МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваши фотографии

+5
Тото
Кидман
trpe
fragola
zbunet
9 posters

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Нед Мар 21 2010, 17:50

Ваши фотографии - Page 3 Spa0584

Ова лево на сликата се конаците, а десно по скаличките долу е црквичето
на олтарот има икона од Исус и една од Богородица. Според правилата и традицијата, Исус се поставува десно, а Богородица лево на олтарот.
И така ги поставиле. Арно ама, утрото кога се разбудиле, ги нашле иконите преместени. Три дена со ред ги враќале на место, а утредента ги наоѓале преместени. На еден монах на сон му дошла Богородица и му рекла, не ме преместувајте, јас не сакам да му вртам грб на син ми.
Брррр... многу студи во црквичето
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by alisa Вто Мар 23 2010, 19:29

Ваши фотографии - Page 3 Rszimage0210
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by trpe Чет Мар 25 2010, 21:50

Ваши фотографии - Page 3 14140615
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Нед Апр 04 2010, 11:30

Ваши фотографии - Page 3 Spa0591d

- Тргни го рачето да те сликам!
- Сакам јас да го тргнам, ама сонцето ми ги плачи очињата


Последната промена е направена од Кидман на Нед Апр 04 2010, 11:34. Мислењето е променето 1 пати
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Нед Апр 04 2010, 11:33

Ваши фотографии - Page 3 Spa0589
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Нед Апр 04 2010, 13:59

Ваши фотографии - Page 3 Spa0587
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet Нед Апр 04 2010, 20:05

Ваши фотографии - Page 3 Rsz_1d11
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet Нед Апр 04 2010, 20:05

Ваши фотографии - Page 3 Rsz_dd11
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Нед Апр 04 2010, 20:40

Ваши фотографии - Page 3 Spa0600
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Нед Апр 04 2010, 20:42

Ваши фотографии - Page 3 Spa0598
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by alisa Нед Апр 04 2010, 21:14

Кидман напиша:Ваши фотографии - Page 3 Spa0587


На некого креативноста му е јака страна Ваши фотографии - Page 3 965725
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by keti Вто Апр 06 2010, 18:03

Кидман напиша:Ваши фотографии - Page 3 Spa0587

Прекрасна изработка...многу ми се допага...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Вто Апр 06 2010, 21:59

Клементина, Кети, ви чувам по едно
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by trpe Вто Апр 20 2010, 22:56

Ваши фотографии - Page 3 89892699

Ваши фотографии - Page 3 28293691

Ваши фотографии - Page 3 48075321
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet Сре Апр 21 2010, 19:35

Кај бе Трпе све се погаѓаш у такви моменти ? Да не им тури вијагра у вода за да имаш шо да сликаш ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Саб Апр 24 2010, 23:13

Ваши фотографии - Page 3 Spa0607

оваа фотографија се вика ,,Солун е наш,, и сликана е вчера
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet Саб Апр 24 2010, 23:25

Ваши фотографии - Page 3 Rsz_dd12
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Саб Мај 01 2010, 20:53

Ваши фотографии - Page 3 Spa0612
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Саб Мај 01 2010, 20:55

Ваши фотографии - Page 3 Spa0613
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Вто Мај 04 2010, 00:12

Ваши фотографии - Page 3 Spa0630
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман Вто Мај 04 2010, 00:24

Ваши фотографии - Page 3 Spa0623
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Роденден

Пишување by keti Саб Мај 08 2010, 20:17

Ваши фотографии - Page 3 Dsc01761fz
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by trpe Нед Мај 09 2010, 18:28

Ваши фотографии - Page 3 48163684
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Me or my fantasy

Пишување by keti Нед Мај 16 2010, 15:07

Ваши фотографии - Page 3 Dsc01908u
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty My hands

Пишување by keti Нед Мај 16 2010, 15:12

Ваши фотографии - Page 3 Dsc01906kp
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши фотографии - Page 3 Empty Re: Ваши фотографии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот