МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЖЕНИ vs МАЖИ

+5
the nurse
Тото
Александра
zbunet
Кидман
9 posters

Страна 5 of 17 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Нед Aвг 29 2010, 21:33

Mislam deka zena ne mu ni treba
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 16:08

Е Збунет,не си ти збунет.На одмор еден тип што запознавме,тотално го заслужува не никнејм,туку име да му биде Збунет.Толку возрасен маж да се срами(а женет,жена му фина,онака) од други жени немам видено.Со една девојка од овде се паѓавме од смеење,каков беше...Абе ти праи муабет,се срами да те погледне и не можеш ни да го разбереш.Дури и маж ми ни рече,остајте го стварно е изгубен случај ceska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 16:37

Мене па ме тепа после откако ќе прозборам со женско ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 262767
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра Вто Aвг 31 2010, 22:56

се прашувам како би изгледала љубовта кога луѓето би биле хермафродити ceka
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 23:03

Narcisi ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 23:20

Нели според некоја легенда така и било.Идеален пар машко и женско биле споени,но боговите се на лутиле не знам зошто и ги разделиле,и сега цел живот се бараат,некои се наоѓаат,некои не ...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 23:27

E da, taka i ja znam, ama mislam deka edna togasna licnost bila sostavena najmalku od tri-cetri segasni ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 23:29

Може, затоа има се повеќе шизофреничар/ки kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 23:35

Se sekavaaat na ranite inkarnacii ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра Вто Aвг 31 2010, 23:53

нешто подруго ми се моташе низ глава. не дека ќе можеш сам да се сакаш и задоволуваш (и мислам дека не е баш таква функцијата на двата пола во една индивидуа), туку дека нема да бидеме обременети со проблематичните физиолошки, психолошки и социјални аспекти. сдк, за да го задоволам женскиот дел од мене ми требаш твојот машки дел (ти овде е соодветната друга индивидуа) , за да го задоволам машкото во мене ми треба женското во тебе. дали тоа би била целосна рамнотежа и рамноправност? дали би се разбирале подобро и врзувале поцврсто.

а бе глупости . што ми текна па сега ова ? muva
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 00:02

Колку сватив го цитираш Јунг што значи дека машкото во себе има “ Анима“ што значи женското во себе, а жените го имаат “ Анимус “ машкото кои постојат како архетипи кои теженат кон спојување ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 289400
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Сре Сеп 01 2010, 00:04

Не верувам,пример некои животни се хермафродити.Но,во пар едниот презема машка, а другиот женска улога.Мора така,инаку и во секој од нас има и машки и женски хормони,само количината е различна...Да не е така не би можеле да даваме трансфузија од маж на жена и обратно,а камо ли органи.Зборот ми е физиолошки сме сепак колку различни,толку слични...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 00:12

Абе све сме педери ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра Сре Сеп 01 2010, 00:13

ма ве разбирам јас и двајцата, имам завршено и гимназија (чак kez )
ама си правев сајанс фикшан jazik . дупла врска. и без тие (збунет знае повеќе) калкавурите, демек ние женските им завидуваме на машките за органот, машките пак имаа некој обратен проблем со онаа работа и то. нема што да си завидуваме свесно или несвесно, јас си имам се што имаш ти ама те немам тебе ...


Последната промена е направена од dalas2no на Сре Сеп 01 2010, 00:14. Мислењето е променето 1 пати
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра Сре Сеп 01 2010, 00:14

zbunet напиша:Абе све сме педери ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 104553

paga smea обожавам педери guska
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Сре Сеп 01 2010, 00:19

Еее,од вчера се поздравив и уште останав.Ми текна на оваа тема,бизнисменот Ричард Бренсон на кој му се одушевувам како навистина ужива во животот и парите што сам си ги заработил,морал да се разведе од својата прва жена затоа што буквално бил физички алергичен на неа.Иако наводно си ја сакал,после секое водење љубов со нејзе добивал таков страшен осип,што после му требала неколку неделна антиалергиска терапија!?Докторите не знаеле да го решат проблемот од ниеден аспект(хемиска и психо терапија) и следувал развод.Е ај сега!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 00:26

Хистеричен психосоматски симптом, слично како деца кога ги боли мешето кога треба да одат во школо
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Сре Сеп 01 2010, 00:32

kez Браво,ти одма го реши,бољи си од Хаус!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 00:38

Ova bese od Haus ? ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Сре Сеп 01 2010, 10:04

Не,навистина се случило,но најверојатно тоа е како што објасни ти(мислам дека типот длабоко во себе,веќе не ја сакал жената ама бил фин, па тоа бидејки не го искажувал,се покажало како физичка нетрпеливост). kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Пет Сеп 03 2010, 21:12

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 24137_337391649431_287258184431_3441566_5020445_n
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Саб Сеп 04 2010, 13:15

Ненормален ! ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by keti Саб Сеп 04 2010, 13:51

Леле Кидман, фотографијата е страшна!...Тешко на жената, посебно ако е во брак... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Тото Вто Сеп 07 2010, 15:24

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Ktyn5l
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by trpe Вто Сеп 07 2010, 17:27

На клупа во паркот седат двајца вљубени. Се бакнуваат тие така кога одеднаш мажот забележува, дека крај нив стои некој тип, ги гледа и повремено и дава некакви знаци на неговата девојка.
- Што сакаш ти, бе? Што си зинал? - скокнува вљубениот.
- Ајде марш од тука!
- Веднаш ке си одам, само сакам жена ми да ја замолам да ми го даде клучот од дома.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 5 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 17 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот