МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Јан 18 2012, 23:37

Kako se ugušija policajac?... Izeja gu e žutku od Kinder-jajce!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Фед 08 2012, 15:32

- Мамо, мамо, бремена сум!

-Што???? Па, нели ти кажав дека ако некое момче се обиде да те фати за градите ќе му речеш НЕ, а ако те фати долу ќе речеш ЗАПИРАЈ !!!

-Да, ама тој почна во исто време да ме фаќа и на двете места и јас цело време викав:НЕ, ЗАПИРАЈ, НЕ,ЗАПИРАЈ,НЕ,ЗАПИРАЈ,НЕ,ЗАПИРАЈ...
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Фед 08 2012, 23:45

Дечко и’ се удвара на некоја и и’ вели: „ Сакам да бидам и дел од твоето тело“
А таа: „ Не фала, веќе имам еден шупак“ kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Саб Апр 07 2012, 10:02

Плавуша излегува со новиот дечко. Седат во еден парк, дечкото вади кутија цигари, ги подава кон неа и прашува:
- Цигара?
Плавушата:
- Знам дека е цигара…
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Апр 07 2012, 13:28

Умната таа kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Вто Апр 10 2012, 16:12

-Синоќа имав влажен сон со тебе!
-Каков?!
-Те прегази кола и се помочав од смеење kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Апр 26 2012, 16:34

Двајца бродоломци стигнуваат на пуст остров со вреќа ориз.
Гледаат на палмата горе стои папагал и едниот му вели на другиот:
- Ај да го фатиме папагалов и ќе јадеме пилешко со ориз!
А папагалов ги гледа и им возвраќа:
- А вие да си го издркате и да си јадете сутлијаш?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пон Мај 14 2012, 17:34

Кумановац добил повреда во Авганистан и тражи оштету од Американци.Колко тражиш?
По један долар за сваки сантим од пенис до јајца.Добро,се насмеале...соблачај гаќе,море куде су ти јајца?!
-У АВГАНИСТАН!!!


Последната промена е направена од the nurse на Чет Aвг 09 2012, 17:11. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пон Мај 14 2012, 17:41

Ја прашало сонцето, месечината:-Што си така бледа?
-Па,постојано сум трета смена!!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Чет Aвг 09 2012, 17:06

Го нервирал Трпе домашниот мачор и решил да го однесе некаде од каде нема да се врати.Го однел далеку,но мачорот брзо си го нашол патот до дома.Следниот ден го однел уште подалеку,но и тогаш се вратил...третиот ден возел,возел далеку,подалеку...го оставил и причекал некое време...па, заѕвонел дома...-Трпано,мори се врати ли мачорот?
-Да,еве го!
а Трпе изнервиран...-Дај ми го жити се на мобилен,да ми каже како да се вратам дома!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Чет Aвг 09 2012, 17:16

Кога почина другарот Тито,Рампе си прашал у комитет дали смее во таа општа жалост да има секс.-Може,али само са својом супругом!-му дале одговор.Ами ,оти само са својом супругом?!
-Да туга буде веча!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Aвг 24 2012, 12:40

Влегува баба во маркет.Ги гледа кондомите и ја прашува продавачката:
-Што се овие чупе,доколенки?
-Не госпоѓо,надколенки се.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Aвг 24 2012, 12:41

Си било едно црвче и сакало да се најаде. Го гледа листот и размислува….
- Ај да почекам нека стане зелен и посочен, па ќе го изедам.
Во меѓувреме, некое врапче го мерка црвчето и размислува…
- Ај да почекам да созрее ливчето, црвчето нека го изеде, ќе стане подебело, па потоа ќе го изедам – да имам што да лапнам.
Во меѓувреме, некое маче го гледа врапчето и си размислува…
- Ај да почекам да созрее ливчето, па црвчето нека го изеде, па него врапчето ќе го изеде, ќе биде подебело, па потоа јас ќе го изедам врапчето – да имам што да каснам.
- И така би. Црвчето го изело ливчето, врапчето црвчето, арно ама на мачето му побегнало врапчето, и тоа паднало во едно вирче.
Наравоучение: Ако многу му ја мислите, и предиграта Ви трае подолго од вообичаено, има шанса мачето да ви остане само влажно!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Aвг 24 2012, 12:49

Се вози баба во автобус... кога пред неа двајца се „фаќаат“.
Кога девојката сфатила дека бабата гледа во нив, и рекла:
- Бабо, би сакала и ти вака, нели?
А бабата и одговорила:
- Е, драга ќерко, во мое време јас одев од едната страна на улицата, а тој од другата. Јас само ќе му мавнев со раката и тој ќе се возбудеше. Види сирота ти што сè треба да направиш за да се возбуди!!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Aвг 24 2012, 12:51

Двајца другари разговараат:
- Фејсбук имаш?
- Имам.
- А, Скајп имаш?
- Имам.
- А, Твитер имаш?
- Имам.
- А, живот имаш?
- Имам, али ја заборавив лозинката.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Сеп 20 2012, 14:37

Некоја жена влегла во зградата каде што се наоѓа „Силуете“ и тропнала на
врата каде што мислела дека се наоѓа салонот, но не знаела дека го
згрешила спратот.

Отворил некој средновековен маж, и жената малку се изненадила, но прашала:

-Силуете?

Мажот без размислување одговара:

-Силуеме!


И...


Жената влегла во станот…
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by keti Сре Окт 10 2012, 10:07

Јас се чудам што се навалил бродот на спсот, а тоа Трпе ставил слика на аватарот... Ај, што ставил, ама што ја накривил главата!... И, мислел ли дека така може да го навали бродот! ... trepka
Само право и исправено Трпе, не фаќај страна ... остај го тоа на политичарите! ... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Нед Ное 04 2012, 12:51

Се шетаат така три гомна по улица и едното гомно наоѓа капаче од кока кола, го става на глава и вика:

- Ла, ла, јас сум кока колааа!!!

И се шетаат гомната и понатака и другото гомно наоѓа капаче од кока кола, го става на глава и вика:

- Ла, ла, И јас сум кока кола!!!

И шетаат така гомната и по малку време и третото гомно наоѓа капаче од кока кола, го става на глава и вика:

- Ла, ла, И јас сум кока кола!

А другите две гомна се вртат накај него и му викнале:

- Ќути бе таму, ГОМНО ЕДНО!!!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Нед Ное 04 2012, 18:51

paga smea
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Нед Ное 04 2012, 18:55

Иде гомно по улица и среќава друго гомно кое го прашува:
- Кај ќе идеш?
- Да сечам дрва!
- Може и јас со тебе?
- Може!
Среќаваат друго гомно кое истото ги прашало и тоа пошло со нив, но понатака сретнале пролив кој ги прашал:
- Кај ќе идете?
- Да сечеме дрва!
- Може и јас со вас?
- Не може!
- Е зошто?
- Нас ни’ требаат цврсти момци!
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Мар 01 2013, 10:24

Kaj psihijatar:
Doktore vcera trcav gol samo po corapi I tolku mi bese sram...
A porano vi se ima li sluceno takvo nesto ?
Da cesto.
I togas li vi bese sram?
Ne ,nikogas .
Zosto togas vi bese sram ovoj pat ?
Edniot corap mi bese skinat
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Вто Мар 12 2013, 09:41

Математичар, сметководител и економист се пријавуваат за исто работно место. Менаџерот го повикува прв математичарот и го прашува:
- Колку се два плус два?
- Четири.
Менаџерот пак прашува:
- Четири, точно?
Математичарот го погледнува менаџерот зачудено и вика:
- Да, четири, точно.
Менаџерот после него го повикува сметководителот и го прашува истото прашање:
- Колку се два плус два?
Сметководителот одговара:
- Во просек, четири - додај одземи 10 проценти, но во просек четири.
И на крајот менаџерот го повикува економистот и го прашува истото прашање:
- Колку се два плус два?
Економистот станува, ја заклучува вратата, ги спушта ролетните, седнува до менаџерот и му вика:
- Колку ти би сакал да бидат?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Нед Апр 21 2013, 10:17

Во ординацијата на познат психијатар лежи пациент и го раскажува својот проблем:
Докторе секој ноќ го сонувам истиот сон. Сонувам како лежам во некоја куќа во џакузи опкружен со многу згодни манекенки, познати пејачки и водителки, згодни келнерки во топлес кои ни точат шампањско и нè служат со кавијар. Кога на златниот послужавник ќе ни донесат кокаин за шмркање тоа е знак дека оргиите може да почнат. Тогаш светлото малку се придушува и...
Психијатарот го прекинува:
Извинете, ај направи мала пауза да легнам покрај тебе и јас до крајот на сонот!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Вто Апр 23 2013, 15:52

Еден маж си купил папагал и на едната нога му врзал син конец а на другата
црвен. Кога некој ќе го повлече синиот конец папагалот велел: „Здраво!“,
а кога некој ќе го повлече црвениот конец „Како си?“.На гости на мажот му дошла една девојка. Тој и го претставил
папагалот и и кажал што прави. Плавушата го потегнала синиот конец и
папагалот рекол:
- Здраво!
Потоа го потегнана црвениот конец и тој рекол:
- Како си?
Потоа ги потегнала двата истовремено и папагалот рекол:

- Ќе паднам ма, будало!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Пет Мај 03 2013, 17:15

Продавач на правосмукалки на вратата кај една баба;
---Бабо, виа правосмукалки се ногу добри..
---Синко, јас немам пари бре...
---Само мала демонстрација...
Влегол унатре, истурил една купица кравји балеги, и вика;
-Ако правосмукалката, воа не го исчисте до последно, сето воа јас че го изедам....
---Е богами че го изедиш синко.....вчера ми ја исклучија струјата...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 17 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот