МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

+4
kazablanka
Кидман
Александра
zbunet
8 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Сре Ное 03 2010, 12:32

јас се шминкам, а внук ми ме гледа (има 3,5 год)
оди кај сестра ми и и вика, -Јас кога ќе поласнам, тете ќе ми биде жена БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 104553
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Сре Ное 10 2010, 20:06

Не пројде месец,малото ги скрши наочарите(правејки стој на раце).Отидов да порачам нови,ми ветија дека ќе ги поправат и старите.Убаво,ќе имаме и резерва.Вчера ги зедов новите и ги стави да ги проба...и,, малце,, се степаа со брат му...и овие ги скрши. tazen Па,не ги направиле убаво!- ми вели.Мењам оптика,срам ми е веќе да се враќам таму...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Сре Ное 10 2010, 20:13

неее Хоти, во заблуда си
колку почесто ги кршите толку повеќе ќе те сакаат БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 991183
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Сре Ное 10 2010, 20:27

Ја не носам наочари, од мене пари за оптичари н’цки
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Сре Ное 10 2010, 20:27

Е да,ама како славно почнавме... konjce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Сре Ное 10 2010, 20:31

Нека трпат гладни тоа оптичарките БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Ное 14 2010, 20:20

синоќа со сестра ми ги носевме децава на балет. - Оревокршачка
После пола h, внук ми ми вели, -Тете, а кога ќе почне плетставата?
- Па почната е миличко, и му покажувам кон сцената
а тој ми шепка, - Ами зошто не зболуваат??? БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 497844
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by trpe Чет Ное 25 2010, 15:35

Wang Yiming, познт уште и како Xiao Bao има само 4 години


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Вто Ное 30 2010, 18:14

-Што е тоа брак?
-Многу убав ресторан. iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Вто Ное 30 2010, 18:17

доаѓа син ми кај мене и ми вика, замисли мамо што направив
сестра ми спиеше и јас се наведнав и ја бакнав

(не можете да замислите колку беше изненаден од себе)
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Дек 05 2010, 23:45

Го прашувам внук ми,
- Што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?
- Војник!
- Зошто војник?
- Ќе се тепаме со длугите војници, пау...пау...
- А ти сакаш да се тепаш? Нели е поубаво да им помагаш на другите? Ајде кажи ми како ти ќе им помагаш на другите ако си војник?
- Хмммм.... со плавосмукалка?!
БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 897446
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Дек 05 2010, 23:50

хахахахахаха и после следува втора епизода,
- Ами ако си ти војник и видиш како некое дете тепа друго дете, што ќе направиш?
-Ќе го земам детето што плаче, ќе го однесам дома, ќе му дадам иглачки и ќе му лечам да не плаче, ќе појдам надвол да го истепам лошото дете
- Ќе го истепаш? Ами нели е гревота? После и тоа ќе плаче!
- Тете маааа...., па не можам јас сите дома да ги плибелам....

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 168840
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 00:22

smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:24

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 301497 муабетов е од попладнево
има три и пол години. Знаеш колку е умен....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Вто Дек 28 2010, 19:32

-ЈАС СУМ КРАЛИЦАТА НА КРАЛИЦИТЕ!-внука ми. vrtacka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Јан 09 2011, 00:40

Ќерка ми до лани не ги приметувала најверојатно, ама годинава дефинитивно ги откри и се заљуби во КОСТЕНИТЕ БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 104553

- Леле мамо колку сакам костени, сакам и куќава да ни се вика Костен, и ние сакам да бидеме костени БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 09
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пет Јан 14 2011, 19:42

Малото мое и внука ми, ми ja пукнаа главата со ова: smesko

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пет Јан 21 2011, 00:07

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Чет Фед 17 2011, 23:54

kerka mi odi na gimnastika
- mamo, jas nekoj den kje izbegam od trening
- kako kje izbegas, kaj kje odis?
- nikade, doma kje si dojdam
- ami zosto da begas?
- oti toa e mnogu ubavo mamo, znam jas, znam, bratucedite mi kazuvaa, ama mene mi e sram da izbegam od uciliste, zatoa kje izbegam od trening
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Саб Фед 26 2011, 20:15

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Img007rz
Најдовме дома некои стари слики...што не потсетија какви беа како помали smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Саб Фед 26 2011, 20:28

Mangi Pijat Caj
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Фед 27 2011, 20:56

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 1798659489_ce5dce6121
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Саб Мар 05 2011, 00:34

син ми учи за Разловечко востание и за Димитар Беровски
Д. Беровски си го продал имотот за да купи оружје за востанието, арно ама востанието било задушено од Турците, селото било запалено, востаниците заробени и однесени за робови, а Димитар Беровски успеал да побегне и да се спаси
и вика, - Ај мамо, овој фраерче бил!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Чет Мар 31 2011, 00:02

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Сре Апр 06 2011, 16:24

,,The bigger they are,the funnier they fall,,-малото, за некои ,,големи,,.
-Од кај ти е ова?-се чудам.
-Од цртаните. БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 151405
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 6 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот