МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Светот е голем и шарен

+4
alisa
Кидман
zbunet
Александра
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti Вто Сеп 07 2010, 19:37

Проект за вселенска станица во New Mexicohttp://mekici.forumotion.com/forum-f4/topic-t809.htm#821
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Манастирот Св. Архангел Михаил на островот Тасос

Пишување by keti Саб Сеп 11 2010, 22:55

Светот е голем и шарен - Page 2 Arhangelos-michael-monastery
Манастирот Св. Архангел Михаил се наоѓа во близина на местото Потос, на островот Тасос и е значаен по светиот клин кој бил забиен во Христовата десна рака кога бил распнат на страшната Голгота, кој се чува овде во него, како и поради изворот со света вода кој има исцелителна моќ од било каква телесна или духовна болест.
Светот е голем и шарен - Page 2 484

Овде и до ден денеска постои извор во пештерата, кој се наоѓа под црквата и до него води една долга патека т.е тунелче кое е тесно и ниско, така што до изворот може да се дојде само на колена.
Светот е голем и шарен - Page 2 IMG1

http://www.island-thassos.com/2009/05/manastir-sv-arhangela-mihaila-i-sveti-izvor/
http://www.island-thassos.com/2009/05/manastir-sv-arhangela-mihaila-i-sveti-klin/
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Ммммммммммммм....Убавини....Најголемото чоколадо на светот

Пишување by trpe Чет Сеп 16 2010, 11:26

Џиновскато чоколадо кое е тешко скоро четири и пол тони, а е изработено од ерменска компанија “Grand Candy ”, влезе во Гинисовата книга на рекорди како најголемата чоколада во светот.

Чоколадната табла, висока 560 сантиметри, широка 275 и тенка 25 сантиметри изработена е од темна чоколада. За неговата изработка која траела четири дена, биле потребни 500 килограми какао и околу 300 килограми шеќер во прав. "Grand Candy" со овој потег го прослави и својот роденден за 10 години постоење а влезе и во Гинисовата книга на рекорди, изјавил претставник на компанијата, Карен Варданијан.

Светот е голем и шарен - Page 2 Najgolemeotocokolado201

Светот е голем и шарен - Page 2 Najgolemeotocokolado201

Светот е голем и шарен - Page 2 Najgolemeotocokolado201
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Вто Окт 12 2010, 22:19

што ли има зад ѕидините?

Светот е голем и шарен - Page 2 2
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Пет Окт 15 2010, 11:47

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa Пон Ное 01 2010, 16:57

Аукциската куќа Christie's успешно го продала целиот накит кој бил понуден на продажба за време на тајна аукција во Дубаи. Аукцијата ја отворил розовиот дијамант вграден во прстен. Целиот накит бил продаден, но цената која ја постигнал никому не е позната.


Светот е голем и шарен - Page 2 Dijamantiotislekakoalva


Светот е голем и шарен - Page 2 Dijamantiotislekakoalva


Светот е голем и шарен - Page 2 Dijamantiotislekakoalva
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Ное 03 2010, 16:41

Во една секунда на светот започнуваат 2.778 полови односи.


Јас не сум броел, ама некој изгледа се позанимавал со бројкава Светот е голем и шарен - Page 2 695411
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Ное 03 2010, 16:43

Durex King Size се најголемите кондоми кои може да ги купите – 215mm.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Ное 03 2010, 16:47

За 80% од тајланѓанките Св.Валентин е најважен датум. Тогаш најголем број од нив за прв пат спијат со маж.

Со 45 сантиметри во ерекција, порно актерот Long Dong Silver има најдолг пенис на светот.

Најголемата оргија се случила во 1974 година во Лос Анџелес. Учествувале –262 пара, 68 сексуални односи во тројка и 29 четворки. Наводно се случила на рок концерт.

Дневно на Интернет се појавуваат околу 20.000 нови порно страници.

Во Ватикан се почнува навистина рано – според законот може да имате секс од 12 години, а дури и хомосексуалниот анален секс на 12 години не се казнува.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Ное 03 2010, 16:49

Очекувам „благодарам“ за просветлувањето Светот е голем и шарен - Page 2 539282
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by zbunet Сре Ное 03 2010, 17:08

Светот е голем и шарен - Page 2 125943 Светот е голем и шарен - Page 2 125943 Светот е голем и шарен - Page 2 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti Сре Ное 03 2010, 21:05

Благодарам Трпе за просветлувањето... Светот е голем и шарен - Page 2 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa Пон Ное 08 2010, 14:14

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Руска игра која се игра само на свадби

Пишување by trpe Чет Ное 25 2010, 15:17

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Саб Дек 04 2010, 13:27

а го собира во капка вода guska

Светот е голем и шарен - Page 2 L_bede782de9574409980cc87a9ab0c09c
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 12:47

Колку убава фотографија...браво за фотографот, но и за dalas2no што ја сподели со нас... guska guska guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Нед Дек 12 2010, 18:15

„модерни новогодишни украси“ ме потсетува на „модерна народна носија“

Светот е голем и шарен - Page 2 Christmas-webcam1

Светот е голем и шарен - Page 2 2573213_a60f9529be
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty НОВОГОДИШНИ ЕЛКИ

Пишување by trpe Пон Дек 20 2010, 17:06

Новогодишна елка направена од пластични лажички беше изложена во Тајпеј, главниот град на Тајван.

Елката е дело на повеќе студенти кои сакаат да пратат порака, а тоа е дека и за време на празниците мора да се размислува еколошки.

Студените изјавија дека им биле потребни 80 000 пластични лажички за да ја направат елката, сите тие ќе бидат рециклирани откако ќе се отстрани елката.
Најскапата новогодишна елка на светот се наоѓа каде ако не во најексклузивниот град во светот Абу Даби.

Елката се наоѓа во холот на Emirates Palace и го надополнува златниот хол блескајќи во сјајот на 10 милиони евра, во дијаманти, бисери, сафири и други скапоцени камења.

Менаџерот на хотелот Hans Olbertz изјави дека иако се работи за муслиманска земја, новогодишната елка нема да навреди никого, напротив е доказ за раскошот и ексклузивноста на хотелот и земјата.

Само дрвото чини 8000 евра.


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Град Дедо Мраз

Пишување by trpe Чет Дек 23 2010, 13:34

Постои градче во Индијана, САД кое се вика Santa Claus (Дедо Мраз), градчето има 2 041 жител и сите жители веруваат во бајката дека Дедо Мраз постои. Дури и сите улици имаат имиња поврзани со празниците и Дедо Мраз, како на пример: улица Чоколатца, улица Артички круг, улица Ирвас...
Градот постои од 1852-та година, а поштата во градот за време на
празниците добива над 400 000 писма од цел свет, поради адресата,
град-Дедо Мраз, улица Ирвас.

Светот е голем и шарен - Page 2 415x304imagesstoriesnik

Светот е голем и шарен - Page 2 415x332imagesstoriesnik

Светот е голем и шарен - Page 2 415x315imagesstoriesnik
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti Чет Дек 30 2010, 13:55

Светот е голем и шарен - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRS-HpOwy7fX6qRFxhV5NWFRW685kuzz3gUKIq9hRjPbjTmHd7T
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Нетпревар

Пишување by trpe Вто Јан 04 2011, 12:29

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by the nurse Вто Јан 04 2011, 21:09

Светот е голем и шарен - Page 2 Australia
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Тото Вто Јан 04 2011, 23:02

Светот е голем и шарен - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSji6W6OYWq_MnKVyD2cQWV9tyxsfC41Cg7MVWy32QqiClX_Ykz
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Чет Јан 13 2011, 09:59

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен - Page 2 Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот