МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 3 of 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Чет Фед 11 2010, 23:42

Што е пирова победа?
Жена ти да ти каже дека ти е најголем во маало

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by Александра Пет Фед 12 2010, 13:09

Вицови - Page 3 869992 Вицови - Page 3 869992Вицови - Page 3 869992

Dobra zbirka, zmaj Вицови - Page 3 250973
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Фед 13 2010, 15:08

- Комшија, да не ти смета што децава си играат во твојот двор ?
- Нема проблем, твои деца, мои деца.


- Вчера ја фатив жена ми со мојот најдобар пријател.
- И, што и’ направи ?
- Ја истепав, се знае.
- А нему ?
- Го одвлечкав од неа, го шлапнав по муцка и го скарав ! Лошо куче !


- Се сеќаваш ли кога беше на рибарење пред 6 месеци ?
- Како не се сеќавам. беше добар улов.
- Епа те бара рибата која си ја уловил, очекува рипчиња.


- Што прави овој во нашиот кревет, жено ?!
- Чуда прави...чуда !


Ја фаќа за цицка и и’ вели :
- Да ти беа поцврсти, нема да мораше да носиш градник.
- Да ти беше поцврст, немаше да ми треба брат ти.


Ја гледа мајка му во нов фустан :
- Многу ти е убав фустанот мамо, тато ти го купи ?
- Ако чекав од него, ни тебе немаше да те имам.


- Како со невестата ?
- Не ја бива.
- Е како не ја бива, на сите им е добра само тебе не ти чини.


- Како не ти е срам да те начекам со друг во кревет ! Од улица те земав, те направив дама, работам напорно...еј ти !...да, ти ! Па дај престани бар додека зборувам !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Фед 19 2010, 16:04

Наутро плавуша застанува пред огледало и прашува:
- Огледалце, огледалце, кој е најубав на светот?
- Па, ти кажав веќе еднаш, Мис на светот !
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Пет Фед 19 2010, 19:41

А ти имаш нешто против плавуши???? Вицови - Page 3 375873
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пет Фед 19 2010, 20:20

Ja dosega u moj zivot nemam sretnato glupa plavusa, sem tie sto me ignoriraat
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Саб Фед 20 2010, 09:34

мајмунки едни - толку разбираат!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Фед 20 2010, 11:25

Abe gubrinja ! Вицови - Page 3 375873
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by alisa Саб Фед 20 2010, 14:06

Отишол комарец на пробен лет
Кога се вратил мајка му му рекла:
- Како помина бе сине?
- Супер луѓето цело време ми плескаа!
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Мар 01 2010, 16:27

-Знаете ли која е улогата на пропелерот во авионот?
- Па за да го лади пилотот!


- Што е, не верувате? Па пробајте да го запрете пропелерот додека лета авионот и ќе видите дека пилотот почнува да се препотува!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by alisa Сре Мар 03 2010, 22:16

Лежат Блажо и Мара на плажа во Грција. Во тоа време му приоѓа еден
човек цел облеан во крв и му се обраќа на Блажо:
- Ду ју спик инглиш?
Блажо го погледнал и не му одговорил ништо.

- Шпрехензи дојч?
Блажо повторно ништо не му одговорил?

- Парле ву франсе?
Овој молчи.

- Парларе италијано?
Човекот видел не видел се завртил и продолжил да бара помош.

Мара после неколку минути му вели на Блажо:
- Блажо го слушна ли овој колку јазици зборува, алал да му е.
- Марооо, шо фајде, му помогна ли некој?
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Мар 12 2010, 22:43

Трпе и Трпана го гледале па телевизија изборот за Мис и Трпе рекол:
"Гледај, Трпано, оваа е како Мерцедес, а ти си како комбајн!"
Кога си легнале вечерта, Трпе ја прашал Трпана:
"Ќе сe погалиме ли малку?"
"Зар за една сламка да го палам комбајнот?"- одговорила Трпана.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by Александра Саб Мар 13 2010, 17:30

А бе оние од Мерцедес толку лимузини направија, а уште не успеале да направат еден саглам комбајн Вицови - Page 3 388339
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Вто Мар 16 2010, 12:44

Што означуваат ABCDEF kaj градниците ?
А - А кај се ?
В - Барем има
C - Би ги цицал
D - Добри
Е - Енормно добри
F - Фуј силикон
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пон Мар 22 2010, 01:31

Sudijata prasuva zena sto saka da se razvede od soprugot za pricinata.
Ona vo prvo vreme se srami, no potoa :

- Pa saka da me ebe vo gaz !

I vo sudnicata pocnale da se smeat, a sudijata razluteno se
vrti kon niv :

- Sto se smeete be vie, ne znaete kako znae da boli !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пон Мар 22 2010, 01:33

- Doktore imam maka.
- Kazi Mujo.
- Idam doma i gi fakam Fata i
Haso kako se ebavaat i vadam pistol ke go utepuvam Haso, a oni -
Cekaj, cekaj, prvo kafe, pa posle prai sto ke pravis !
- I ?
-
Mi vika Haso : - Ti mene ke me utepas, ke ides u zatvor, Fata ke
prodolzi da se ebava i sto si napravil ? Nisto.
- Sledniot pat pak
gi nacekuvam, vadam pistol i ke ja utepuvam Fata,a oni : - Cekaj, daj
kafe prvo ! i mi vika pak Haso : - Ke ja utepas Fata, ke odis vo zatvor,
a ja ke si ebavam drugi i sto si napravil ? Pak nisto.
- Sledniot
pat pak gi nacekuvam, vadam pistol i ke se utepuvam, a oni : - Cekaj.
cekaj, kafe prvo ! I pak Haso : - Ke se utepas,a nie ke prodolzime da se
ebavame i sto si napravil ? Pak nisto.
- I sto sakas sega od mene ?
- vika doktorot
- Pa...nesto da mi dades nesto za zuckata, mnogu
pocna da me boli od kafe.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пон Мар 22 2010, 02:26

Na nekojsi mu bil mnogu golem,50 cm i nekoj go posovetuval da odi kaj
nekoja magicna zaba i da ja bara za zena i na sekoe " ne " mu se kratel
10 cm.

- Zabo sakas da zemam za zena ?

- Ne ! I mu se skratil 10 cm.

- Zabo, sakas da te zemam za zena ?

- Ne !

I si vika " Uste ednas i 20 cm dosta ke bidat ".

- Zabo, sakas da zemam za zena ?

- Ne, ne, ne i ne dosagaj poveke !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Мар 24 2010, 22:27

Трпе ја кара Трпана:
- Ај, ма, доста пушиш, престани веќе еднаш со тие цигари! Ако веќе толку ти се пуши, пуши ја онаа работа, барем...
- Како бе да престанам, да му се невиди, кај да најдам 20 комада дневно, а?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 21:00

Трпана стои дома пред огледалото и вика:
- Се чувствувам дебела и ружна! Трпе, дај бе некој комплимент!
- Мислам дека видот ти е совршен Вицови - Page 3 693179
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by alisa Нед Мар 28 2010, 21:31

Студент на електротехнички факултет уловил златна рипка. Рипката му вели:
- Те молам пушти ме и ќе ти исполнам една желба!
Студентот се помислил малку и и вика на рипката:
- Многу ми е страв да патувам со авион и со брод. Ќе можеш ли да ми направиш автопат од Македонија до Америка?
- Е, сега , па и ти! Тоа е премногу тешко, треба многу материјал, преку океанот... Многу тешка желба, ако може нешто друго?
- Е па имам 3 испита неположени од прва година, може да ми ги положиш?
- А автопатот сакаш да биде со една или две ленти?
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by alisa Нед Мар 28 2010, 23:35

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Мар 31 2010, 21:13

Мочаат двајца од мост.
- Знаеш дека е ладна водата ?
- Абе остај тоа и срчи има.


Моча некој на главна улица и доаѓа полицаец :
- Дечко, ти од телевизија да не си ?
- Не.
- Епа ај собирај тоа кабелот и да те нема од тука !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Мар 31 2010, 21:26

Шетаат татко и син :
- Ова е театар, ова е библиотека...
- А оваа куќа што е тато ?
- Оваа...хм...ова е слатка куќа.
Попладнето малиот кој отишол сам во куќата со натпис “ Јавна куќа “ за да види што има тука толку слатко :
- Дојдов да ми дадете што имате слатко !
Девојката која била таму прво се збунила, па потоа му намачкала три кришки со еурокрем. Малиот се вратил дома да се пофали на таткото :
- Тато, бев во слатката куќа која ми ја покажа !
- Иии, и ?!
- Па побарав да ми дадат нешто слатко и бапнав две, ама третата не можев и само ја излижав.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Чет Апр 01 2010, 08:37

Шета така Црвенкапа низ шумата и Оп! ја зграпчил волкот и ја силувал.
И лежат сега на тревата со рацете позади глава и гледаат во небо
- И?, и вика волкот, шо ќе кажеш сега? Ќе кажеш дека те силував?
- Да, ќе кажам дека ме силуваше три пати
- Три пати? Како? Па само еднаш беше?!
- А тебе кај ти се брза?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 14:52

Иде гомно и среќава друго гомно :
- Кај ќе идеш ?
- Да сечам дрва !
- Може и ја со тебе ?
- Може !
Среќаваат трето гомно :
- Може и јас со вас да сечеме дрва ?
- Може !
Среќаваат пролив :
- Може и јас со вас ?
- Не може !
- Е зошто ?
- Ние примаме само цврсти момци !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 3 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот