МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 18 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Саб Мај 11 2013, 19:12

Врхунац на љубомору

Врти ву беќар на девојку и вика:

- Куде си, мори?

Дома, вика овај

А беќар ќе на тој:

- Пушти усисивач да га чују
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Саб Мај 18 2013, 14:32

Došao Medvedev u Vašington i Obama ga lepo primio, ušli u Belu kucu i kaže mu:
- Dodi u ovu sobu, ovo je soba zabave. Pritisni ovo dugme.
Medvedev pritisne i poprska ga mlaz vode, svi ministri, generali itd… koji su bili oko njih pocnu da se smeju. Obama mu ponovo kaže:
- Hajde sad pritisni 2. dugme.
- Ma necu, prosli put si me poprskao.
- Hajde, hajde, hajde !
I on pritisne, kad ga još veci mlaz vode poprska i svi pocnu da se smeju.
- Hajde sada pritisni ovo 3. dugme !
- Ma necu!
- Ma hajde da vidiš šta ovo trece radi ! Znaš kako je dobro !
Ovaj pritisne i padne mu kanta vode na glavu! Svi se ponovo smeju.
- Ma dobra ti je ova soba zabave, mi u Rusiji imamo nešto slicno, dodi ti sa mnom na par dana u Rusiju da ti pokažem …

Kasnije u Rusiji Obamu svi fino docekaju, i Medvedev ga odvede u jednu sobu.
- Hajde pritisni ovo dugme.
Obama pritisne i ništa se ne desi, a oko njih se svi smeju.
- Šta je ovo? Ništa se nije desilo zašto se smeju???
- Ma pusti ih, nego pritisni ovo drugo dugme!
Pritisne i opet se ništa ne desi a svi pocinju da umiru od smeha.
- Ništa se ne dešava a vi se ponovo smejete!
- Samo pritisni 3. dugme pa ceš videti šta se dešava, hajde, hajde !
Pritisne Obama i 3. dugme kad ono svi se valjaju po podu smejuci se, a ništa se nije
desilo !
- Beeeži Medvedeve, kod tebe nije uopšte zanimljivo. Odo’ ja nazad u Ameriku …

Medvedev :

- U koju bre Ameriku ?!?!?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Чет Јун 20 2013, 23:50


Директоро вика на секретарката:
- Фоф петок одиме на тридневен службен пат.
Секретарката на мажо:
- Драги, мора да ода на службен пат фоф петок, мораш сам да се вардиш.
Мажо на швалерката:
- Жената ми че оди на пат, заедно че сме три дена!
Швалерката (учителка по курс) на ученико:
- Тове викенд сам зафанена, че нема часове.
Ученико на дедо му:
- Дедо, че одиме три дена по риби, че немам часове!
Дедото (директоро) па се јавува на секретарката:
- Промена на плано, внуко ми се јави да одиме по риби, нема патување.
Секретарката на мажо:
- Драги, службение пат е одложен.
Мажо на швалерката:
- Не можеме тове викенд, жената дома че остане.
Швалерката (учителката) на ученико:
- Че имаме часове като и обично.
Ученико на дедо му:
- Дедо, нишчо од риболово, че имам часове.
Дедото (директоро) на секретарката:
- Ипак одиме на патување фоф петок….

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Aвг 14 2013, 17:43

Одлучил еден маж да ја провери неговата сопруга, рекол дека оди на работа и се скрил под креветот ...
Неговата жена, се разбира, веднаш се јавила на нејзиниот љубовник, легнале во спалната соба и таа му рекла:
- Перо, сакам дете од тебе ...!
- Ти дали си добро? - се изненадил Перо. - Не те гледам да повиваш и да храниш деца ...
Жената, за да му докаже дека може, го повила во чаршафот и отишла да бара цуцла ...
Мажот во тоа време излегол од под креветот, се наведнал над повиениот љубовник и го штипнал по образите, велејќи му:
- Агу-гууууу, Перицеее, Агу-у-у!
Потоа мирно отишол кај жена си во кујната:
- Треба да гo преповиеш Перица, оти се искака ...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Вто Јан 14 2014, 17:19

Došla žena u posetu mužu u zatvor, pa ga pita:
- Kako se osećaš, dragi?
- Kao kod kuće – odgovori muž.
- Baš se radujem, a kako to kao kod kuće?
- Pa ovako: jelo je neukusno, roba neispeglana, nema seksa, a ne smem ni izlazit
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Саб Фед 22 2014, 16:24

Полиција тропа на врата куде некои кумановци:
- Отварајте, полиција!
- Ми не смо викале полицију, ми викасмо курве!
- Па ваши комшие не викнасва!
- К`д су ве они викнале, они нека ве е*ев, ми ќе чекамо курве!...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 18 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот