МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што ќе јадете ?

+6
doc holliday
na oko
Александра
Кидман
fragola
zbunet
10 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Нед Јун 06 2010, 19:20

Честитки, Кидман. Да е здраво и живо бепчето

Што ќе јадете ? - Page 2 Baby-bath-790306

(Мљац-мљац, многу стручни крофни, уф-уфф ...)
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 23:42

Сеа ќе вечерам пржени кобасици, салата од патлиџан, сирење и пола леб
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Пон Јун 07 2010, 11:37

„Што ќе јадетe?“

Пак нешто загорено или преварено (ако поседам овде уште малку) Што ќе јадете ? - Page 2 686866


Последната промена е направена од dalas2no на Вто Јун 08 2010, 13:05. Мислењето е променето 1 пати
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман Вто Јун 08 2010, 10:10

денес ништо не јадам Што ќе јадете ? - Page 2 361380
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман Вто Јун 08 2010, 10:14

... и да ме молите џабе ви е
... и да ми велите слаба си, слаба си, ќе се исушиш, пак не јадам!!!
... и да ми давате бурек... и мекици... и крофни...па после штрудла со афион... и коковче печено за ручек... па винце со него... ох...ох... и салатичка... ббббуууууаааа..... Што ќе јадете ? - Page 2 16089
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by ?????? Вто Јун 08 2010, 23:59

а да касневме нешо благичко бе Кидманке,м?
еве јас штотуку изедов пет-шест(отини) ресани Што ќе јадете ? - Page 2 396736

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Јун 09 2010, 09:15

Крофна
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман Сре Јун 09 2010, 12:11

Lynn напиша:а да касневме нешо благичко бе Кидманке,м?
еве јас штотуку изедов пет-шест(отини) ресани Што ќе јадете ? - Page 2 396736


пет-шест (отини) Што ќе јадете ? - Page 2 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Сре Јун 09 2010, 13:22

на тој што му е слатко да си каснува, слатки му се сите орални задоволства.

sladoled
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Саб Јун 12 2010, 00:56

Na ,,Trenutak istine,, Radisa,likot od VB go prasuvaat:-Sta volite da jedete?-Crnke,plave,ne prebirem! ... Sta volite da JEDETE?-se iznervira voditelkata.-Aaa,sta god spremi komsinica!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Пон Јун 14 2010, 12:56

Ќе мачкам на леб, а потоа ќе лижам тоа што има во замрзнувач
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман Пон Јун 14 2010, 18:16

баш се думав...
нели кога е жешко, не би требало толку да ти се јаде????????????
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Јун 23 2010, 19:10

Згреав компир манџа и кога оно... чинијата ми паднаа ! Што ќе јадете ? - Page 2 Affraid Што ќе јадете ? - Page 2 15785

И се налутив и јадев салата од патлиџан и кобасица Што ќе јадете ? - Page 2 15785
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Саб Јун 26 2010, 13:12Што ќе јадете ? - Page 2 122295 Aj mor zeno, do koga ke te cekam Што ќе јадете ? - Page 2 15785
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola Саб Јун 26 2010, 13:20

Што ќе јадете ? - Page 2 IMG_3176
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:17

Sega me iskaraa.Dosta so tie mekici,koga ce ni pravis palacinki?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:24

Што ќе јадете ? - Page 2 Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 11:49

Стварно ќе морам денес да им направам палачинки.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 12:14

Замрзни ги повраќаниците во калупи, малце шеќер и однесу му на директорот у знак пажње Што ќе јадете ? - Page 2 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 12:15

Може,добра идеја! Што ќе јадете ? - Page 2 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Нед Aвг 08 2010, 00:05

Моментално грицкам сончоглед.Денес на работа расправавме дали е грев да фрлаш храна,затоа што некој некаде нема ништо за јадење!О.К.Но кога таков ти ѕвони на врата и ти кажува дека нема што да јаде,ако му понудиш храна те одбива и ти бара пари!!!???Е,па сега ако не ми се допаѓа некоја храна или сумњам дека е стара,подобро да ја фрлам во канта за ѓубре, отколку во себе(оти греота било да се фрла ,а не е греота да бидеш ти таа канта што собира се!)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by keti Вто Aвг 31 2010, 18:13

Што ќе јадете ? - Page 2 Dsc02090a

Еве предлог за убав ручек..."МИКС РИБА" специјалитет кој јас често го порачувам и ми е омилен...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Пет Сеп 10 2010, 15:21

На работа веќе два дена се прејадуваме баклави и слични такви работи,ќе се испоразболиме... jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Пет Сеп 10 2010, 23:53

Imalo dva tipa na orevi. Me zafrknaa, mi dale od tie za spienje Што ќе јадете ? - Page 2 322557
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Саб Сеп 11 2010, 01:29

Сега се вратив од свечената вечера.За десерт ,нормално баклава и тулумба... kez Што е многу,многу е...сите го оставивме,келнерите се чудеа.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 2 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот