МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

+4
Александра
trpe
fragola
zbunet
8 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Дек 14 2009, 15:50

Својствено за животот е грипњакот, т.е. свинскиот грип т.е. живеење во заедништво за да може да се пренесува, значи групњак и по можност без грудњак.
Ама...грудњакот е резултат на конформизмот т.е. заради чопоративното живеење и социјалните правила наметнати од доминантните чопористи за кои историјата докажала дека се исфруструрани и импотентни и како не можат да се искажат на сексуален план неискористената енергија ја употребувале да успеат да се искачат на скалилата на хиерархијата за да ги наметнат ограничувања на широките блејави маси и столици за да не се чувствуваат дискриминирани заради нивната психосоматска инвалидност т.е. дегенерација.
Тоа значи дека успеале да го сочуваат елементот на осаменост во секоја единка, а како превентива ја вовеле алиенацијата ( отуѓување ) по принципот на масовна хистерија и параноја со тогашни термини за ѓаоло кој се пика секаде и не’ тера да се пазиме од секого оти што знаеш, може те чека и во лизгаво купатило или полско вц и затоа имаме врата за да биде доцна кога ќе не пронајдат искршени и помодрени во неприродна положба.
Додатно ја воведуваат прикаската за Адам и Ева заради кои се наметнува заклучокот дека сме сите крвни сродници и производ на инцест кој е исто така дело на ѓаволот. Значи сите имаме ѓаволско во себе и мораме да се пазиме да не се спои со ѓаволското во другиот и нормално заради тоа правиме бебиња или дуги некои бељи.
Е како сме скоро ѓаоли, а тој е скоро криминалец кој не‘ буцка у мозок ние се пазиме од себе т.е. да не не’ фатат и од други да не не’ откријат и послем демек “ До пола дај да те знае, повеќе не“.
И сега у модерно време кога секој сака да те прави жирант и да му го плаќаш после или да му дадеш пари на поклон...пардон, на заем, да цинка на работа за да му се упикува на малоумно суетен претпоставен итн.
Е сега што е со љубовта ? Жените се пазат да не станат нова “ Северина “, ама што да прават душички и мора да ризикуваат, ама доаѓа време кога ќе мораат ко Џемс Бонд да проверуваат просторијата во која ќе влезат, да ѕиркаат зад слики, под пепељари итн. заради скриени аудио и видео уреди и после : „ Ами оти не си опуштена ? “
Башка си го прави своето интернетот да му ја мислиш откако ќе дадеш свои податоци и на кого си ги дал, а башка башка ѓаоли или ѓаолки кои те мамат да ги споиш со своето ѓаолско. Смешно е нели ? Страм да ти е ѓаолу еден !
Значи се мешаме у багра, ама сме сепак осамени, а ќе бидеме такви се додека сме претпазливи слушајќи го внимателно партнерот ако почне да зборува во сон и ќе си докажеме дека сме будали, ама после е бар полесно кога знаеш дека си “ Хомобудалус“ дур ѓаоло у главата ти се кези оти не си доволно покварен, а поштениот склупчан у некој мисловне ќош цмиздри згужван дур љуто го гледаш.
А ние сме само животни чие животинско сакаме да го заборавиме т.е. само она слаткото да го сочуваме на префинет начин ?
Се алиенираме од секого па и од себе надевајќи се дека може ќе слетаат ванземаљци кои ќе не’ научат како да живееме оти штом дошле од далеку би требало да знаат, заборавајќи дека долго биле осамени додека дојдат до нас...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by fragola Пон Дек 14 2009, 21:16

Se plasime od osamenosta i se trudime da pripagjame vo nekoja grupa,a so toa se ottugjuvame od sebe i samo prividno sme zadovolni,dodeka uporno go trpime pritisokot od grupata i postapuvame po nekakvi pravila i zatoa na momenti sme kako straknati i ni doagja da izbegame na nekoja druga planeta kade vistinski ke bideme sami i nema da ima potreba da pripagjame na nikoja tolpa ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 735730 ....
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Сре Дек 16 2009, 22:29

Se plasime da ne bideme sami, na strek strek sme koga ne sme.ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Peureux09
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by fragola Чет Дек 17 2009, 19:18

osamenost
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Вто Дек 22 2009, 00:00

Zatoa i zboram u son za da ne bidam sam
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe Вто Дек 22 2009, 14:48

Кога се дружи човек сам со себе,тоа е многу добро друштво бидејќи ставовите се усогласени, не можеш да се скараш, сам на себе човек си е најдобар пријател, никој не може да ти се лути и да ти замери на друштвото, зошто се дружиш со овој или оној и никогаш не си сам ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 806431
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 11:31

Пола човек, пола куче, сам на себе најдобар пријател.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Пет Јан 15 2010, 00:42

осамен си кога си се отуѓил од самиот себе
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 21:14

И шо да праам вака сама и натажена ?

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 2178674036_5f94eae6ff
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe Нед Јан 17 2010, 22:37

Не лаже, мисли ќе и поверуваме, кој знае кој се крие позади завесата!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 22:50

Ne laze valjda ? ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Affraid

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА NBSGROUP1
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јан 31 2010, 21:00

Oruzja protiv osamenost

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Women-money
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe Вто Фед 23 2010, 12:47

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Мај 23 2010, 18:36

У главном свите се осамени по принципот “ Уради сам “, а уште не’ плашат со којекакви болештини и непријатности кои можеш да ги доживееш у блиски сусрети са треќа особа. Сега главна заебанција ми е да ги прашувам овие полуписмените од кои сум и ја нераскинлив дел : „ Абе знаеш што е тоа виртуелен секс ?“, а он па: „ Појма немам “, а ја па : „ Со шо сељаци се дружам бре, све тоа просто и послем сакаш у Европа ? Н’ цки Европа за такви ко тебе ! А он па : „ Е шо е тоа бе виртуелен секс ? “
- Абе мастурбирате на камера и ти и она, глупчо ! Башка може и деца да си имате !
- Абе како бе деца ?
- Па така, ти ќе ја дразниш, а она после ќе му рипне на нејзиниот и он ќе и’ напраи, ти не се мучиш ништо, ќе чува твои деца.
- Како бе мои деца ?
- Лелее, глуп сељак, да не си бил ти он немал да и’ рипне баш тогаш и заради тоа тие деца се твои !
- Абе ајде, тоа све забегало.
- Епа дреми у мастурбирај у нива прост еден !
- З’ш да мастурбирам бе ! Ќе си дојдам дома и ќе сексам.
- Лелее, па ти ептен си бил прост ! Па сега физички секс тераат само прости сељаци ко тебе шо не разбираат !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Мај 23 2010, 19:16

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 79941
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 02:08

Да се биде осамен значи да возиш Yugo кој е извор на депресија со самото тоа што сообраќајци ќе те сопираат на секој чекор оти си вика : „ На овој гарант му фали нешто “. Како идат години и како старееш мораш да прејдеш на Pasat TDI, pa na Mercedes итн, што значи треба да бидеш во тек со технологијата ако сакаш да ја избегнеш самотијата која ти носи депресија
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 17:57

Moras sam da se rodis i sam da umres!Za drugo sekogas imas nekoj za drustvo.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 23:39

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 601181 ја би да бирам друштво ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 48158
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 23:46

Za sto?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 23:57

За она другото ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 601181 ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 48158 ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 44162
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 00:03

Pa,biraj ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:30

Ја сум у доба кога ме бираат ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 16089
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 00:36

Mene mi kazuvas!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:39

Lesno ti e tebe, izgledas ko da imas 26
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 00:46

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА 283557 Fala,ama nemoj vakvi raboti ce pocnam da se ponasam ko da imam 26.(Siguren si so kogo zboris?)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот