МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЖЕНИ vs МАЖИ

+5
the nurse
Тото
Александра
zbunet
Кидман
9 posters

Страна 14 of 17 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Нед Aвг 07 2011, 15:08

Мажот смета дека ако ги задоволи надворешните потреби на жената сами по себе ќе се задоволат и внатрешните. Жената нема да се сложи и ќе инсистира и на нив, а овој ќе се изнервира обвинувајќи ја дека аздисува, а тој е преуморен и за нив kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Сре Aвг 10 2011, 10:07

Ако жената сама не знае да се чува,не постои маж што ќе ја дочува vrtacka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Саб Aвг 13 2011, 19:33

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by keti Пон Aвг 22 2011, 08:25

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by keti Сре Aвг 24 2011, 16:58

Можеби се' ми е испревртено во мојот живот, затоа што сум се родила женско, а посакувале машко...Сепак и тоа е живот, или можеби некој сака да си игра игри со нашиот живот... tazen
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Чет Сеп 01 2011, 13:21

Кога жена ќе почне да работи машки работи по дома значи целта и’ била да ги научи и затоа се мажела, а не заради љубов kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман Сре Сеп 07 2011, 16:03

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 %3Ca%20href=ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Demotivacija.rs_Deda-koristi-svaku-priliku-jo-od-1942_131288873863" border="0" />
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 07 2011, 20:49

Zenite ja znaat vrednosta na semeto i zatoa cvekinjata uspesno rastat zaradi negata koja znaat da ja pruzat kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Пет Сеп 09 2011, 22:58

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Нед Сеп 11 2011, 14:13

Жените умеат да бидат и мака, но без мака нема наука kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by trpe Саб Сеп 17 2011, 09:42

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Тото Саб Сеп 17 2011, 12:02

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 944621 lol!
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Пон Сеп 19 2011, 12:41

Посакуваме нашите љубени да се гордеат со нас восхитувајќи ги со нешто големо, а не ни иде во глава дека би се гордееле и ако зачистиме по дома kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Вто Сеп 20 2011, 00:16

Koj saka poveke od edna...ke ostane bez niedna kez


the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Чет Сеп 22 2011, 01:04

Постојат три типа на жени: Тие кај кои немаш шанси, тие кои кај тебе немаат шанси и таа на која ќе и’ ја упропастиш шансата за подобар живот kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Саб Сеп 24 2011, 08:16

taa "Jutarnja ženska molitva:

Dragi Bože, za sada mi je dobro.

Još nisam tračala, nisam se ljutila,

nisam pomislila na tuđeg muškarca,

nisam izgubila kontrolu, nisam bila egoistična,

nisam jadikovala, tužila se, niti psovala.

Nisam pojela ni najmanji komadićak čokolade.

Nisam bila na bankomatu i nisam zadužila svoj račun,

ali za nekoliko minuta ću izići iz kreveta,i onda će mi zaista trebati tvoja pomoć..."
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Саб Сеп 24 2011, 20:18

Ako nekoj maz privlekuva mnogu zeni...on e alfa,a zenata sto privlekuva mnogu mazi e...ima mnogu neubavi nazivi.

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Monica_bellucci_malena_004
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Чет Сеп 29 2011, 13:12

Владата најавува слободен увоз на генетски модифицирани жени без главоболки, пмс и нема да гледаат штетни емисии и љубовни серии заради што ќе имаат поголем капацитет на разбраност kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by doc holliday Чет Сеп 29 2011, 18:48

Секоја жена е беспомошна сè додека не ѝ се исуши лакот на ноктите. – Берт Рејнолдс

Треба да ги жениме само убавите жени. Инаку, не постои друг начин да се решиме од нив. – Род Стујарт

На мојата жена и е сеедно што јас правам сè додека не се забавувам при тоа. – Џери Сајнфелд

Не би рекол дека сите жени се исти, има и полоши. – Стипе од Сплит

Кој во бракот нема да полуди, тогаш тој е навистина луд. – Принц Чарлс

Подобро е да бидеш добро обесен отколку лошо оженет. - Шекспир

Мојата прва сопруга почина бидејќи изеде отровни печурки. Втората жена истотака почина бидејќи изеде отровни печурки. Третата ја удавив затоа што не сакаше да јаде печурки. – Хенрик VIII

Жената ти вика “Иди по ѓаволите!”. Ти ќе отидеш, а таа веќе те чека таму. – Данте Агилери

Убавите жени се створени за оние мажи кои немаат фантазија, а паметни за оние кои немаат среќа. - Казанова

Добро отвори ги очите кога се жениш, а потоа затвори ги. – Шекспир

Не е занимливо она што жените ќе го кажат, туку тоа што ќе го преќутат. - Шекспир

Мажот е среќен со било која жена сè додека не ја засака. - Петрарка

Не приметив дека жена ми се дави. Урлаше како и обично. – Вељко Рогошиќ

Жените имаат проблем за секое решение! – Стивен Хокинг
doc holliday
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Вто Окт 04 2011, 00:10

Сите жени се исти,но материјалот од кој се направени се разликува...затоа внимателно да се прочита упатството за ракување.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Вто Окт 04 2011, 17:06

И затоа треба да се сашие редовно kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Сре Окт 05 2011, 09:06

Машината за шиење може да го уништи материјалот или пак да направи ремек-дело kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Пет Окт 07 2011, 11:27

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 ?ui=2&ik=6f45d73227&view=att&th=132dda0a06cc9ac6&attid=0.1
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse Пет Окт 07 2011, 11:29

SVE BILO JE MUZIKA...MUZIČKA
PODELA MUŠKARACA:
- 17-20 god.. .... poput FLAUTISTE,
Izvadi instrument i odmah svira,
- 20-30 god... kao VIOLINISTA,
5 min. naštimava i ceo sat svira,
- 30-40 god... kao BASISTA,
sat vremena naštimava pa 5 min. svira,
- 40-50 god... kao TROMBONISTA
dva puta zatrubi i gotovo je s' muzikom,
- 50-60 god..... samo stalno naštimava
a drugi sviraju za njega,
- 60 - 70... ne naštimava, ne svira,
samo savetuje, pametuje i pokazuje...
- 70 i više......
razmišlja - čemu služe instrumenti...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet Пет Окт 07 2011, 11:39

smeenje kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЖЕНИ vs МАЖИ - Page 14 Empty Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 17 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот