МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тетоважи

+2
Александра
trpe
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Тетоважи Empty Тетоважи

Пишување by trpe Чет Јан 14 2010, 16:37

Дали имате тетоважа,ако имате кажете ни нешто во врска со тоа, а ако немате дали би сакале да имате?


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by Александра Пет Јан 15 2010, 00:01

се мислам дали ова ќе ми стои

Тетоважи Tattoo
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by zbunet Пет Јан 15 2010, 00:14

A koa ke se zdebeli, pa koa ke procveta ruzata...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by Александра Пет Јан 15 2010, 00:40

поголема ружа ама и поголем трн Тетоважи 951938
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Пет Јан 22 2010, 15:56

Јас сакам вака да се истетовитам, па да видам дали ќе ме прими дома, дали навистина ме сака

Тетоважи Gunshot-tatoo-300x300
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Вто Јан 26 2010, 22:00

Овде само јас се тетовирам

Тетоважи 84543051
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Сре Мар 24 2010, 13:53

Тетоважи Thenosepicker
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by Александра Сре Мар 24 2010, 17:19

Тетоважи K-tattoo-girls-tatoo-jeans-style_large
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Чет Мај 27 2010, 16:17

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Сре Јун 09 2010, 11:43

Подарок за 5-ти роденден Тетоважи 770493trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by zbunet Пет Jул 02 2010, 14:56

Ќе го истетовирам нејзиното име на градите, па ќе види она
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Пет Jул 02 2010, 14:58

Тетоважи Affraid Веројатно ваква фаца ќе направи од изненадување Тетоважи 301497
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by zbunet Пет Jул 02 2010, 15:05

Ама бар нема да ми досаѓа едно извесно време дека ми шара гзот
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Пон Jул 05 2010, 13:05

Тетоважи 55719533
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by the nurse Вто Jул 06 2010, 00:35

Nekojpat e mnogu zgodno koga toj i,,toj,, ili taa i,,taa,, imaat isti iminja.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by Кидман Вто Jул 06 2010, 15:01

Ова е вистинска случка
Имаше еден тип женска, се викаше Слаѓана, многу ја сакаше и си го истетовира нејзиното име на градите.
Арно ама, заврши љубовта и по некое време, таа се фати со другар му и дури и се омажи за него.
И шо да прави сега овој...
си допиша на тетоважата - Слаѓана и Тони
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Вто Jул 06 2010, 15:34

Мало појаснување, Тони е другарот, т.е. мажот на Слаѓана Тетоважи 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Вто Jул 06 2010, 15:38

Тоа би му дошло како и двајцата да ги сакал Тетоважи Sexe2910
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by Кидман Вто Jул 06 2010, 17:20

trpe напиша:Мало појаснување, Тони е другарот, т.е. мажот на Слаѓана Тетоважи 497844

да бе Трпе...
јас сум плавуша или ти?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 09:27

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by the nurse Чет Дек 09 2010, 11:33

Тетоважи Beautiful-angel-wings-tattoos
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Чет Мај 05 2011, 09:07

Тетоважи 29olahf
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by the nurse Вто Мај 10 2011, 10:29

Тетоважи Cyborg-tattoos01
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by zbunet Вто Мај 10 2011, 12:18

bljak zbunet
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by trpe Вто Мај 24 2011, 10:15trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Тетоважи Empty Re: Тетоважи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот