МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Народни лекови

+3
keti
Кидман
zbunet
7 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Народни лекови Empty Народни лекови

Пишување by zbunet Нед Јун 27 2010, 19:13

Кога ме боли грло и чувствувам дека ќе настинувам користам

Народни лекови Propolis_deca_slika Народни лекови Vitamin-C

И често сум успеал да спречам Народни лекови 168518
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Нед Јун 27 2010, 19:23

Кога ќе се учукам или шинам

Народни лекови 4180000056
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Нед Јун 27 2010, 20:10

Koga imam kiselini Народни лекови 158-red-apples
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by Кидман Сре Јун 30 2010, 20:42

кога не те сака дечко ти, јади чоколади
појќе делува ако си отвориш бонбониера - одвиткувањето на чоколатцата дополнително смирува

Народни лекови Istockphoto_8233689-guilty-pleasure
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by keti Саб Jул 03 2010, 22:17

Кога ќе ти дојде некоја лоша мисла што ти го мачи срцето, тогаш треба четириесет дена да ги пееш овие зборови „Се што било - поминало и се што ќе биди - ќе помини“. и ќе оздравиш...

Овој народен лек е напишан во „Царската ќерка и екимо“... „Лоша мисла цела болес“ - македонска народна приказна напишана на прилепски дијалект од средината на XIX век.-Марко Цепенков.
Приказната може да се прочита во форумот Македонски народни приказни...и поставена е од Клементина...
bravo за Клементина...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Вто Jул 06 2010, 22:17

Lapnav kafetin, bedoksin, oligovit, vitamin c i sega cekam...ili Народни лекови 841107
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Сре Jул 07 2010, 10:35

Dobar e ,,Ventor,,no samo za onie so nizok TA,inace moze da go pokaci incidentno i da ti napravi druga belja.Ne si edinstven i jas vcera imav cuvstvo deka... umren
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Чет Jул 15 2010, 00:58

Pravev vecerva eden lek za namaluvanje na trigliceridi i LDL vo krv.-3 limoni,1 l voda,3 glavici luk.Sokot od limonite se cedi i se ostava na strana.Korata od limonite se vari 10 min.se dodava lukot iscisten i zdroben, normalno i se vari uste 10 min.Smesata se ladi,ubavo proceduva ,se dodava sokot od limonite.Se cuva vo staklen sad,vo frizider i se pie po edno rakieno casice nautro.Koj moze da izdrzi da go pravi i da go pie,povelete!Za cudo limonot go pokriva mirisot na lukot.A,ce zaboravev.Se pie 20 dena,pa se pravi pauza 20 dena.Receptot ni e od edna mnogu vitalna baba,koja se fali deka se oseca kao devojcica... trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Пет Jул 16 2010, 19:07

Masloto od kantarion e najdobro ako sam si go napravis.Vo extravergine olive oil se stavaat svezi cvetovi od kantаrion nabrani od cisto mesto,kade nema izduvni gasovi.Stoi 40 dena na sonce da dobie crvenikava boja i se proceduva.Pokraj za izgorenici,kako sto pisa pogore kolegata , Hiperici Oleum moze i da se pie(koj moze)za gastritis,gastricen i duodenalen ulkus,crevni poremetuvanja,zolcni vospalenija i kamcinja vo zolcka.Za kamcinja vo bubreg e dodatna terapija,a moze i cisto maslinovo maslo pomesano so sok od limon.Za kamenja vo bubreg vazno e da se zeme spasmolitik i mehanicki so gravitacija da gi isfrlis ripka DVIZENJE!


Последната промена е направена од hot nurse на Саб Jул 17 2010, 20:00. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Пет Jул 16 2010, 19:11

Da, de ne mislev u mesto da ripka. kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Саб Jул 17 2010, 19:59

Барав скоро за мој човек еден редок антибиотик и додека успеав да го најдам,една докторка(точно е дека се повеќе и повеќе се роботски раководени од фармацеутската индустрија)ми препорачува нешто ново.Да појаснам,барав нешто јако за бактеријата Essherihija colli,а наводно новиов лек убива(гратис) и Candida albicans,што е за жени идеално.Зборот ми е за составот на лекот.Чист хибискус,спакуван уредно во капсули.Цена нормално 10 пати поголема од чајот од хибискус.Значи за урогенитални инфекции,покрај добропознатите увин чај и брусница,земете и чај од хибискус.Не може да штети!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 17:21

Коа ја боли нешо ја масирам со овој делфинов

Народни лекови Oi10 Народни лекови Kjh10

Или рачно

Народни лекови Jhh10

И за крај и’ давам


Народни лекови Fggjf10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Пон Aвг 30 2010, 17:59

seti se Ту па ја сестра,а ништо не знам вакви работи! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 21:15

Народни лекови 104553 Sega si pobogata za edno znaenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Пон Aвг 30 2010, 22:37

Вечерва после работа,а пред еден роденден влегов во една џиџимиџарница и кога гледам ваков делфин.Ќе си го купев,ама штом прочитав,нешто infrared,не сакам такви работи,па се откажав.Зборот ми беше,која случајност kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 23:18

Ma kakvi infrared, obicna sijalicka so crveno staklo, go plativ 500 den, koj ti dava infrared za tolku ? Народни лекови 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Пон Aвг 30 2010, 23:51

А што ќе ти е тогаш сијаличката?Абе човечка рака не може ништо да замени! trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 10:53

Oti e crvena i seksi Народни лекови 601181 Народни лекови 48158
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 11:10

Па,ти не си Бик во хороскоп, да се палиш на црвено?! trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 11:17

Штом се загрее, а ја ко сламка и одма горам Народни лекови 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 11:21

Штом брзо се палиш значи си здрав и млад flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 11:26

Најчесто ми се замера дека на ништо друго не мислам. На пример кога ќе почне некој филм прво прокоментирам кој со кого ќе се онади и секогаш погодувам Народни лекови 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 11:32

paga smeaОбично и јас погодувам,кој со кого ќе се ,,земе,,!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 11:36

Па вчера баш гледав еден филм на тв кога муж и’ пред умирање му вика на шизикот да ги спаси жена му и детето, а претходно она го глеаше со оној “ ДТЕ“ поглед и таман му се погоди. Народни лекови 26635
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 11:59

Народни лекови 301497 овците на број
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Народни лекови Empty Re: Народни лекови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот