МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шминка и козметика

+3
zbunet
the nurse
alisa
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Депилација со шеќер

Пишување by alisa Вто Мар 29 2011, 14:48

Стар но ефикасен начин на отстранување на влакна е депилација со шеќер.
Она што е позитивно кај депилацијата со шеќер е тоа што со овој метод се отстрануваат и најситните влакненца, за разлика од депилацијата со восок за која мора да бидат пораснати до некоја должина.

Потребно ви е:
- 250 гр. шеќер
- 200 гр. мед
- лимон
- платнени траки

Како да се депилирате со восок:

Најпрво во еден сад треба да го згреете шеќерот додека да потемни, потоа додајдете ги медот и 2 супени лажици исцеден лимон. Смесата тргнете ја од оган и мешајте додека не стане некоја жолто – златна боја. На чиста кожа нанесете ја смесата и залемете ги платнените траки, кои ќе ги ставите врз смесата за потоа со спротивни движења од растот на влакната ќе ги повлечете. Остатоците можете едноставно да ги отстраните со млака вода.
Сепак треба да знаете дека овој вид на депилација не се препорачува за сите кои имаат чуствителна кожа бидејќи може да предизвика иритација.
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:31

Зошто косата паѓа?
- Затоа што не е зимзелена.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet Вто Мај 31 2011, 13:47

Жените се дотеруваат за да бидат разбушавени и размачкани kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe Чет Јун 23 2011, 12:29

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by the nurse Нед Сеп 04 2011, 13:18

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by Кидман Пет Сеп 09 2011, 13:16

uste nekoj den i kje se zavrsi se`
kje si zaminat majstorite, kje se iscisti kukjata,
a moite planovi za buducnost se:
1. tretman na lice
2. masaza na telo
3. depilacija
4. frizer
5. sreduvanje nokti
6. i edna pijanka do sabajle
Шминка и козметика - Page 2 695411
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet Пет Сеп 09 2011, 13:31

Prvo treba da se izbanjaat majstorite za da go probaat kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by Кидман Пет Сеп 09 2011, 13:34

aha... kaj tebe neka se izbanjaat Шминка и козметика - Page 2 538444
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet Пет Сеп 09 2011, 13:48

Od ednas nema da ti ostane doma smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by Кидман Пет Сеп 09 2011, 13:50

море само нека ми се мафнат побрзо
денес едниот ми вели, - Газдарице, денес расположена си, нема да маваш!

( хихихи... гледаш колку ми се плашат??? Шминка и козметика - Page 2 26635
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet Пет Ное 18 2011, 13:46

Losion za lice od cickino maslo. Hm...znaci maslo od cice. Pff...za sto davaat pari kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe Сре Ное 30 2011, 16:32

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe Вто Фед 14 2012, 12:26

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe Сре Фед 15 2012, 12:28

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet Саб Мај 19 2012, 15:21

Жените лакираат нокти на нозете во две етапи: Почнуваат со дигнати чатали, некој тоа го гледа и ја прекинува заради свои неодложни потреби кои се јавуваат во моментот...и по некои 15 - ина минути продолжува да ги лакира ноктите kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by the nurse Вто Мај 29 2012, 21:40

Шминка и козметика - Page 2 484239_390772240964490_115301118511605_1121530_1945052944_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by alisa Сре Јун 13 2012, 10:17
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet Сре Јун 13 2012, 17:07

Ete kako od zena se pravi cveke kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by keti Саб Јун 23 2012, 05:25

misli bidi umen kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by alisa Чет Јун 28 2012, 15:19


alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Шминка и козметика - Page 2 Empty Re: Шминка и козметика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот