МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што ќе јадете ?

+6
doc holliday
na oko
Александра
Кидман
fragola
zbunet
10 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Што ќе јадете ? Empty Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 13:17

...во наредниот оброк ? Чекам да ја спреми пицата на која секогаш и’ се радувам.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 13:27

А после ќе ми даде од нејзината баклава Што ќе јадете ? 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by ?????? Пет Мај 21 2010, 16:52

nie denes postime ,no utre na menito e pizza
eve eden interesen recept:testo za pizza
1kg brasno,1 sholja mleko,1 sholja koka kola,1 sholja kisela voda 1 kocka kvas,2 golemi lazici sheker,1 lazice sol,
se mesi meko testo ,se ostava da skisne i se oblikuva pizzata ,
fil: kechap,kashkaval, pechurki,origano,shunka,kraevite da se premachkaat so jajce i odozgora da se posipi so susam ...
mmmm..prsti da izlizes ..
.a desert ..:PIVARKI..... :tavce:

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 00:30

Samo sto izedov eden prekrasen sladoled.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 14:03

Uste ne mi dava da jadam oti ne sum umen oti sum tropal gluposti i sum ja nerviral.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 15:30

- Сакаш јагоди со шлаг ?
- Неќу, ќе ме шлакнеш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola Саб Мај 22 2010, 20:50

Sto ke mi zgotvat...a sekogas e nesto gorko ili kiselo Што ќе јадете ? 361380
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 21:01

Што ќе јадете ? Dump-cartoon-9
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 14:16

Gledam vo friziderot i ja se cudim Што ќе јадете ? 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola Вто Јун 01 2010, 00:12

Od utre nisto...
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Вто Јун 01 2010, 00:32

Што ќе јадете ? 125943 Не сумњам дека добро изгледаш.Само чувај здравје!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:24

Nesto,soleno,ljuto,mrsno...taka da si zamezam.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:47

Ете, сега и мене дома ми нуди да лижам Што ќе јадете ? 44162
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:50

Што ќе јадете ? 104553 Nemoj da si odbil!(Ti se falis ili se zalis?)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:52

Заинат два пати ќе и‘ побарам, па да види она дали пак ќе ми даде.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото Сре Јун 02 2010, 01:15

Имаше еден долг виц, некоја домаќинка ли беше, шо знам, многу убаво готвела и вели „на крајот тој ја лиже тавата, а јас дршката“ Што ќе јадете ? Lol
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото Сре Јун 02 2010, 01:16

п.с.

Трпе сигурно го знае цел Што ќе јадете ? 104553
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Саб Јун 05 2010, 15:58

Momentalno przam 2kg.kompir,ama bukvalno posto na ovie neka se zdravi i zivi nikad ne im e dosta.Za mene i tato plus taraturce i nesto mevce,i taka.A za kraj nekoj sladoled od dinja(prv pat go probam,Trpe sigurno go znae) Што ќе јадете ? 44162
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман Нед Јун 06 2010, 11:29

ноќеска добив внука Што ќе јадете ? 314998

повелете на крофни

Што ќе јадете ? Donuts
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 11:43

Cestito,neka e ziva i zdrava!Nema nisto povazno na svetot od raganjeto nov zivot!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 11:50

Што ќе јадете ? 966742 Што ќе јадете ? 620745 Што ќе јадете ? 314998 Што ќе јадете ? 196669
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola Нед Јун 06 2010, 12:16

Што ќе јадете ? 125943 Што ќе јадете ? 314998 ..da e zdravo zivo veselo i srekjno.... Што ќе јадете ? 13683
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by keti Нед Јун 06 2010, 13:04

Честита... да расти голема и да е среќна и весела... guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман Нед Јун 06 2010, 13:52

ви благодарам на сите Што ќе јадете ? 125943

јас сум од 2,30 будна, ми се јавија кога почнале контракциите за како поискусна да дадам поддршка, демек да и речам на мајката се ќе биде во ред,
ама лелеееее кога се испаничиииииивввввв.......
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 17:52

Za prvoto e panika ,a posle si znaeme sto ne ceka...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот