МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дилетантски водич низ образованието

+2
zbunet
Александра
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty Re: Дилетантски водич низ образованието

Пишување by Кидман Чет Окт 13 2011, 19:30

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 15785
Во учебникот по македонски јазик за осмо одделение,
во песната Т'га за југ нема цел еден стих
,,ако как овде с'нце ме стретит,, - овој стих го нема, го лапнал некој неписмен пишувач на учебници, најверојатно истиот оној кој во песната на две места употребил литературно Таму, а на едно Тамо

(шо му можеш...)
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty Re: Дилетантски водич низ образованието

Пишување by zbunet Нед Дек 18 2011, 11:37

Што ли заедничко имаат буквата “ V “ и жените? misli
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty Re: Дилетантски водич низ образованието

Пишување by Александра Нед Дек 18 2011, 22:04

V-izraz Дилетантски водич низ образованието - Page 2 539282 im stoi poubavo na zenskite

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Herve%20Leger%20Sky%20Blue%20Colorblocked%20%20Double%20V-Neck%20Dresses_ Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRm4jj_RAXcUzJnnez12G6_zzBeQhM97ggCasE2kfrRWTY_G9Gi
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty јаз'k

Пишување by Кидман Пон Дек 19 2011, 11:08

Хомосексуалноста и лезбејството се варијанти на полов нагон и, секако, како опачини, се
манифестираат со свртеноста на индивидуата кон сексуален партнер од ист
пол [...] учесниците на таков изопачен, неприроден и, што би рекле,
ненормален сексуален живот се личности со психички потешкотии и пречки.
(извадок од учебник по педагогија за III година, реформирано гимназиско
образование.)
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty Re: Дилетантски водич низ образованието

Пишување by trpe Нед Дек 25 2011, 15:31

zbunet напиша:Што ли заедничко имаат буквата “ V “ и жените? Дилетантски водич низ образованието - Page 2 897446Ова е буквата „V“ , а каква сличност има со жените, не би знаел да кажам Дилетантски водич низ образованието - Page 2 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty Re: Дилетантски водич низ образованието

Пишување by zbunet Нед Фед 05 2012, 00:04

Некогаш беа важни петки за во иднина да нема проблеми со сметки. Арно ама дојдоа на власт тие со двојки и понављачи и нормално дека ќе се одмаздуваат на петкашите smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дилетантски водич низ образованието - Page 2 Empty Re: Дилетантски водич низ образованието

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот