МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЖЕНИ vs МАЖИ

+5
the nurse
Тото
Александра
zbunet
Кидман
9 posters

Страна 1 of 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Сре Фед 17 2010, 16:10

Збунет, се сеќаваш на овој твој пост???? ЖЕНИ vs МАЖИ 869992


Ja mislam deka zenite imaat ofanziven plan za akcija samo sto nikoj ne go svaka izgleda. Pod prvo majkite ne'
razmazuvaat nas sincinjata i ne pravat raspekmezeni i glavata da ja upotrebuvame samo za sisanje za da ne se macime i se sto ni e potrebno ke ni donesat...i taka naletuvame na zeni koi se veke del od strategijata za unistuvanje na maskiot rod t.e. ni se ligavat dur ne ja doneseme doma i poslem koga ke izvadi edni rogovi u stilot : - Imbecilu nesposoben, ja da ne sum ti ke umres za dva dena, nikoj druga nema da te trpi, bla, bla, mene ima samo da me slusas inaku ke umres kao kuce na ulica i bla, bla...
A nie kako veke se otkazavme od koristenje glavata, automatski veruvame u se sto ke ni kazat bidejki sme zavisni od niv kako krlezi od ona malku krv sto ke ni daat i na nos ke ni go izvadat...i nie mazite beleeme u kosite, pusime, pieme za da go ugusime glasot sto ni vika " Stani gordo Makedonce ! "...dobro de, vazno imeto da ne go daeme...oti prezimeto ni go zemaat uz svoeto da ne se zabelezi apla sto ni mislat, neli ?...a najzaebanoto vo seto toa e koga mazot ke se upeca na shvalerka, a u stvari ne znae deka zenata znae za toa edna nedela prethodno pred i da bide svesen ovoj zosto naednas od vedro nebo nekoja e zaenteresirana za nego "O' maj god ! "...ja sum seuste fraer, a u stvari i dvete otposle gromoglasno se valkaat od smeenje za glupiot...ete inspiracija za bezbroj vicovi...
Kako i da e so napredokot na tehnologijata ke napravat i vestacki mazi po niven terk, a nas ke ne ucat vo ucebnici kako sustestva sto izumrele poradi neprilagodenost kako dinosaurusite...
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Сре Фед 17 2010, 16:15

И еве уште нешто од горе споменатиот автор ЖЕНИ vs МАЖИ 869992
Збунет, е зошто јас да ги вадам овие текстови од нафталин, дај освежи малку со нешто ново

Па ако си напраил нешто, а после си сватил дека не си требал, а не ти е до расправии и сакаш да се заташка и заборави се праиш на удрен. Е сеа маката е со кого си имаш работа. Поминаа времињата кога жените беа такви какви беа и петелот си беше еден, но сега во се поново време жениве почнаа да го покажуваат она што со векови беше притаено. Абе ко ренгени биднаа, не можеш поштено да ги излажеш и да проголтаат се што ќе им пружиш со лажиче и беа задоволни. Ко ’ детекор за лаги се, се почесто ми се случува штом зинам да ми се причини панел над мојата глава кој вели : “ Није истина !!! “и го губам и тоа малку што сум го освоил со тешки маки препотувајќи се на столица додека се обидува да го
извлече и тоа малку тајничиња што си ги имам анализирајќи ме се до моето трауматично детство кои уште тоа ми остана како изговор за моите ова она, ваму таму, овде онде. Монасите први ја дознаа вистината за женскиот род и затоа достоинствено се повлекоа оставајќи не на вечните пеколни маки на не - смееш - лажењето. И сега они ни диктираат што е дозволена лага на пример само кога им е во интерес т.е. коа ми кажува приказни од типот дека сум посебен оваков, онаков, нема друг ако мене итн. итн. Е сеа ја морам тоа да го голтам ко да не знам шо гомно сум и дека фрла трошки на мојата потреба за самовоздигање, абе точно знае кај ми иде паметот. Ма овие сегашниве жени се гарант некој биолошки експеримет од страна на научници хомосексуалци, за да ни се смучи од жените и да створиме сеопшто топло братство, па на што личи цел живот сите да бидеме изложени на : “Тренутак истине“, кога не смееш да кажеш ни најмала лага и да спиеш со полиграф ?!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Фед 17 2010, 18:04

Ами шо ќе кажам кога ми е се’ погодено. Порано не ми беше арно и кукав и лелекав до кај Ленка низ пченка и пак назад. Абе господ е женско и готово, кај може машко да трпи све ова шо се дешава на нашава планета, одма ќе сотре све шо никнало и ич више да не никне. А шо ? Цело време не’ тинтари : „ Немој чедо, не е убаво така да праиш“ , а ние пак аздисуваме и не’ чеша некоја беља да напраиме, а изговори еден куп...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Пон Фед 22 2010, 01:41

Ако напорно работиш „ Никогаш немаш време за неа “. Ако ништо не работиш тогаш си „ Безвреден мрзливец“.

Ако таа има досадна работа и мала плата тогаш тоа е „ искористување“. Ако ти имаш досадна работа и мала плата тогаш „ Треба да го мрднеш газот и да најдеш подобра работа“.

Ако добиеш унапредување пред неа тогаш тоа е “ фаворизирање на машките “. Ако таа добие унапредување пред тебе тогаш „ и двајцата сте имале подеднакви шанси“.

Ако кажеш дека убаво изгледа тогаш тоа е „сексуално вознемирување“. Ако не кажеш ништо тогаш тоа е „ машка рамнодушност“.

Ако плачеш тогаш си „ слабак“. Ако не плачеш тогаш си „ неосетлив гад “.

Ако ја удриш тогаш тоа е „ злоставување на жена“. Ако таа тебе те удри тогаш тоа е „самоодбрана“.

Ако нешто одлучиш без неа, тогаш си „ шовинист“. Ако таа одлучи без тебе тогаш таа е „ слободна жена “.

Ако ја замолиш да направи нешто што не и’ се допаѓа тогаш тоа е „ машка доминација и изживувавње “. Ако таа тебе те замоли такво нешто, тогаш тоа е „ услуга“.

Ако ти се допаѓа секси женска облека тогаш ти си „ перверзник “. Ако не ти се допаѓа тогаш си „ педер“.

Ако сакаш жената да ги бричи нозете и да се одржува во форма, тогаш си „ сексист “. Ако не сакаш тогаш „ не си романтичен“.

Ако се трудиш да останеш во форма тогаш „ се занесуваш “. Ако не се трудиш тогаш си „ простак “.

Ако и’ купиш цвеќе тогаш „ нешто ќе бараш “. Ако не и’ купиш тогаш си „ безобзирен“.

Ако си горд на тоа што си го постигнал, тогаш си „ нарцисоиден“. Ако не си, тогаш си „ неамбициозен“.

Ако ја боли главата тогаш таа е „ уморна“. Ако тебе те боли главата тогаш „ не ја сакаш “.

Ако често бараш секс тогаш си „ сексуално загрозен“. Ако не, тогаш „некоја друга е во прашање“.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Пон Фед 22 2010, 22:46

е да де, па што
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Пет Фед 26 2010, 17:41

E kako pa so ? Sramota e taka, ne e ljudski
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Саб Фед 27 2010, 14:03

Која е разликата помеѓу жива и мртва жена ?

Сексот е ист, само имаш повеќе садови за миење во кујна.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Саб Фед 27 2010, 16:25

значи понекогаш си вицкаст шо да ти расправам
бљак ЖЕНИ vs МАЖИ 826931
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Саб Фед 27 2010, 20:48

Постои математичка и дијалектичка логика, се останато е женска логика.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра Вто Мар 09 2010, 01:46

мажот ја брка жената додека таа не го фати ЖЕНИ vs МАЖИ 853438 ЖЕНИ vs МАЖИ 650319
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Тото Вто Мар 09 2010, 02:55

Многу сакам да м(и) (с)е фатат ЖЕНИ vs МАЖИ 47654
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 12:19

Razlikata pomegu maskite i zenskite svakanja.

Masko : - I koa ke se setam, abe ja iskinav od ebenje tie
meseci.

Zensko : - E, koga ke se setam kolku se sakavme tie meseci.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 12:40

Се дере најчесто, партнерот го прави малоумен, дека не би преживеал без
неа ни пет минути. Го команда и цело време е намрштена, со по некое
мумлање дека младоста и ја зел. Не смее да ја праша кај била или зошто
касни оти е она многу оптеретена, а тој паразитот со ништо не и помага.
Не дај боже да му падне шоља за кафе и му се искрши - Ете, нешто ќе ти
даде човек да сработиш и тоа ќе го посереш ! Неговите се безвеза, а
нејзините златца за чоколадо...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:52

Se sekavam koga mi ostavija majmunka da cuvam
tri dena, abe ne smeese zensko da mi se priblizi, odma fakase za kosa i
za oc
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Нед Мар 14 2010, 22:29

ЖЕНИ vs МАЖИ Marriage-symbol
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Сре Мај 05 2010, 00:15

веќе е клише, ама вистина е дека жената е столбот на семејството.
се грижи за децата, за мажот, за економијата и еден куп секојдневни обврски во домот,
мајката има повеќе слух и потопло рамо за плачење од таткото, потрпелива е...
од сите семејства кои јас ги познавам, ниеден татко не би можел да го поднесе она што го можат нивните жени.
а се' што бараат од мажот, е чувство на заштита и сигурност
зошто боже не сфаќаат колку е тоа природно и биолошки потребно...?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 00:36

ѓубриња ... ЖЕНИ vs МАЖИ 262767
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Сре Мај 05 2010, 00:49

tie mazite? ЖЕНИ vs МАЖИ 503924
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 00:52

таквите ЖЕНИ vs МАЖИ 336123
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Пет Мај 07 2010, 17:32

Ако жена ти учини некоја услуга, нема возвратно
да ја задоволиш со едно “фала“ оти од “фала“ не се живее.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра Саб Мај 08 2010, 20:46

жените се помудри од мажите оти помалку знаат, а повеќе разбираат ЖЕНИ vs МАЖИ 577799
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Нед Мај 09 2010, 14:56

Никој не може да и’ одолее на права жена, дури ни жена.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Нед Мај 09 2010, 21:17

zbunet напиша:Никој не може да и’ одолее на права жена, дури ни жена.

ЖЕНИ vs МАЖИ 66078
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Нед Мај 16 2010, 16:07

Mazot doaga doma,mu mirisa nesto.Sto ima za rucek?-Mora da imas tumor na mozok stom ti mirisa nesto sto ne postoi,navistina gledav na Opra!-Jas mislev deka gledanjeto na Opra e prv znak na tumor na mozok!-odgovara kutriot gladen maz.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Нед Мај 16 2010, 16:23

ЖЕНИ vs МАЖИ Lol ЖЕНИ vs МАЖИ 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот