МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 4 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Апр 01 2010, 15:09

Им рекла учителката на децата секое дете од дома да донесе
по некој апарат за домакинството. Утредента некое дете донело пегла, некое дете
отворач за конзерви, некое дете миксер и така стигнала до малиот Трпе:
- Што ти е овој апарат?
- Тоа учителке е апарат за вештачко вдишување на кислород!
- Па од каде ти е тоа?
- Го земав од дедо ми!
- И што ти рече дедо ти?
- Агххххххх!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 15:11

Се сретнале три мрсула :
- Ти од која партија си ?
- Од СДСМ
- Ја од ДПМНЕ
- А ти ?
- Ја не сум у партија.
- Затоа ќе висиш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 15:42

Ги собрал лавот животните :
- Кој ќе рипне у провалијава ќе му дадам да ја ебе лавицата.
Никој. И таман почнале да се разидуваат се слушнал силен тресок. Станува мечката од провалијата, се тресе и чисти и вели :
- Лаве спремај ја лавицата да ја ебам,а ти зајко после ќе ти ебам матер оти ме бутна у провалијата !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 15:51

Си биле двајца браќа, на едниот му бил многу голем, на другиот многу мал и затоа отишле на лекар. Лекарот им дал апчиња на едниот да му се зголеми, а на другиот да му се смали. Се било добро додека не ги побркале апчињата. Тој со малиот доаѓа пак на лекар :
- Докторе, ги побркавме апчињата.
- А каде е брат ти ?
- Ене го, не може да заврти во кривината.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Апр 03 2010, 00:51

Во аптека :
- Дај ми две вијагри.
- Што ќе ти се две вијагри ?
- Вечер ќе ми дојдат две.
- Ииии, утре ќе ми кажеш како си поминал.
Утредента поминува со раката во гипс.
- Што направи, бе ?
- Ќути, бе, не дојдоа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Апр 03 2010, 09:52

Ебиветер на хрватски - зракопрц.

Домазет на хрватски - припиздек.

Ако на хрватски судија се вика судац како се вика курир ?

На маѓарски полско вц - Серет клек.

На маѓарски пчела - Сере мед

На маѓарски оса - Не сере мед.

На маѓарски швалер - Ебеш бегааш.

Тинејџер - Немаш дркааш.

На јапонски птиците умираат пеејќи - Чиу, чиу, туп !

На јапонски гребатор - Сешибасошеф.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Саб Апр 03 2010, 09:53

Што е мастурбација ? - Кога од раката правиш пичка, а од курот будала.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Саб Апр 10 2010, 19:49

Лавот избегал од зоолошката градина во Скопје и нападнал едно девојче. Тогаш се појавил еден човек и со голи раце го задавил лавот, и го спасил девојчето. Утредента наслов во Утрински:

Храбар Скопјанец задави лав и спаси девојче!

Човекот се јавил во редакцијата на Утрински и им рекол:
- Слушајте ваму јас сум тој што го задави лавот и јас не сум Скопјанец!
Следниот ден наслов во Утрински:
Храбар Македонец задави лав и спаси девојче!
Повторно човекот се јавил во редакцијата:
- Не сум Македонец.
- Е добро кажи што си?
-Јас сум од Грција, работам во амбасадата.
- Добро, извинете, утре ќе го смениме насловот.
Наредниот ден наслов во Утрински:
Ненормален Грк го задави лавот, миленикот на децата!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Апр 29 2010, 15:09

Пет хирурзи дискутираат за тоа кои се надобри пациенти во операционата сала.

Првиот вика: Јас најмногу сакам да оперирам сметководители. Кога ќе ги отвориш кај нив се е подредено од најмало кон најголемо.

Вториот: Јас налмногу ги сакам електричарите.Кај нив се е поредено према бои.

Третиот: Најдобри се библиотекарите, кај нив се е по абецеда.

Четвртиот:Нема подобри од механичарите. Тие доаѓаат со делови за замена.

Петиот:Жал мие што ќе морам сите да ве демантирам. Најдобри се политичарите. Тие немаат срце,немаат внатрешни органи, а немаат ни муда. А можеш слободно и да им го замениш мозокот со шупакот, никој ионака нема да забележи.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 23:34

Некојси го заробиле племе Амазонки. Послемто му пресудиле смртна казна со кољање и го прашале за последна желба. А он па рекол :
- Нека ме коља најружната меѓу вас.
И така си прошол еден ден, никој не доаѓа да го коља, па два, па три...и го пуштиле.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Мај 06 2010, 10:06

Трпе влегува во месара.
- Имате влакно од коњска опашка, ми треба за жица од бас гитара?
- А да ти дадам ја дунда од крава па да свириш на усна хармоника!?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by alisa Пет Мај 07 2010, 09:59

Мажот ѝ се обраќа на жената:

– Мила, сакаш вечер да пробаме нова поза?

– Супер идеја драги! Ела ти до даската за пеглање и пеглај, а јас ќе седнам на фотељата, ќе пијам пиво, ќе пушам и ќе гледам натпревар. А на полувреме ќе ти поставувам глупави прашања!
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Мај 07 2010, 16:47

Студент одит на испит. Професорот го прашува прво прашање, тој не го
знал, второ не го знаел, трето не го знаел. Професорот на листот му
пишал мајмун. Студентот видел и се вратил кај професорот и му
одговорил:
- Професоре овде нема оценка, вие само сте се потпишале.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Мај 10 2010, 10:19

Оди некој старец во аптека и вели:
-Дајте ми два леба.Продавачката му вели :
-Ова е аптека, овде нема лебови. Старецот вели :
-Како те зафркнав велосипедот ми е надвор.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by Кидман Вто Мај 11 2010, 21:43

си биле две кучиња.
еднотот се чешка, другото се словачка
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Мај 12 2010, 11:50

Психијатриска болница! За време на посета на психијатриска болница,
новинар го прашува директорот на болницата врз основа на што одлучуваат
кого ќе примат во болница на лечење...
- Многу едноставно, ќе го ставиме пред када наполнета со вода,
ќе му дадеме лажица, чаша и кофа, па ќе му кажеме да ја испразни
водата на најбрзиот начин.
- Аха, разбирам... - одговара новинарот. Значи, оној што е нормален
ќе почне да вади вода со кофата?
- Не, тој што е нормален ќе ја извади затката од дното на кадата.
Сакате соба со балкон или без?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Поучен виц

Пишување by alisa Чет Мај 13 2010, 01:32

Додека се возел со својот автомобил, свештеникот здогледал калуѓерка покрај патот. Застанал, и понудил превоз, таа прифатила.

Седнала покрај него и ги прекрстила нозете откривајќи ги своите прекрасни колена.
По некое време, ја спуштил својата рака на нејзините нозе. Таа го погледнала и му рекла:
- Оче, зарем не се сеќавате на 129-от псалм?
Свештеникот длабоко се извинил, ја повлекол раката, но, по некое време, повторно му отишла раката накај калуѓерката.
- Оче, зарем не се сеќавате на 129-от псалм?
Тој уште еднаш се засрамил:
- Проштевајте сестро, телото е грешно.
Калуѓерката стигнала до манастирот а свештеникот продолжил до својата црква. Влегол и веднаш ја побарал Библијата за да се потсети на 129-от псалм. А тој гласи:

- Оди напред и барај, продолжи и ќе го спознаеш врвот на задоволството.

Наравоучение: Доколку не си доволно информиран за работата со која се занимаваш, можеш да пропуштиш сјајни прилики.
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Мај 13 2010, 13:37

Полагаат Трпе и Трпана за возачка дозвола.
Отишол Трпе со комисијата во една кола на една страна, а Трпана со друга кола и комисија на друга страна. После пола саат се среќаваат на местото од кај што тргнале:
- Шо напраи бе Трпе, положи ли?
- Ма јок бе, ме изебаа на онаа кривината кај Зоолошка и ме бутнаа. Ти шо направи?
- И мене ме изебаа, ама положив.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Вто Мај 18 2010, 13:15

Се јавува човек во брза помош и вика:
- Брзо пратете кола, тука еден човек го згази ваљак!
- Добро, кажете ми на која адреса е човекот?
- Па лежи на Партизанска број 33, 34, 35 и 36.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Вто Мај 18 2010, 17:41

Вицови - Page 4 214666
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by Александра Сре Мај 19 2010, 01:36

Вицови - Page 4 944621
Трпче, ниту еден виц немаш промашено, алал да ти е Вицови - Page 4 125943
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Мај 19 2010, 15:43

Ovoj e star ama dobar, Mujo fatil zlatna ripka i ja donel doma.Gi zamolila ripkata nego Fata i maliot da ja pustat i na site ce im ispolni po edna zelba.Mu dala prednost na maliot. Maliot:-Hocu jeza!!!,Mujo iznerviran mu odvraca:-J...o ti jez mater!Normalno zelbite se ostvarile i sega zenata histericno vika:-Skinite mi jeza s p....e!!!-I tolku zavrsile zelbite.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Мај 19 2010, 15:51

Mazot se vraca nenadejno doma,a zenata so svaler.Brzo mu vika taa na svalerot zemi nesto cepkaj vo strujata,kao popravas.Mazot prasuva:-Koj e ovoj?Majstor!!-Pa,sto e po gaki?-Sto znam ja,takov imale ,takov pratile!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Мај 19 2010, 15:52

Вицови - Page 4 301497 Добар е !
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by the nurse Сре Мај 19 2010, 15:57

Na nekoj mu bil mnogu golem i otisol na operacija za korekcija.Pocnala ekipata no ne znaele kolku da skratat,pa ja viknale glavnata doktorka da odredi.Dosla taa,gleda,gleda, i kazuva:-Ke gi prodolzime nozete!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 4 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот