МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

+4
kazablanka
Кидман
Александра
zbunet
8 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Вто Сеп 14 2010, 13:32

сабајлево се развикувам,
- Што е ова лом во детскава??? Немам каде да поминам!!! Сега ќе станам лоша мајка
а ќерка ми ги крева рамениците,
- Добро де мамо, еве сега ќе ти направам пат!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 20:59

Големиот по бањање,во фротирка влегува во детска да се облече.Ние слушаме,малото коментира:-Леле,колкаво ти пораснало к...то! kez А,овој ,,фраер,, одговара:-Треба да го вежбаш секој ден,и тебе ќе ти порасне! seti se
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Саб Сеп 18 2010, 14:49

се скараа од сабајле, син ми ја зафркава, ќе ја ѕивне и ќе ѝ избега, ѝ се смее, а таа лута и уплакана оти неможе да му врати, БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 361380 се сети,
- Сега ти ќе си видиш ти убаво! Ќе појдам кај Аце и ќе му кажам дека спиеш со мече!!! БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 642227
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Саб Сеп 18 2010, 15:02

И ја сум спиел со Мече, ама она од љубомора ми го фрли, немало место за тројца, пффф БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пон Сеп 20 2010, 09:23

ќерка ми има љубовни маки
- Зошто мамо, дечковците се такви? Зошто мора тој што те сака да те тепа?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Чет Сеп 23 2010, 11:07

Син ми и изјавил љубов на една соученичка.Односно,не сам туку преку другар му(портпаролот) но после тоа самоуверено изјавил:-Така е,не е тоа работа од која треба да се срамиме! zaljubИ сега таа ти се налути?-го прашуваме.Не ма,мамо и она ме сака! kezМе радува само што се заљубил во бубалица,па ваљда и он ќе учи(повеќе).
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Саб Сеп 25 2010, 16:25

Овој нашиов забега,пак му досаѓал на девојчето.Сега на само и се колнел(во компјутерот,тоа му е најмило)дека навистина ја сака. kez Доста!-му реков.Ќе ја уплашиш!Успори малку! seti se ...И откако го искарав,не кажува ништо.Што е ново?-го прашувам. ceska Не ти кажувам,не си на моја страна!-ми одговори.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Сеп 26 2010, 13:19

Ме потсети Кидман со сликата на гола женска.Се договараме со малово,за роденденот на големиот да изваја малото, гола женска од марципан(кога може нон-стоп да ваја од пластелин суперјунаци и чудовишта ќе може и тоа).Криеме да биде изненадување,а малото денес ми вели:-А да ги направам Супер Марио и Луиџи покрај женската? БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 538444
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пон Сеп 27 2010, 22:01

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Александра Сре Сеп 29 2010, 18:30

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Сре Сеп 29 2010, 18:41

Седнал со синтисајзер пред него и свири.
- Ај свири го тато, опиши го со музика
- Бам ! Бум ! Трес ! Бам ! Бам !...
- Ај сега мама ?
- Цин, цин, Бам ! Бум ! Бем !...
- Ај сега себе опиши се со музика
- цин, цик, цин, цан ( тивко и нежно)
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Александра Сре Сеп 29 2010, 21:43

фамилија музичари
за музика техничари БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Окт 03 2010, 19:37

Од детската ечи музика,се слуша врескање и као да се тепаат.А само они двајца и внука ми,собата лом, мириса ,да не речам смрди и мајка ми која прва влезе им вика луто:-Отварајте прозор!На кого му смрдат чорапите?...А малото:-Бабо,тоа јас prdezод гравчето!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Александра Нед Окт 03 2010, 19:53

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 104553 гравче - никако во деновите кога сите се врткаат по дома БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 456995
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Окт 03 2010, 21:24

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 104553 Е па,во школо даваат во петок...а дејствува во сабота.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Александра Нед Окт 03 2010, 23:07

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 301497 да бе, гравот има одложено (и продолжено) дејство
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Вто Окт 05 2010, 19:47

Многу ми падна тешко, кога денес дефинитивно ми потврдија дека малото треба да носи наочари.Бевме,одбравме ...а тоа златно прифати одма,ми вика:-Мамо ќе бидам како Декстер(од цртаните).На сета мака внука ми не насмеа кога запна:-Сакам и јас!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Сре Окт 06 2010, 16:00

зошто тешко? Очилата се денес моден детал
и секој човек е поубав со очила, само треба да си го најде соодветниот оквир
не се секирај Хоти, денес еден куп луѓе носат очила без диоптер, од мода. зачудувачки многу, верувај ми, знам од проверени извори

јас на пример носам очила
и ги имам многу, во сите бои
имам опција да носам леќи, ама јас себе си си се гледам поинтересна во огледало кога сум со очила

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 4868704045_387d09d217
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Сре Окт 06 2010, 16:06

Знам, јас носам од дете.И не се очилата естетски проблем,туку маката околу чувањето,мислам премногу е мал.Но,што е тука е.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Сре Окт 06 2010, 16:09

кога бев мала многу ме мрзеше да ги бришам стаклата
па си наоѓав некое чисто кругче и низ него си гледав
мајка ми кога ќе ме видеше како ја кривам главата кога гледам тв, знаеше што е маката и ми ги земаше да ми ги избрише
БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 716430
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Чет Окт 07 2010, 22:07

Мамо, Петар ми рече, - Не можам да те оттргнам од мисливе
(а јас знам дека тој мрсулкото не умее да состави такво нешто, тоа е само уште една реченица од тие турските серии кои ги гледа со баба ѝ)
Ѝ викам, Стварно ли така ти рече? Мајка не се лаже, нели? Дај јас да видам што пишува на челото?
а таа, - ееее... ај сега за нешто друго да разговарамееееееее.....

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Окт 17 2010, 15:48

свекрва ми: Ооооффф, море речи, стани жено фати се за работааа....
син ми: Стани жено фати се за работа
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Окт 17 2010, 16:41

paga smea Навистина ми е жал што немам свекрва,па да се фати за работа...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пет Окт 29 2010, 13:00

ме изнамсеа син ми
Џепарацот му е 50денари на ден
и сега се спрема за во школо, јас вадам 50 од новчаник, се поклонувам театрално и му викам, - Драг господине, Ве молам прифатете го овој мал гест на внимание
Тој ја гледа педесетката и ми вика, - Драга госпоѓо, јас со задоволство би прифатил и поголем гест на внимание
БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 301497 Му викам, - хахахаха, ќе добиете стотка- заради досетливоста БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by trpe Пет Окт 29 2010, 14:50

Заслужени пари БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 5 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот