МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЧОКОЛАДА

+5
alisa
trpe
Тото
zbunet
Кидман
9 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ЧОКОЛАДА Empty ЧОКОЛАДА

Пишување by Кидман Саб Мар 13 2010, 19:57

Порано им била достапна само на побогатите слоеви
Денес е симбол на внимание

Кога одиме на гости на децата им купуваме Киндер чоколади (кои најчесто ги јадат татковците и мајките кога ќе заспијат децата)
Едно време (пред да се појават еврата) ред беше на докторот да му однесеш пијалок и бомбониера
Ако те поканил саканиот на романтична вечера, не заборавај да му купиш цвеќе и мало ама скапо Краш бомбониерче, кое ќе му предизвика лачење на толку посакуваниот хормон на среќата серотонин (и после така среќен, може ќе ти даде ЧОКОЛАДА 186335 )
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by zbunet Саб Мар 13 2010, 23:53

Ja ne sum po blagoto, ama odma davam ЧОКОЛАДА 47654
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Тото Нед Мар 14 2010, 00:23

Само за Кидман

ЧОКОЛАДА Chockydrip
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Кидман Нед Мар 14 2010, 10:58

Важи Тото, ај ќе го поделиме ЧОКОЛАДА 186335 другарски!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Тото Нед Мар 14 2010, 12:34

ЧОКОЛАДА 594801 Срце си ти.

ОК, ти мене малку од твоето,
јас тебе малку од моето.

ЧОКОЛАДА Rachael-ray.0.0.0x0.450x642
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by trpe Нед Мар 14 2010, 18:25

Обожавам чоколадо, дури и она растопено, цело би го излижал без да престанам, се додека има чоколадо ЧОКОЛАДА 1010

ЧОКОЛАДА Heidi-klum-250
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by alisa Чет Мар 25 2010, 19:28

Постојано ме караат дека јадам многу чоколади, но навистина сум била во право ЧОКОЛАДА 09 . Еве што прочитав:

„Иако порано се сметаше дека чоколадата не е препорачлива, денес е супер храна бидејќи има состојки кои влијаат позитивно на човековото здравје. Чоколадото се повеќе се користи како намирница бидејќи има антиоксиданси и теобромин кој влијае на нервниот систем. Последното истражување покажало дека влијае на кашлицата и подобрување на расположението.

Антиоксидансите ја штитат кожата од УВ - зраците, а добри се и за кардиоваскуларниот систем. Некои доктори дури ја препорачуваат црната чоколада поради одредени состојки.

Покрај тоа, пациентите кои јадат чоколадо пред операција се помалку нервозни, свесни се и подобро соработуваат со лекарите. Затоа, слободно уживајте во слаткото задоволство, но вашиот избор нека биде здрава црна чоколада.“
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Кидман Нед Апр 04 2010, 16:07

децата обожаваат кога за појадок им правам мали мекици.
Ги преливаме со Нестле чоколаден прелив, џврч...џврч...и на крај колективно ги излижуваме тањирите, па не знаеш кој е поисшлакан
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by trpe Пет Окт 15 2010, 13:56

Најновото британско истражување покажало дека 9 од 10 анкетирани сакаат чоколадо. Десеттиот лаже.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Кидман Пет Окт 15 2010, 14:03

ЧОКОЛАДА 301497 ЧОКОЛАДА 125943
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Чоколадна фонтана

Пишување by trpe Чет Окт 21 2010, 12:40

Се наоѓа во Лас Вегас ЧОКОЛАДА 762431
ЧОКОЛАДА Biggestchocolatefountai

ЧОКОЛАДА Biggestchocolatefountai

ЧОКОЛАДА Biggestchocolatefountai

ЧОКОЛАДА Biggestchocolatefountai

ЧОКОЛАДА Biggestchocolatefountai
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Кидман Чет Окт 21 2010, 14:36

oooooooooooooo..........
oooooooooooooooooooo..............
oooooooooooooooooooooooooooo..................
zaminuvam vo Vegas
ЧОКОЛАДА 651932
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by trpe Чет Окт 21 2010, 15:02

Чекај меееееееееее!!! ЧОКОЛАДА Avionv10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Чоколадото го поништува штетниот ефект од пушењето

Пишување by trpe Пет Ное 05 2010, 15:07

Се работи за црното чоколадо,со 70 проценти какао.Неколку коцки од црното чоколадо го подобруваат протокот на крвта низ артериите.

На швајцарскиот University Hospital научниците ги споредиле ефектите кое на здравјето ги имаат чоколадите и ја следеле крвната слика на 20 пушачи.

По прегледите се покажало дека кај оние што јаделе црно чоколадо значително бил подобрен протокот на крвта низ артериите,а кај оние што јаделе обично млечно чоколадо состојбата во артериите не се променила.Црното чоколадо има многу антиоксиданси,како црното вино,зелениот чај и шумското овошје.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Александра Пет Ное 05 2010, 15:22

ЧОКОЛАДА Article-1264150408503-07F49871000005DC-496379_636x571
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by trpe Пет Ное 05 2010, 15:58

ЧОКОЛАДА Emot1411
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by zbunet Саб Ное 20 2010, 00:27

ЧОКОЛАДА The_we10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by the nurse Нед Ное 28 2010, 00:42

ЧОКОЛАДА Chocolate-bunny
Еј ,немој некој пак да каже:- Кое бебе? smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Тото Нед Ное 28 2010, 12:40

ЧОКОЛАДА Choklad1
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by na oko Вто Ное 30 2010, 13:29

cokolada-mnogu jako meze ЧОКОЛАДА 324834

na oko


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by the nurse Чет Дек 30 2010, 15:38

ЧОКОЛАДА E7eb0_ORIG-Couples_Couples_Love_mmmmm_Imagineglow_Love_k_album_mora_sexy_kisses_pics_pic_grabbed_kiss_collor_my_album_strawberriomen_arena_just_stuff_dr
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by ?????? Пон Јан 03 2011, 20:34

Чоколадото опфаќа голем број на сурови и процесирани хранливи производи што имаат потекло од семето на тропското какао дрво. Тоа е честа состојка на многу видови на слаткарски производи како што се чоколадните плочки (најпознати едноставно како чоколадо),
малите чоколатца, сладолед, колачи, торти, пити, чоколаден мус (крем) и
други десетри. Тоа е една од најпопуларните (или најпрепознатливите)
вкусови во светот.
ЧОКОЛАДА Chocolate+girl ЧОКОЛАДА 651932

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by the nurse Нед Мар 13 2011, 12:29

Чоколадата е поздрава од овошје,велат научниците.Темната чоколада содржи антиоксиданси и полифеноли кои го штитат организмот од на пр.карцином и срцеви болести.Во споредба со овошните сокови, традиционалното какао или топлата чоколада содржат значително повеќе антиоксиданси,кои ги штитат клетките од оштетување.На пушачите обично им за се препорачува ,,Ц,,витамин за крвните садови,но и темна чоколада.
Какаото треба да се смета за ,,супер овошје,,а неговите деривати ,,супер храна,,.Добра вест за сите љубители,но секое загревање(повторно изложување на високи температури) уништува дел од здравите состојки.
ЧОКОЛАДА Images?q=tbn:ANd9GcQuPHXtHIgTF9D5VotLBK7gApu4zvfWvKHA0OKJBtUl3pNlGUyj
Природен лек против анемија,шоља какао дневно надоместува дневна потреба од железо.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by the nurse Саб Јун 11 2011, 18:50

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by keti Вто Јун 14 2011, 08:50

Слатка како чоколада... kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ЧОКОЛАДА Empty Re: ЧОКОЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот