МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што ќе јадете ?

+6
doc holliday
na oko
Александра
Кидман
fragola
zbunet
10 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Саб Сеп 11 2010, 01:34

да му донесеше на Збунет можеби ќе го расонеше son sirena
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 23:08

Правам палачинки и ѕиркам тука.Палачинки,мекици,мекици,палачинки...Ааа,нешто ќе загорам,тоа е сигурно smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Нед Сеп 19 2010, 00:07

Aaaaa, младо пиле ... со градите напред kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Вто Сеп 28 2010, 19:20

Во книгата ,,За пица и пиво,,од Џон Гришам,има неколку страници од кои лиги ќе ви потечат.Американец доаѓа во Парма,Италија да игра американски фудбал.Неважно е тоа со спортот,ми се допаднаа тие неколку страници во кои со таква страст е опишан пармезанот,пршутата,маслиновото масло,свежо испечено лепче,тортелини( свежо приготвени),разни видови меса,специјално сушено свинско од прасиња чувани надвор да се хранат со желади и др...ммм,и на крај не сум по благо ама вакво сакам,торта нера(што се прави со многу чоколадо, а скоро без брашно(слично како топло-ладниот колач)се сервира со сладолед.И со секое јадење различно вино.Од се помалку,но многу уживање.Легендата вели дека тортелините ги измислил некој заљубен готвач кој всушност сакал да го измоделира папокот на преубава млада девојка.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Сре Сеп 29 2010, 19:46

Сега ќе очајувам...ќе пијам чај Што ќе јадете ? - Page 3 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Чет Сеп 30 2010, 22:09

храната е орално задоволство. тој што ужива во храната знае да ужива и во се` друго Што ќе јадете ? - Page 3 44162
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото Вто Окт 05 2010, 10:13

Тоа што си надробив Што ќе јадете ? - Page 3 762431
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Вто Окт 05 2010, 19:34

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Сре Окт 06 2010, 00:12

утре... грав flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Пет Окт 08 2010, 02:53

ништо. само цигари и чај[
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото Саб Ное 06 2010, 15:37

Морам да научам по нешто да зготвам tazen
Тетка ми вели, само маж што знае да готви умее да загрее атмосфера.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 09:15

Крофна со мајонез
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Пон Ное 08 2010, 10:22

Се омрси рано,рано...а? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Пон Ное 08 2010, 11:13

ИЈУ!!! ...фки.
А бе, ќе се попарев поради тебе!

Што ќе јадете ? - Page 3 Couple-dancing-kitchen_~spm04002
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Вто Ное 09 2010, 21:12

Кога си во овулација,исто како трудна.Се ќе измешаш...ух...и после тешко... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Пет Ное 12 2010, 11:26

Што ќе јадете ? - Page 3 Rsz_1110
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Ное 17 2010, 10:17

Се знае kez БАКЛАВААА!!!Што ќе јадете ? - Page 3 051092064-01-apricot-baklava-recipe
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by keti Сре Ное 17 2010, 20:35

Баклави hot nurse, не баклава...И тоа различни видови...Денес јадевме, но и утре ќе има ... Што ќе јадете ? - Page 3 104553
Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTkPSmnjxxxXZQCtXwRQMOMvIrOePBqCrJTyAUAARoecNr__zmFШто ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRdxwVcMgStwi18CmuGVao4uwjCxBysVHzefZH46xPsGfV-QvS6 Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRn57EVXFW-xvihrp4Sw5ct9oOk_siU4YEE3RFPaRV1zEZig2DMmg

Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQX5udTFqNGrfENEAudDuqjQsB5k4xcvY7xqX15w3Xsm4DAFrFX Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQ5zGcIhxP9IFHqiSNUdmh7u4BsU2iCHxN-H-5jbhtq_9PxyU_5_w Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRbiW2SV3no6aU4nHHWu9E6WfrCfiktHZzEcH1TCfZdQNbzDS52
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 23:12

Што ќе јадете ? - Page 3 Frank_10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Пет Ное 26 2010, 22:01

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by na oko Пет Дек 10 2010, 14:42

denes petok riba verojatno??

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Сре Дек 15 2010, 02:28

во 1 часот по полноќ изедов 2 третини „Само ти“ со јагоди на Звечево и сега сум хепи backa

п.с. „јагоди“ - само на сликата, но нема врска
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Сре Дек 15 2010, 17:05

Zbog izuzetne vrijednosti i važnosti vitamina C za ljudsko zdravlje, evo pregleda namirnica koje se preporučuju zbog sadržaja Ce (vidi dolje ispod)
prasenCe


pivCe

vinCe

sarmiCe
kobasiCe
kez Што ќе јадете ? - Page 3 Prasence_081218022617Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTWb7liEu5xpY2wW3LKKpodCZEnadSl-FgbBT78Bwrmn-Xu90me
Што ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcSr1TRIDWOLN2JP9ca0bcEs6kiNhetAi5LSZ0PmF2Yn6XuGMsxvCQШто ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTcw2Nhn0byoYPxrdntV1v7CnMt8f7RhZtXGnxcoL5kBcGW59UO8AШто ќе јадете ? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTb-MscX0p1uAVVG-qe2b5IVGJ5Bbt2SR0nRsd5gPIa316yYXHBzg
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse Пон Дек 20 2010, 18:30

Се' што останало од славата,се носи на работа и се' се изедува smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра Пон Дек 20 2010, 20:40

уф-уф, трпе, многу безобразни слики perverzna
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што ќе јадете ? - Page 3 Empty Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот