МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by keti Саб Јун 26 2010, 23:36

Едно утро, мајката на четири годишно девојче му појаснува:
-Ако продолжиш да си го цицаш палецот ќе се надуваш како балон!
Наредниот ден мајката заедно со ќерката присуствуваат на семеен собир.
Помеѓу присутните има и жена која е очигледно бремена. Малото девојче ја забележува идната мајка и неможе да се воздржи, оди до неа и и’ шепнува:
-Знам што си правела... smesko
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Јун 26 2010, 23:47

Вицови - Page 6 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Јун 28 2010, 11:27

Овој виц е многу стар и веројатно сите го знаете, ама нема врска, повторувањето е мајка на знаењето. Вицови - Page 6 151405 Е, па вака:


Си биле двајца стажисти по медицина и требало да работат малку и во мртовечница. Си седеле тие така трета смена и по некое време огладнеле. И што да прават, во близина немало продавници, а цревата кркорат ли кркорат.
- Што ли јадел овој пред малку што го донесоа? А, што мислиш?
- А да го отвориме, само малку да ѕирнеме,а, што викаш?
И така тие му го расекле стомакот на мртовецот, кога оно полн стомак со гравче.
- Трчи по тањири, јас ќе го чувам!
Додека да се врати тој со тањирите овој веќе го излапал гравчето.
Кога видел овој, рекол:
- А бе што направи, зошто го изеде гравот без мене, па не виде ли дека имаше влакно внатре?
Буааааааааа, му се згадило на човекот и исповратил се. А другиот ја дочекал повраќотката во тањирите и почнал бргу да јаде!
- Фала што ми го подгреа гравот!!!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 12:10

-Дали можеби е некој гладен?(пациентиве ми повраќаат) Вицови - Page 6 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 12:11

Вицови - Page 6 79941
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Jул 01 2010, 15:14

Отишла Трпана кај својот доктор, но кај него имало многу гужва па овој ја препратил кај неговиот помлад колега со кој ја делеле ординацијата. По пет минути излетува Трпана од кај младиот доктор и целата испаничена трча и вришти по ходникот. Ја сопрел нејзиниот доктор и ја прибрал во својата ординација да види што се случило. После пет минути, влетува право во ординацијата на помладиот колега:
- Па добро бе колега, ти нормален ли си, женава има 63 години, две ќерки, четири внучиња, како си можел да и кажеш дека е трудна?
- Колега, а престана ли да ика?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Jул 01 2010, 21:56

Колку “ Р “ има во “ Бонанца “ ?

Трам, трам, трам Бонанцаа, трам, трам Бонанцаа !...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Jул 02 2010, 17:12

- Зошто дигитронот е најдобар пријател на човекот?
- Затоа што секогаш можеш да сметаш на него.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by alisa Саб Jул 03 2010, 11:57

Си биле две желки.... И се возеле во авион.. И паднале во пустина.. Биле многу жедни, па тргнале по пустината да бараат вода... Така барајки наишле на едно вирче. И токму во моментот кога и двете се наведнале да се напијат вода, едната и рекла на другата:
„Еј.., ама немој да пиеш, се гадам од тебе“.. рекла првата желка.
"Па што ќе правиме сега и јас се гадам од тебе????!!!" - рекла втората.
„Па ако не те мрзи оди до дома и земи една чаша“ - и рекла првата на втората
"Ајде еве јас ќе тргнам по чаша само немој да пиеш вода додека не се вратам." -и поставува услов првата желка на втората.
"Додека не донесеш чаша нема да се напијам од вирчето".- рекла втората.

И тргнала едната желка по чаша, а оваа другата ја чекала покрај вирчето ...
И чекала... и чекала 3 години, 5 години, 10, 15, 30, 50, 70, 100, 120, 160, 180, 200.. и и се смачило веќе.. и си рекла:
"Многу време помина откога замина по чаша, дај јас да се напијам од водата, се може да и се има случено по патот".

Решила да се наведне и да се напие од вирчето.. Во моментот кога се наведнала, оваа другава излегува од една грмушка и жи вика:
„Аха!.. Ако се лажеме, поарно е да не тргнувам по чаша“!!!!!!
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Jул 03 2010, 14:28

Со швалер се разбива малер.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Нед Jул 04 2010, 00:04

Си бил некој полицаец и му умрела мајката и се собрале сите роднини на
погреб. На полицаецот му заѕвонел телефонот и овој се јавува...
-Ало? Аха добро...
Го прашуваат сите што е работата, и овој вика:
-А бе несреќа у несреќа.... и на брат ми мајка му умрела
Вицови - Page 6 24
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Jул 07 2010, 16:51

Odi zena na zabar.Sednuva i gi rasiruva nozete.Doktorot :-Ama,gospogjo jas sum stomatolog,ne ginekolog.-A,vie li na mojot mas Trpe mu gi pravevte vestackite zabi?-Da.-Epa,sega izvadete gi!


Последната промена е направена од hot nurse на Пет Jул 09 2010, 19:04. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Jул 08 2010, 00:00

Вицови - Page 6 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Jул 09 2010, 16:33

Трпе имал запек. Два саати седел на шоља и стенкал. Наеднаш снемало струја.
- Лелеее, Трпанооо, помагаааај!
Ете ја Трпана дотрчува.
- Добро бре што си се раздрал толку како мало дете си, снема струја и одма врескаш!
- Снемало струја!?... Уф ... јас помислив дека ми испаднаа очите.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Александра Нед Jул 11 2010, 15:07

Трпе, за да не ја деранжираш Трпана, конзумирај топол компот од суви црни сливи, трипати на ден :kafe:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Нед Jул 11 2010, 15:36

Мексиканец,американец и црнец некаде во САД наоѓаат волшебна лампа,и нормално дух кој исполнува желби.Црнецот посакал сите црнци да си отидат во Африка,каде богато ќе живеат.Мексиканецот, исто за своите сонародници.Останува американецот-белец да посака желба.-Си отидоа овие,сигурно?-прашува.-Да!-одговара духот. hehe -Епа,тогаш дај една кока-кола!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Jул 12 2010, 19:42

Еве еден виц од мене за подобро расположение на оние кои не се расположени: Вицови - Page 6 410


Чепка Трпе црно од под нокти. Налетува Цветко:
- Што ти е тоа црнила под нокти, кал или некое гомно!?
- Појма неам, баш тоа се мислам?
Ја зема Цветко раката на Трпе ја помирисува, па ја лизнува.
- Пу, пу, па ова е гомно!
- Баш тоа и си мислам,од кај кал у гаќи..
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Вто Jул 13 2010, 11:56

леле Трпе... бљак...бљак....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Jул 15 2010, 13:57

Се муваат директорот и секретарката под биро.
- Директоре, го ставивте ли?
- Да, да!
- Лелееее колкав ви е, директоре!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Тото Чет Jул 15 2010, 14:49

smeenje bravo

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Jул 16 2010, 17:03Што е заедничко помеѓу сојата и вибратор?-И двете се замена за месо Вицови - Page 6 Smiley48
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Jул 16 2010, 18:50

Isto e ,ama ne e isto! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by keti Пет Jул 16 2010, 23:12

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Саб Jул 17 2010, 22:03

Три деца се натпреваруваат кој има поголемо памтење.

Првото: Еее, јас памтам кога го изговорив првиот збор...

Второто:
Јас памтам кога се редов и кога ми ја пресекоа папучната врска...

Третото:
Вие двајца врска немате, јас памтам кога отидов со татко ми во кафиќ, a се вратив дома со мајка ми!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Jул 19 2010, 20:00

Трпана се вратила од пазар и му вика на Трпе.
- Имам една добра и една лоша вест, која ја сакаш прво?
- Е ај, добрата!
- Ти работат воздушните перничиња! Вицови - Page 6 Voitur11
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот