 2011, 21:20

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 !cid_A607025993804AEE8CF7416A6839AE24@LAPTOP
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Чет Мар 17 2011, 10:43

kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Сре Мај 04 2011, 13:49

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Сре Мај 04 2011, 15:33

Бебе така се затнува да не досаѓа, а маж? misli
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Чет Мај 05 2011, 08:56

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Мај 12 2011, 16:47

син ми доаѓа со драматично воодушевување
- Мамо, замисли ме бараат во еден бенд, да свирам на синтисајзер. И замисли што е уште поважно, тие сите имаат по 17 години, јас уште малку 14, ама им реков дека имам 15

а јас, (таман ете ми рачка за уценување) - Не може! Првин оценките да ги видам

тој прави една гримаса како да видел лигав дождовен црв и вика
- Мамо, ти дефинитивно понекогаш не си свесна што зборуваш

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Пон Мај 16 2011, 08:18

Премногу ми значат моите деца и заради нивниот правилен развој и напредок свесно се откажав од мојата кариера во младоста која беше во подем...и...воопшто не жалам поради својата одлука...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by alisa Пет Мај 27 2011, 11:35

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by alisa Пет Мај 27 2011, 14:40

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Пет Мај 27 2011, 23:44

kez guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:13

Мајката и вика на ќерката:
- Кога ќе излезеш со своето момче, не дозволувај на прв состанок да ти се качи, зошто ќе плаче мама.
После состанокот ќерката се враќа дома и и вика на мајка и:
- Мамо, за да не плачеш ти, јас му се качив, па сега нека плаче мајка му!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Мај 30 2011, 23:50

Како знаеш дека пораснале...се задржува во купатило подолго од тебе и ти ја троши сета топла вода iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Чет Јун 02 2011, 18:05

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 47470145658550825116417РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 47470145658554825216417
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Чет Јун 02 2011, 18:08

Децата се сонца што го осветлуваат и греат бракот smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Нед Јун 05 2011, 20:50

Во прво време неа ја чува змејот. Таа гледа како наидува принц на бел коњ и многу му се радува, а змејот и’ вели дека е наивна, дека гледа само коњ и не е воопшто бел и нема аир да види со него. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 5 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот