МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

+4
kazablanka
Кидман
Александра
zbunet
8 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Вто Окт 27 2009, 22:41

На син ми бисерите си ги запишував во неговата Радосница,
а ќерка ми беше второ дете - таа нема Радосница

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Вто Окт 27 2009, 22:42

ова е дефинитивно мојот бисер фаворит

- ЈАС ДУРИ ДА ПОРАСНАМ, СИТЕ ДЕЧКОВЦИ ЌЕ СЕ ПОТРОШАТ

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Вто Окт 27 2009, 22:43

- иииии.... шо ти прави бебето?
- ручка БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 939256
- Од чичките???? БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 791554

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Вто Окт 27 2009, 23:09

- Мамо, ти велиш дека сум бил кај тебе во стомак ?
- Да, мило.
- А кој ме пикнал мене внатре ? БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 791554
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Вто Ное 10 2009, 16:58

- мамо, мораш да купиш уште една гума како мојата, само нека биде плава.
- ?
- Петар ми рече дека ако не му однесам таква гума, ќе му каже на татко му да ме пикне во затвор, а татко му на Петар е полицаец.
...
(после пола час објаснување)
...
-Добро мамо, ти купи ми таква плава гума, а јас ќе му ја дадам на Петар зашто сум добро девојче и не сум себична БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 939256
...
(после пола минута...)
...
- а и за секој случај да не ме пикне татко му в затвор! БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Icon_flower

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Саб Ное 14 2009, 21:07

- мамице, ајде да си облечеш полуверче
- ова се вика Полуверче? ами ако има ракавчиња ќе се вика Верче?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Александра Пон Ное 23 2009, 00:18

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Александра Пон Ное 23 2009, 00:21

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Нед Ное 29 2009, 22:40

баш би било супер, мамо, да не оздравиш уште неколку дена, за да не одиш никаде( оооо.... не знаев дали ми е смешно или тажно)

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Сре Дек 16 2009, 22:47

" Goram, o' goram jas po tebee" ( na tv peva plavusa)
- I ovaa ke izgori, be,
- Mamo ! Vidi tato so prai ! ( zastanal pred televizorot )
- Abe begaj, treba da i pomogneme inace ke izgori !
- Mamo ma, reci mu na tato da ne gleda po drugi tetki !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Вто Дек 29 2009, 01:02

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 159633
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by kazablanka Пон Јан 04 2010, 15:40

tata, di ci?
tu cam, sine...
ma ne pitam te sta ladis...
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Пон Јан 04 2010, 19:32

- Mamo, sto e toa picka ?
- Auu, strasno nesto, mnogu strasno.

Po nekoe vreme se sokril zad vrata. Vleguva baba mu i maliot skoka pred nea so rasireni race kako kandzi i vika na glas za da ja uplasi :
- PICKAAA !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by kazablanka Вто Јан 05 2010, 13:15

i i padnaa gakite na baba od siiiiiiilen strav... БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 869992
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 12:03

- Pipam gok noze, mene diga kueto.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Пет Јан 08 2010, 22:48

-мамо шо е тоа дечко?
-па...некој што многу го сакаш
-ти мамо имаш дечко?
-да,па тато ми е дечко
-ааааааа...
по две минути застануваме пред сендвичара и јас викам
-дечко,дај еден хамбургер.
цел пат до дома ќерка ми молчи и не го јаде сендвичот.
влегуваме дома и таја вриснува од врата
-татоооооооо мајка ми има дечкооооо

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пет Јан 08 2010, 22:56

ај кажи за Дедо Мраз БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 806431
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Пет Јан 08 2010, 22:59

лелеееееееееееееее...па тоа сум го заборавила?
нешто беше околу дилемата има Дедо Мраз или нема?
син ми сериозно ме седна на распит
-ај сега да ми кажеш има Дедо Мраз или нема оти сите деца надвор ми се смеат кога им велам дека Дедо Мраз постои и мене секоја Нова Година ми остава поклон под елка БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 806431

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by ?????? Чет Јан 21 2010, 00:18

Гостин напиша:- мамице, ајде да си облечеш полуверче
- ова се вика Полуверче? ами ако има ракавчиња ќе се вика Верче?


boze kolku slatko , se raznezniv :)

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by trpe Чет Јан 21 2010, 13:19

Lynn напиша:лелеееееееееееееее...па тоа сум го заборавила?
нешто беше околу дилемата има Дедо Мраз или нема?
син ми сериозно ме седна на распит
-ај сега да ми кажеш има Дедо Мраз или нема оти сите деца надвор ми се смеат кога им велам дека Дедо Мраз постои и мене секоја Нова Година ми остава поклон под елка БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 806431

ПРИЗНАЈ!!!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by alisa Чет Фед 04 2010, 15:39

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 45681094
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Саб Фед 20 2010, 16:09


Мама и Тато ќе се заклучат во соба саат време и за тоа време можам да правам што сакам. Многу го сакам тој секс !Ја прашав мама зошто тато се бричи по лице, а она по нозе, а таа ми
одговори дека сите се бричат таму каде луѓете највеќе ги гледаат.Вујна Ева е пак до друга состојба т.е. другата состојба најчесто и’ е прва.На нашата комшика мама и’ гледа во шоља од кафе ,а тато во нозе.Баба ми замина на оној свет. И ние имаме некој во странство.Не знам зошто мама се лути шти ја скршив вазната кога таа е кинеска, а не наша.


Утре им е годиншнина на мама и тато и сите знаеме, само тато не знае.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Фед 21 2010, 18:45

Влегуваме во Веро, и ми вика,
- Мамо, држи ме за рака и не испуштај ме, оти мене ножињата сами ми одат накај играчките и после ќе ти цивкам, купи ми ова, купи ми она
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by alisa Чет Мар 11 2010, 23:10

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Саб Мар 27 2010, 18:21

-Мамо, мислам дека Петар ме сака
- Ти кажал?
- Не, ама јас го сеќавам. И уште го сеќавам дека сака да ме носи кај него во детска, да бидеме сами и да ми прави вака (и покажува на устето)
- ИИииииии.... срам да ти е какви работи зборуваш
-Ама не мамо јас, Петар така сака
-Ти кажал?
-Не, ама јас го сеќавам
-Ах, Петар, Петар, мангуп еден, само ако те фатам јас тебе, зошто такви работи мислиш за моето девојче!!!
(а таа со прстето во уста под мустаќ се смее БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА 283557
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот