МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

+5
keti
Кидман
trpe
Тото
Александра
9 posters

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Чет Окт 07 2010, 17:33

Навистина така било,се што сме правеле ко деца ,нашите ни го враќаат.Се лутам на моите што не излегуваат од вода и се прејадуваат сладолед(јас па и мраз јадев)а мајка ми ми вели:-Не ми кажувај,иста жаба беше! РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 538444 За сестра ми па да не зборам.Кога ја гледам внука ми како сеуште им го наплаќа(во играчки и др.)секое одење на лекар или забар(овој им е 5-6-ти)како сестра ми да ја гледам. РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 84441 Како мали на стоматологија на клиника не носи мајка ми, и сестра ми кај не дава да и се приближат,уште вришти:-Нејќам црнецот!(имаше студенти странци) РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 151405
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Саб Окт 30 2010, 09:41

ГолдиРОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Poisso10ни умре,бог да го прости,болен беше...и да нема плачки купив две нови.Доаѓаат мајка ми и сестра ми,ги гледаат и баба:-Рипчето се опраило? iznenadДа!-вели сестра ми-И се дуплирало! zbunet
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Пон Ное 01 2010, 18:58

Во ова денешно модерно време, мир во куќа не може да има ако имате само еден компјутер
Да имаш само еден компјутер, тоа ти е исто како во голема куќа да имач само едно вц
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Сре Ное 03 2010, 14:40

Во денешно време се' помалку можеме да имаме влијание на децата во нивното однесување....А детето во видеото си е посебно надарено за музика и актерство... smesko
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Ное 04 2010, 18:02

ја разгледував тетратката со рецепти од мајка ми
до насловот на еден рецепт за некој пилешки ролат, во заграда имаше напишано, Кидман го бендисува
ме разнежни... ех мајки... РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 151405
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Сре Ное 10 2010, 00:33

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 13033_1281646647911_1432413871_30786356_228866_n
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Сре Ное 10 2010, 00:53

iznenad На времето,само што го родив првиот син читав изјава од една хрватска водителка(која исто тогаш роди син):-,,Bit cu GROZNA svekrva!,,...и тогаш, и сега тоа ми звучи многу невкусно.Но,сепак има такви...ГРОООЗНИ... affraid kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Сре Ное 10 2010, 00:54

а ние никогаш нема да бидеме такви РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 538444
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Сре Ное 10 2010, 01:03

Нема шанси... kez П.С.Од сега ги учиме демек каква да одберат...прле се учи...магаре ќе биде касно.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Саб Ное 13 2010, 10:33

Ме гледа мајка ми како вежбам јога со децава, и загрижено:-Што правиш ма,ќе се шинеш така! iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Вто Ное 16 2010, 13:58

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 14:10

Брачната двојка Бејтс од Тенеси, САД, толку многу сака деца, така што неодамна го прославила раѓањето на 18-то дете и веќе се подготвуваат за следното. Тие се надеваат дека еден ден ќе имаат најголемо семејство во светот.

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Bates-18-kids-508
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Вто Ное 16 2010, 14:15

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti Вто Ное 16 2010, 14:30

Трпе, што си ми ја украл идејата!... kez guska guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by na oko Вто Ное 30 2010, 12:40

kaj sum smeel da mu kazam na tatkomi:ne mi vlagaj u soba .so zenskata sum.?????????

na oko


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Вто Ное 30 2010, 12:44

Ja si setam nadvor ko ulicar koga ke mi bide kazano kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse Вто Ное 30 2010, 18:21

Се лути тренерот по карате зошто не е редовен.Има за учење го правдаме,ги расипа оценките , женски многу му одземаат време и внимание.
-Ааа,женски!Ако,така треба!-одма го оправда и тој.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Саб Дек 04 2010, 22:30

бев кај мајка ми после работа, да си ги земам децата
тие си играа, мајка ми миеше тањири во кујна, па си седнав таму кај неа
и дури и раскажував како си го поминав денот,
таа си буцка нешто, ваму таму, лупи јаболка, цвекло, моркови, лимон, црц прц, ги измиксира и ми стави пред мене една чаша убав, свеж, полн со витамини црвен сок., без и да ме праша дали сакам, цело време внимателно слушајќи ме што зборувам
мајчичка... РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 151405
тоа... ништо битно...
ме трогнуваат вакви работи
толку
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Саб Дек 04 2010, 22:47

Колегата донесе по две пива и многу ме дирна тој потег kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Нед Дек 05 2010, 10:55

шо се заебаваш бе со моите дирљиви моменти??? РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 361380
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 20:52

А не ме ни праша kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Нед Дек 05 2010, 21:02

изглеа те сака РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 104553
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 21:10

E toa e postovanje kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 21:40

Постарите велат дека живеат за внуците. А убаво се сеќавам дека бегав од баба ми оти ќе ме излигавеше и налет такво чоколадо.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА - Page 4 Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот