МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој учи-знае, кој штеди-има?

+5
Тото
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Пон Дек 21 2009, 23:02

А ако претходно не биле испрани ќе добиеш 10 катанги Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 806431
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Дек 21 2009, 23:04

А од две се добива - битанга
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман Пон Дек 21 2009, 23:16

кој учи знае,
кој штеди е стечаец
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Дек 21 2009, 23:18

Цел живот се учи за да го употреби на оној свет стекнатото знаење
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Сре Јан 27 2010, 20:08

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Redneckbbq0size600x0

Зошто да давам пари за скара, кога можам да уштедам Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 951938
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by alisa Пет Јан 29 2010, 14:09

" Сé додека си жив продолжи да учиш како да живееш. "

Сенека (55 пр.н.е. - 40 пр.н.е.)
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Вто Фед 16 2010, 15:51

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 1754511
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра Пон Фед 22 2010, 20:46

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 0067007230
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by fragola Чет Фед 25 2010, 00:54

Koj si go stedi mozokot, ne uci i nisto ne znae...ama pa mozok ima Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 186335
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by alisa Вто Мар 23 2010, 19:01

Не може да штеди оној што нема, затоа што нема што да штеди, значи прво треба да имаш, па потоа да штедиш. А оној што има не мора да штеди, а и по забавно е да трошиш, отколку да штедиш

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 991183
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Мар 23 2010, 21:43

Оној кој штеди си го расипува здравјето и нервите заради некои подобри времиња во кои нема да му останат многу нерви и здравје
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 20:35

Штедење е мудрост на трошењето Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 695411
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Мај 03 2010, 21:01

За да ги научам основните животни лекции имав не-среќа да бидам во друштво со друштвениот отпад. Додека живеев меѓу таквото ѓубре кое отворено смрдеше, сватив какво ѓубре во себе прикриваат наводните светци.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Вто Мај 04 2010, 15:33

zbunet напиша:За да ги научам основните животни лекции имав не-среќа да бидам во друштво со друштвениот отпад. Додека живеев меѓу таквото ѓубре кое отворено смрдеше, сватив какво ѓубре во себе прикриваат наводните светци.

Кое е чарето од научената лекција?...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 00:23

Најчесто си ја ишкаат мувата затоа што им е полесно да наоѓаат мани на другите и наводно со добри намери да ги корегираат, со подмолна цел себе си да се истакнат на тој начин. Значи прикриена и замаскирана суровост Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман Сре Мај 05 2010, 00:27

јас на сите се пофалив дека си купив машинче за месење леб
го купив заради тие адитивите и боите со кои го поцрнуваат или обелуваат лебот
ама испадна многу економично...
маж ми ми купи вреќа брашно - 14ден/кг
ние дома јадеме кило леб на ден, порано купувавме од тој сечениот леб на жито-лукс, тој кошташе 35ден/400гр, значи сме трошеле околу 90ден на ден.
со машинчето, кило леб ми испаѓа некои 8ден, тоа ти се 80ден. дневно заштедени. по 30дена, 2400денари месечно.значи за два месеци си се исплаќа сама
струја троши колку една сијалица
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 00:31

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 219937 Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 991183 Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 677541
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман Сре Мај 05 2010, 00:36

мекици не знае да прави Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 985250
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 00:41

Значи сеуште жената е незаменлива Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 09
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман Сре Мај 05 2010, 00:53

паа...... има уште пар ствари во кои е незаменлива
ама тоа е за еден друг подфорум Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 283557
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 14:56

Кој има троши, кој нема продава демагогии.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 15:00

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 966742
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 15:04

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 125943 Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 438648
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 00:43

Ако немаш педигре ќе мораш супер многу да учиш за да станеш суперпаметен и супер многу да штедиш за да ги достигнеш просечните со педигре.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Нед Јун 13 2010, 01:37

А денешниве со педигре се се со ,,јак,,генетски материјал,се гледа по нив и нивното потомство.Да не зборам за манирите кои ги ,,поседуваат,,Господа со изглед и понашање на слуги.Се е наопаку,порано да бидеш благородник ,требало да бидеш најдобар,најдоблесен од сите.Сега изиграваат господа ситни души(крупни крадци)кои се женат со женски со сумњиво минато(обично им се тоа втори жени)кои после тоа стануваат тешки госпоѓи кои неуспешно ги кријат ,, копитата ,, во ,,Балдинини,,и сл.Најмуваат жени да им ја работат домашната работа,децата им ги чува ,,успешно,,локалниот дилер и така се ,, аристократско,, и за на бал...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 2 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот