МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

+5
keti
Кидман
trpe
Тото
Александра
9 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 00:17

И ја не сваќав дека ако вика по мене значи ме сака. Што не вика по јабанџии ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Вто Aвг 10 2010, 23:28

hot nurse напиша:Не им кажуваме бајки на децата,дека постојат змејови.Тие тоа го знаат.Им кажуваме бајки да научат дека змејовите можат да се победат. vinozito
Ова уствари ми е модифицирано од мајка ми(и нејзе од мајка и).Мајка ми и денес знае да ми го каже,кога сакам да поклекнам пред проблемите:-Животот е таков,треба секој ден да се бориш со мечки. se klanja НО;ЗА ВОЛЦИТЕ МАМО,НИШТО НЕ МИ КАЖА!!!???
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Вто Сеп 07 2010, 17:28

Мајката и вика на ќерката:
- Јана јас ќе одам во комшии и се враќам за 10 минути а ти промешувај го ручекот на 30 минути.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 01:15

,,Нашата душа како и да ја наречеме Александре,умира заедно со нашето тело,но таа останува вечна единствено преку плодот наш. Задача на секое живо суштество е да раѓа друго живо суштество слично на себе.Така живото суштество продолжува да живее во суштеството слично на себе.,,-АРИСТОТЕЛ
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 11:21

Нашите претци биле само привезок за тоа кое го носиме во себе, како што сме и ние.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 12:05

Зошто привезок,подобро звучи клуч!Привезокот се менува,а клучот е тој што ја отвора вратата! flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 12:31

Фројд вели дека сите ние сме само привезок на либидото кое се стреми незапирливо напред
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 16:21

Да,само за клучот мислев на ДНК-та,која може секогаш да ни каже кој сме и од каде потекнуваме(чисто биолошки)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Пон Сеп 13 2010, 17:01

hot nurse напиша:,,Нашата душа како и да ја наречеме Александре,умира заедно со нашето тело,но таа останува вечна единствено преку плодот наш. Задача на секое живо суштество е да раѓа друго живо суштество слично на себе.Така живото суштество продолжува да живее во суштеството слично на себе.,,-АРИСТОТЕЛ

еј, баш сега го читав Бегбеде
вика вака ,,Тогаш кога ќе решиш да создадеш нов живот, се откажуваш од својот,,
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 17:42

Е па , така некако му доаѓа... flower но тоа го правиме најчесто свесно и со љубов.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Тото Пон Сеп 13 2010, 18:13

iznenad МЕКИЦИ :: СКОКОТЛИВО :: БРАК

Моите старци ич не изгледаат како да им е бракот скокотливо. Попрво би рекол дека ги чеша и жуља него скокотка paga smea
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 18:18

Штом постоиш,имало скокоткање kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 20:22

Кидман напиша:
hot nurse напиша:,,Нашата душа како и да ја наречеме Александре,умира заедно со нашето тело,но таа останува вечна единствено преку плодот наш. Задача на секое живо суштество е да раѓа друго живо суштество слично на себе.Така живото суштество продолжува да живее во суштеството слично на себе.,,-АРИСТОТЕЛ

еј, баш сега го читав Бегбеде
вика вака ,,Тогаш кога ќе решиш да создадеш нов живот, се откажуваш од својот,,

hot nurse напиша:Е па , така некако му доаѓа... flower но тоа го правиме најчесто свесно и со љубов.
А ние шо бевме у војска ? РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 538444
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 20:56

Не те разбрав,сакаш да ја споредиш војската со раѓањето деца? paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Пон Сеп 13 2010, 21:01

Војска? Јас не знам баш како изгледа тоа, ама претпоставувам нешто како на филмот Гладијатор, не?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 21:05

На времето еден мој братучед беше во војска на Бриони.И се сеќавам дека не му се идеше дома. flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 21:18

Е мене ни се идеше дома, ама немаше.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Пон Сеп 27 2010, 21:11

Ja sam te, lepoto moja, naučio da hodaš.
Svima sam plaćao piće kad su ti zubi nikli.
Ja sam ti dao život. Nije te donela roda.
A sada smo se, odjednom, jedan od drugog odvikli i kao da sve što kažem
zaista ne razumeš i kao da sve što umem ti triput bolje umeš.

M.A.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра Пон Сеп 27 2010, 23:49

cita Miroslav, ah, Miroslav zaljub
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Нед Окт 03 2010, 16:11

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 52700058
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Нед Окт 03 2010, 16:39

А кај е таткото РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 497844

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 34755300
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 20:35

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Mona11
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Чет Окт 07 2010, 13:52

1. Мајка ми ме научи да ценам добро завршена работа
"Ако сакате да се потепате, идете надвор, само што го бришев подот!"2. Мајка ми ме научи да верувам и да се молам
"Моли се на Бога оваа дамка да не остане на тепихот"3. ...ме научи дека насилството е неопходно од време на време
"Ако не се исправиш има да те треснам"4. ...за логиката
"Јас сум мајка и затоа секогаш сум во право!"5. ...да мислам на последиците
"Ако паднеш од љуљашката и скршиш врат, нема сладолед после ручек!"6. ...да предвидувам случки
"Облечи чисти гаќи, свашта може да ти се случи"7. ...за иронијата
"Само ти плачи па јас ќе ти дадам причина за плачење!"8. ...сè за чудата на осмозата
"Затвори уста и јади!"9. ...за искривувањето
"Погледни ја само таа нечистотија позади твоите уши!"10. ...за издржливоста
"Нема да станеш од стол сè додека не го изедеш целиот ручек!"11. ...за времето
"Твојата соба изгледа како да прошло торнадо!"12. ...дека повторувањето е мајка на знаењето
"Ти кажав еднаш, ќе ти кажам уште сто пати - не претерувај!"13. ...за наследните особини
"Престани да се однесуваш како татко ти!"14. ...за зависта
"Има безброј несреќни деца на светот што немаат родители како твоите!"15. ...за нестрпливоста
"Чекај само да стигнеме дома.."16. ...за примањето
"Ќе го добиеш ти твоето кога ќе стигнеме дома.."17. ...за медицината
"Ако голтнеш мастика ќе ти се залепат цревата!"18. ...за гатањето
"Облакај џемпер, ваљда знам јас кога е ладно"19. ...да се угледувам на другите
"Како можела таа што седи до тебе да добие петка, така можеш и ти"20. ...да НЕ се угледувам на другите (контрадикторно со точка 19, затоа е потребно секогаш консултација со мајка)
"Што ми е мене гајле што направило детето на комшијата, може да се убие ако сака"21. ...за растењето
"Ако не го изедеш зеленчукот нема никогаш да пораснеш"22. ...за одвишокот
"Ако пиеш кафе ќе ти порасне опашка"23. ...за готвењето
"Следниот пат направи го ти ако знаеш подобро"24. ...за мудроста
"Ќе разбереш кога ќе дојдеш на мои години"25. ...за иднината
"Чекај само да те видам ти кога ќе бидеш мајка"
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Чет Окт 07 2010, 13:54

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Окт 07 2010, 14:50

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 301497

како она.
Што е џемпер?
- Тоа што мораш да го носиш кога на мајка ти и студи
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 3 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот