МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

+4
Александра
trpe
fragola
zbunet
8 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Саб Мар 19 2011, 00:52

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcS9rkUOQ7xEj5T7XwvodLqoOAPtaOmJQBK8rJOF_0wV8agt8JKf или ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcTuW3aDXuJERLfsiOrtNZV1LIvZII9W98wv4OsnUSArqNFHv1vF
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Апр 03 2011, 23:12

Не прифаќај од секого покана за вечера, оти може да ти порасне меше
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Саб Апр 09 2011, 21:36

кој нема пријатели веројатно не ги ни заслужил
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Апр 11 2011, 23:52

Кога е тажно и досадно, кога немаш никој свој, верувај во себе... дека не си таков кој го избегнуваат. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Саб Мај 14 2011, 22:52

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Мај 23 2011, 00:10

Не е страшно да си осамен,страшно е да немаш желба тоа да го смениш
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Јун 12 2011, 11:16

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Aвг 22 2011, 18:10

Cesto maski megusebno se narekuvaat " brat " i se zabelezuva nekoja toplina koga go izgovaraat... kako da mu e navistina topol brat kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by keti Сре Aвг 24 2011, 16:34

Ако неможам да имам искрена и чиста љубов, барем ќе имам уметнички дела и поезија кои ќе ме асоцираат на таква љубов...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Саб Окт 01 2011, 19:24

Ако си последен на маса може да те касне каса kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Окт 09 2011, 18:23

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Сре Фед 22 2012, 13:41

Времето е релативно во зависност дали е до тебе, под тебе или во тебе kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Нед Апр 01 2012, 00:17

осаменост е кога ќе ги изгубиш сите пријатели,
а алиенација е кога ќе останеш и без непријатели. ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 424566
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јан 06 2013, 14:35

Направивме цивилизација и покрај толку многу недоверба и себичност, а тек да имаше доверба и несебичност? kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Дек 29 2013, 20:07

“A dream you dream alone is only a dream. A dream you dream together is reality.” -John Lennon
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 4 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот