МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 10 of 18 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Next

Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 09:24

Малиот Трпе ја прашува мајка си:
- Мамо, нас Господ ни го дава лебот?
- Да сине.
- И Дедо Мраз ни носи играчки за Нова Година?
- Секако душо.
- И штркот ги носи бебињата нели?
- Пааа, да сине.
- Па тогаш што се врти стариов тука?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Пон Окт 04 2010, 09:27

Трпе го има најоригиналниот смисол за смешки Вицови - Page 10 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 13:35

Мајка му го прашува малиот Трпе:
- Трпе, го поправи ли кецот по математика?
- Не можев, професорката го напишала со пенкало!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пон Окт 04 2010, 14:18

Мажот ја става маицата во машина за перење и нервозен прашува:-На кој програм да ја вклучам?-Зависи,што пишува на маицата?-вели жената. kez Манчестер Јунајтед!-одговара типов.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 14:54

Спортски програм Вицови - Page 10 301497
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Окт 06 2010, 12:15

Udvara se Mujo devojci:
- Ja sam sanj'o kako sam ja optuženi, a ti sudija. Optužili su me da sam ukrao kokoške i jaja. Ti si me za kokoške osudila, a za jaja pomilovala...


Последната промена е направена од hot nurse на Сре Окт 06 2010, 12:32. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Окт 06 2010, 12:26

Pitaju Sulju šta je bilo prije - kokoš ili jaje?

Kaže Suljo: Ihhh prije... ... prije je bilo i jaje i kokoš i na more se išlo i sve...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Окт 15 2010, 09:11

Се појавил Господ и им рекол на мажите да сепостројат во две колони, во првата колона да застанат сите мажи кои се главни во бракот и кои се глава на фамилијата, а во другата колона мажите кои се подвлиjание на жените...
Се построиле мажите и што ќе виде Господ, колоната во која мажите се под влиjание на жените била километарски долга додека водругата колона имало само еден маж.

Се налутил Господ и почнал да вика:
- Како не ви е срам Јас ве создадов вас, за да бидете главни, глава на фамилијата, а не да ме срамите, да бидете под влијание на жените. Ништо не сте научиле, од вас сите само еден ги исполни моите очекувања.
Се свртел кон единствениот маж кој бил во другата колона и го прашал:
- Ајде кажи ми ти сине како ти успеа дабидеш единствен во ова колона?
Mажот одговорил:
- Немам појма, жена ми ми рече да застанам тука.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Окт 15 2010, 09:14

paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пет Окт 15 2010, 09:21

Pfff. E ne e taka Вицови - Page 10 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Окт 15 2010, 09:35

Zaposlio se Mujo kao kustos, ali ništa nije znao, pa je počeo da izmišlja:
- Dragi posetioci, ovo vam je lobanja cara Lazara.
- A ova manja - upita jedan od posetilaca.
- Isto njegova, ali kad je bio mali .
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Окт 15 2010, 09:39

Došao Bosanac u Amsterdam i video prostitutku u izlogu pa prišao, pokucao na staklo i pita:
- Kol'ko košta?
- 50 evra - odgovara prostitutka.
- Pa nije mnogo, je l' to duplo staklo?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Саб Окт 16 2010, 14:03

Разговара Трпе со колегата од канцеларија:
- Да ти кажам вчера ептен се искарав со Трпана, ама на крај јас го имав последниот збор.
- И, што и кажа?
- "Добро, тогаш купи"!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Окт 18 2010, 12:37

Се сличило убиство на Гренланд и полицијата го испрашува осомничениот Еским.
- Кај си бил ноќта од октомври до април?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Окт 20 2010, 09:16

Трпе читајќи весник и се обраќа на својата сопруга Трпана:
- Трпано, дали знаеш дека жените изговараат по 30 000 зборови дневно а мажите 15 000?
Трпана му одговара:
Лесно е да се објасни тоа: секогаш на мажите треба да им се повтори истата работа два пати.
Трпе се врти на кај неа и и вели: Како, што рече!?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Окт 20 2010, 09:26

paga smea Само х2,јас па мислев дека се барем трипати повеќе...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Окт 21 2010, 13:59

Се расправаат Перо ловецот и Блажо риболовецот кој е подобар ловец.
Перо: - Блажо батали риболовот цел ден пецаш и на крајот само некое рипче ќе фатиш.
Блажо: - Ако сакаш баш да знаеш вчера уловив сом од 25 кг.
Перо: Не е ништо тоа, пред некој ден отидов на лов по зајаци кога пред мене се појави мечка.. Ја извадив пушката и ја убив. Во тој момент се појави шумарот кој сакаше да ме казни, но и него го убив... Двајца ловџии ме видоа и морав и нив да ги убијам, во тој момент помина школски автобус...
Блажо: И, што направи!?
Перо: Дај Блажо намали ја твојата риба или ќе направам МАСАКР!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Окт 22 2010, 14:49

Тргнал Трпе во петок околу пладне на психијатар:
- Ајде Трпе сега да броиш до три.
- Аман бе докторе, што е финтава да бројам до три?
- Па, ако сакаш брои и до петнаест до четири.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пон Окт 25 2010, 17:13

Како се вика пензионер на германски?
И’забен
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Окт 27 2010, 11:18

-Господине колку години имате?-прашува млада девојка постар г-дин. -70!-одговара овој. iznenad О,па не би ви дала!?-се чуди таа. kez И да ми дадеш ќерко,не можам!-се извинува стариот.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by Александра Сре Окт 27 2010, 16:51

iznenad paga smea
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Окт 27 2010, 18:12

Шета медо по шума глеа истурена вијагра ...мириснал изел ... напален таков трча по шумата, го гледаат животниве сите се разбегале ... медо трча глеа еден eж, овој се напраил топче од страв .... го превртува медо со рацете .....
- кај ти е п...то кај ти е п...то.....!!!
ежов - абе мушко сум неам п..е
- Од каj збориш, од каj збориш .!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Окт 27 2010, 23:30

Во една лудница еден лудак го брка докторот со нож. Овој бегал, бегал, но на крајот се нашол во ќош и немал каде повеќе да бега. Лудакот му се приближил со ножот и му рекол на докторот:
- На, сега ти бркаш!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by Александра Сре Окт 27 2010, 23:50

paga smea paga smea paga smea 10
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Чет Окт 28 2010, 16:05

Трпана оди на брачен советник и се исповедува:
- Јас го сакам, тој полудува по мене, имаме заеднички желби. Покрај тоа, тој заработува добро и среќен е кога сме заедно.
- Па што е тогаш проблемот?
- Не знам како да му кажам на сопругот.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 10 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 18 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот