МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

+4
kazablanka
Кидман
Александра
zbunet
8 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пет Jул 30 2010, 19:47

ќерка ми и другарка и, глумат тетки големи
- ееееј, ма каде си ти.... од кога не сум те видела....како си... вработена си? имаш деца? каков ти беше пороѓајот? леле мене кога ми дојдоа болките....

( се газев од смеење, ама и од чудење како не внимаваме што зборуваме пред нив)
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пет Jул 30 2010, 20:08

klementina напиша:Кога бев мала дома чувавме мачка. И така еден ден додека ја галев јас мачката и реков:
- Мацо, мацо, многу си убава, ама тоа мустаќите...Не бива женско со мустаќи БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Icon_pale .
И од зборови поминав на дело. Ги земав ножиците БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 889210 и крц, крц, и ги исеков мустаќите БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 410
БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Chatca10
paga smea Сум шишала кукли(чекајки залудно да им порасне коса),сум сечела фустан правејки блуза и сукња...Ама ова guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Нед Aвг 01 2010, 01:25

Nacekav edna kukla i se trlav od nea i me fatija na delo. БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Affraid I dolgo me zaebavaa za toa
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Нед Aвг 01 2010, 14:15

Внук ми не знае да рече Р
и јас го задевам, ај речи Рак. - Лак ... ај речи Рада. - Лада
ај речи Рајно. А тој молчи. Е ајде де речи Рајно...,
- Тете, не мозам да лечам како сто тлеба и ќе лечам лајно. Ти ме пушташ така да зболувам?

ахахахаахах.... ми го спушти....хахахахах.... -Не, му викам миличко, тете згреши...(ахахахахахаа... како сум се смеела)
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пон Aвг 02 2010, 15:33

Малото,кога беше некаде околу 2 год. малтерисуваше еднаш со маргарин во детската соба,а другпат пак кречеше со јогурт.Што да му праиш,,,Денис напаст,, и ,,Проблем чајлд,, во едно!!!Да го остаиме сам ќе биде и ,,Сам дома,, ceska И тоа се го праеше кога сме со гости,а се заќути нешто праи беља!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Саб Aвг 14 2010, 15:19

Ќерка ми кога ќе порасне сака да биде Барбика БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 33841
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:58

За малку ќе заборавев ова да ви го кажам, ај па да си легнам! Е па вака...

Тука во комшии има едни деца, средношколци, па се договориле со друштвото да одат на Велешко езеро . Се собрале десетина деца и отишле на железничка и купиле повратни карти Скопје-Велес. Возот малку доцнел, и кога пристигнал на железничка, се качиле и се сместиле во купеата, ла, ла, ла, среќни и весели, ќе одат децата на Велешко!
По некое време, влегол кондуктерот и им побарал карти. Децата му ги дале картите на кондуктерот. Кондуктерот ги видел картите и ги прашал децата:
-Деца, каде одите вие?
-Па за Велес .
-А, знаете каде одите сега?
-Па во Велес!
-Е,па одите во погрешна насока, возов оди за Куманово!
Ха,ха,ха, децата слатко се изнасмеале, мислеле дека кондуктерот сака да се пошегува со нив, ама кога и по втор пат им повторил, сфатиле дека го згрешиле возот БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 770493

И така се прошетале до Куманово, непланирано БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 84441
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пон Aвг 16 2010, 23:44

Со децава играме со топка во вода и малото,те не може да ја фaти,те ја фрла предалеку,те само нему да му ја дофрламе...Се налути,се откажа демонстративно:-Вие играјте!Јас ќе ви бидам coach! ceska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пон Aвг 16 2010, 23:52

сестра ми му вика на зет ми, - еј срце, се лупиш на грбот
а малиот, - Се лупиш? значи ти си тато кромид
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Aвг 29 2010, 10:51

Малото излегува од вода и се затрча да прска една госпоѓа која отпозади му се причинила како мене.Не го искараа,се изнасмеаа ceska А големиов се запна(не му дозволивме)да ги сними(па да ги пуштел на јутјуб!?) еден пар симпатични стари унгарци кои ни беа соседи со куќите,како пливаат со детски гуми за пливање и маици (баш беа слатки како дечиња) flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пон Aвг 30 2010, 23:01

Вечерва на внука ми и беше роденден,и ја прашуваме со каква слика е тортата(нели на децава само тоа им е важно).Со Бети Буп-ни одговара(а знаеме дека не го гледала тој цртан).Која е таа?-прашуваат.Една ,, докторка,, што ја видов во компјутерот на тетка ми!? iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 23:25

Neka i e sreken rodenden БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 151405 ...i na Beti Bup
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 00:10

guska Фала!П.С.Морам и овој бисер од внука ми.Ја свири нотната скала и пее до-ре-ми-фа-сол-ла-си-до-ра-бо-та!!!??? paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 09:06

Внука ми има 3.5 години и на баба ѝ и рекла, -Ми го уништи животот! ( тоа сигурно од некоја серија)
а бабава бисер уште поголем, - Што сум ѝ напраила, така да ми рече?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 11:28

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 301497 БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 79941
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Сре Сеп 01 2010, 09:58

I wish:I could clone myself!-малото сабајле.И моето вистинско јас да остане дома да игра.А-му велам,и јас да се клонирам и некоја друга мама да оди на работа,ама таа платата ќе си ја троши...И ќе отиде кај друг татко-се надоврзува тато.Кој за што го боле.. kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Сре Сеп 01 2010, 11:26

Ја суредувам детската и куклите ги нафрлав во корпата,
ќерка ми ми застана до мене со рачињата на половина и ми вика,
- Добро, ти не мислиш дека некого може го боли кога така го фрлаш?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 11:31

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Нед Сеп 12 2010, 11:16

Јас сум за ќотек,вчера ме збеснаа,денес малото ми напишало:-J LOVE YOU MOM! 10.000.000.times! И плус,што убава ме нацртало! ceska И после како да им се лутиш! guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 11:27

Кога ќе се налутиш на некој кого сакаш, ќе ти биде криво ако ти возврати покажувајќи колку те сака.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by keti Пон Сеп 13 2010, 13:57

Има многу вистина во ова...Штета што не можеме да го вратиме времето и да си ги поправиме грешките...Останува само да учиме од искуствата и да ги пренесуваме на други...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 14:09

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 125943 БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 396122
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 19:33

Ме потсети Кидман со тортата.Син ми скоро ќе прави 12г. и уште пред неколку месеци бара(вкусот не му е важен) да имало слика со гола женска!? iznenad Не може!-му одговараме. jazik Ама само во топлес,не мора цела гола да биде! konjce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман Пон Сеп 13 2010, 19:36

напредно дете бре..... БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 301497
син ми ќе полни 13, фаќа женски убав на мајка, ама има и критериум, мора да се постари од него барем една година, повисоки и такви ги бира со цициња, со газиња, ако се и подебелки БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 20:34

Со среќа нека му е роденденот ! БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 710

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 11310 БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Smilip10 БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Bonann10 БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Danseu10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА - Page 4 Empty Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот