МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 5 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Мај 20 2010, 10:47

... влегува мечокот во дневната соба, гледа накај масата и вика:
- Еј, некој јадел од мојот тањир!
Влегува малото мече во дневната и тоа вика:
- Некој јадел и од мојот тањир.
Влегува мечката во дневната и вика:
- Ај доста дробите, не сум ви турила уште
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Чет Мај 20 2010, 12:55

Вицови - Page 5 301497 TRPE, car si!!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 15:13

Читал Мојсие заповеди и кога дошол до седмата во која :
- Не ја посакувај жената на ближниот свој !
Настанала незгодна тишина и потоа некој од топлпата извикал :
- Дај пречкртај ја таа заповед !
И така бројот седум добил цртка на средина.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 15:34

У она време кога има спајдеремени, бетмени итн, некој новинар го прашува Супермен за некоја сексуална авантура :
- А па сум ги имал многу, на пример летам ја така, вжжж и кога оно натртена скроз гола плавуша на тераса на еден небодер.
- И, што направи ?
- И се знае, вжжж, бам ! Ја неа отпозади да и’ улетам.
- И она се изненади ?
- Па она не, ама невидливиот човек се изненади.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Нед Мај 23 2010, 03:00

Оди некој човек кај Господ:
- Сакам да поживеам уште малку, да ги вратам долговите!
Господ:
- Види го ти него, сака вечно да живее!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Вто Мај 25 2010, 11:17

Зашто црногорците го сакаат групниот секс?

-Зашто може да се забушава.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 12:48

Вицови - Page 5 79941 Trpe,the best!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Мај 27 2010, 16:40

Седат Ивица и Марица со баба им и ја прашуваат:
-Бабо како сме дојдени на свет ние?
-Па штркот ве донесе.....
Се врти Марица и вика:
-Да и кажеме или да ја оставеме да умре глупа?!!!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Чет Мај 27 2010, 21:12

гледав од страна, се логирав само за да ти речам,
Трпе бееееееееее................ Вицови - Page 5 79941
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Мај 31 2010, 13:08

На една плажа Трпе продава сладолед. Доаѓа женска сосема гола и му нарачува сладолед во корнет. Вицови - Page 5 44162

Но Трпе се загледал во неа, па не трепка:

-Што е, што зјапаш? – го прашала подналутено женската.

-Ма не те гледам јас тебе, туку гледам од каде ќе ги извадиш парите за да ми платиш
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Јун 09 2010, 11:50

Еден човек одел по пат.И дошол на безниска да наполни бензин,и да си купи за своето дете еден сок.Влегол внатре и ги прашал:
-А бе ви работи фрижидеров?
-Да !
И овој му вика:Па што не му давате плата ?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Сре Јун 09 2010, 12:16

Вицови - Page 5 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 23:21

Шетал Дедо Боже со некого и под некое дрво некој слатко си спиел.
- Шо убаво си спие овој под дрвово.
- А, тој цел живот ќе си го преспие. - возвратил Дедо Боже.
Отишле понатака и таму некоја жена жнеела, а сонце пече, а таа не
застанува.
- Абе женава не застана да одмори, ептен е вредна.
- Е да и маж ќе и биде оној што спие под дрвоно иначе ќе умре од глад.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Јун 21 2010, 10:28

Се сретнале Трпе и Перо на автобуска станица:
- Кај си бе Трпе, шо има ново, се ожени ли?
- Неее, уште сум ерген.
- Па, што чекаш?
- Автобус.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Пон Јун 21 2010, 11:35

Бугарин на македонска граница разговара со цариник,
а нашиов го прашува на англиски (демек)
- Name?
- Људмил Краснов
- Age?
- 30
- Ocupation?
- No, just visiting
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Јун 21 2010, 12:12

Вицови - Page 5 301497
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Вто Јун 22 2010, 22:12

Малиот Трпе отепал 5 муви и отишол да се пофали кај мајка му.
- Мамо, мамо јас убив 3 машки и 2 женски муви...
- Е, сине како дозна кои се машки, а кои женски муви?
- Па 3 машки муви кои ги отепав беа на капачето од ракијата, а женските беа на твоето огледало.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Јун 24 2010, 15:25

Си се шетал Трпе во Италија, и по некое време морал да оди по голема нужда.
Влегол во јавно ВЦ, тропнал на една врата и од внатре некој глас: - Моменто!
Тропнал на втората врата, и од таму: - Моменто!
Тропнал на третата врата: - Моменто!
Тропнал на четвртата врата: - Моменто!
И изнервиран ги слекол пантолоните, клекнал и прокоментирал:
- Моменто моменто, јас ќе си какам на цименто.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Чет Јун 24 2010, 15:27

Вицови - Page 5 79941
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Јун 25 2010, 10:58

Зошто Влавот има швалерка?-Ја штеди жена си.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пет Јун 25 2010, 12:52

- Имате дива патка ?
- Немаме, ама може да изнервираме една.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Јун 25 2010, 23:02

Зошто на Влавот му изгорела куќата?

Оти им титкал на пожарникарите!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Саб Јун 26 2010, 00:43

paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by keti Саб Јун 26 2010, 23:29

Фатил некој човек златна рипка и оваа му вели:
- Пушти ме ќе ти исполнам една желба..
- Па отсекогаш сум сакал да одам на Хаваите, ама имам страв од летање, па може еден автопат до таму...
- Тоа е невозможно, океани, па столбови па дали ќе издржат, бранови...
- Е па тогаш, барем да можам да ги разберам жените...
- Со колку ленти рече автопатот?....
kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by keti Саб Јун 26 2010, 23:32

Пејо бил мераклија по рум, и отишол на доктор бидејќи се го болело.
Докторот го прегледува и:
- Пејо, под итно мораш да престанеш со пиењето на рум.
- Леле докторе сум пробал сто пати ама многу тешко ми оди.
- Мораш Пејо, немој да мислиш на рум, немој ни да го спомнуваш, и ќе успееш.
Отишол Пејо во кафеана и нарачува, чајче, а келнерот:
- Сакате со рум или без рум.
- Може .... без чај!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 5 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот