МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој учи-знае, кој штеди-има?

+5
Тото
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Јун 20 2011, 12:36

Koj stedi ima, ama nema nisto da znae kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Пон Јун 20 2011, 21:42

„Да знаеш а сепак да мислиш дека не знаеш е највисокото постигнување.
Да не знаеш а сепак да мислиш дека знаеш е болест.“ jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Пон Јун 20 2011, 22:26

dalas2no напиша:Кој учи а не мисли - е изгубен. Кој мисли а не учи - е во голема опасност.

Конфучие

УЧАМ МИСЛЕЈЌИ - МИСЛАМ УЧЕЈЌИ ... smeenje

КЕТИ
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Нед Jул 03 2011, 15:03

Ако некој те пофали, ти брзо смислувај изговор како да го одбиеш за тоа што последователно ќе ти го побара kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Чет Jул 07 2011, 21:14

Toj sto znae i znae deka znae - UCI OD NEGO

Toj sto znae i ne znae deka znae - KAZI MU

Toj sto ne znae i znae deka neznae - NAUCI GO

Toj sto ne znae i ne znae deka ne znae - BEGAJ OD NEGO
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Jул 18 2011, 11:53

Тие кои се неодговорни и мрзеливи господ им помага со среќни случки за да преживеат. На тие кои се одговорни и вредни не им треба помош затоа што сами ќе се снајдат kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Вто Jул 19 2011, 23:07

Па,после ги спојува едните со другите smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Сре Jул 20 2011, 12:30

Тоа е така за да им биде поинтересно...и...така едните цел живот ќе си работат, а другите цел живот ќе се излежаваат...„Калимеро нема правда“ kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пет Aвг 05 2011, 10:25

Само најаден може да брои ѕвезди и да им се восхитува, во спротивно баш му е гајле што има таму горе smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Пет Aвг 05 2011, 15:50

Кој учи-знае, кој штеди-има ...и ... не ги троши парите за глупости... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Чет Сеп 15 2011, 12:09

Колку и да сакаме да сокриеме оставаме нешто зад себе затоа што некој несакајќи ќе го нагази kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Вто Сеп 20 2011, 15:06

Во местата без струја перењето на алишта е долготраен процес. Но Bicilicuadora може значително да помогне. Bicilicuadora - е комбинација од шпанските зборови велосипед и машина за перење алишта.

Одличен начин да ја исперете вашата облека и да останете во добра форма, во исто време без да потрошите ниту еден денар за струја. Со промена на брзината се постигнува и ефектот на центрифуга.trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Сре Јан 11 2012, 14:30

Не си се лути на себе оти животот е пун со финти и не можеш сите да ги знаеш kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Чет Јан 12 2012, 17:36

Трикот е...да дознаеш што повеќе трикови...пред останатите kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Саб Мај 19 2012, 15:31

Ne bidi kopija, maltretiraj gi drugite na svoj nacin kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 5 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот