МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Караници и тепаници

+3
the nurse
zbunet
Кидман
7 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Караници и тепаници Empty Караници и тепаници

Пишување by Кидман Саб Aвг 28 2010, 11:59

колку често ги имаме?
како ги преболуваме?
на што се должат?
што после нив?
и то...


Караници и тепаници Istockphoto_11545447-argument
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Саб Aвг 28 2010, 12:10

Обично жените се криви, а ние Караници и тепаници Icon_flower
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Саб Aвг 28 2010, 12:17

цвеќиња да, да... за мирисање Караници и тепаници 851919
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Саб Aвг 28 2010, 12:23

Караници и тепаници Istockphoto_11545444-family-problems
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Саб Aвг 28 2010, 12:24

после кавгата - остануваат многу прашања во главата
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Саб Aвг 28 2010, 14:40

Постои една кинеска поговорка : “ Ако водачот непрекинато се однесува лошо слободно можеш да го сметаш за бандит и да го ликвидираш “.
Значи постојат два избора - Да го отстраниш од твојот живот или да не бараш влакно во јајце.
Западната популаризација на односи помеѓу партнерите е повеќе холивудско сценарио отколку што има реална врска со животите на луѓето. Се оди до вулгаризација на тој начин што ги поттикнуваат разводите и воздигаат суптилна полигамија, ако не е тој, ќе биде друг и дури е дозволено да размислуваш за избор додека си во врска со двајца (што би се рекло по нашки „ Од кол на кол и на крајот колот во газ).
Значи доаѓа до спротиставеност на машките дологовековни привилегии и новокопомонираниот синдром на “ Принцеза и Принц од бајките“. Значи го одржуваат вечното незадоволство за да бидат зафатени со своите квази проблеми и да не забележуваат кој го роботизира човештовото т.е. елитата која владее со светот. Значи според латинската „ Скарај и владеј “ се удира директно на јадрото кое ќе обезбеди несреќно човештво и самоволие на елитата.
Тој или таа е лош, ама има нешто што потсетува на приказните и обезбедува дилема за преокупација со сопствената атомска вселена и потикнување на комплексот на нижа вредност. Нема ништо случајно.
Како не можат да го постигнат статусот на добар глумец најчесто остануваат сами и незаинтересирани за светот кој добро знае што прави.
Суптилниот садизам е добра алатка за манипулација заради тоа што е нагонска и инстиктивна и лесно подлегнува на провокации од секаков вид. На пример ако со своја постапка го испровоцираш ќе покаже агресивност, потоа му простуваш и цело време го критикуваш заради рекацијата која ја искажал (и критиката е садизам т.е. секое искажано мислење без да бидеш прашан). Потребата од садизам е иста како и другите нагони, бараат задоволување, сублимацијата т.е. претварањето на нејзината енергија во нешто корисно како спорт на пример, донекаде само ја олеснува напнатоста, но не го решава проблемот. Садизмот не е патолошки нагон, тој е природен и се искажува преку агресивност.
Кога луѓето ќе сватат дека садизмот е секојдневие, а не нешто патолошки, ќе размислат како и да се носат со него. А тоа во холивудските филмови го нема.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Саб Aвг 28 2010, 15:05

Како се решава проблемот ? Кога е партнерот во афективна состојба заради било која причина, себичноста треба да ја потиснеме и да се воздржиме од чепкање во осило. Значи треба да се прилагодиме. Истото ќе ни се возврати кога ќе бидеме и ние во таква состојба.
Овде се наведуваат примери за нормални луѓе, никако за неуротичари или шизофреничари. Како се одредува нечија ментална слика ? Секоја состојба која е константна се третира како клинички случај
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Саб Aвг 28 2010, 18:14

благодариме докторе на исцрпното излагање, ќе се потрудиме да го прифатиме Вашиот совет и да си туриме ладно пиво кога партнерот ќе почне да хистерише...... и да си кулираме Караници и тепаници 104553
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Саб Aвг 28 2010, 19:13

И уште едно секогаш нека има во резерва, никогаш не се знае кој прв ќе почне да чури
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Нед Aвг 29 2010, 17:19понекогаш караниците доаѓаат баш од ведро небоКараници и тепаници 31518_394054289431_287258184431_3920380_3542237_n
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by the nurse Нед Aвг 29 2010, 17:29

Ќе го смири,па плавуша е! strav
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Нед Aвг 29 2010, 17:31

А ако не успее да го смири со арно - ќе го дигне носот и не му праи муабет, па нека ја моли после он неа Караници и тепаници 361380
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by the nurse Нед Aвг 29 2010, 17:44

ТАКА Е!!! histericna
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Нед Aвг 29 2010, 18:49

Да бе, до кога ќе трае јавашлукот на плавушите ! Значи ако е плава се и’ се може ! Караници и тепаници 15785
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by the nurse Нед Aвг 29 2010, 19:14

Имаш избор,бегај од плавуши kez Него,ми текна маж ми често кога се расправаме околу било што,ми вика дека имам селективно памтење и дека памтам само она што мене ми одговара!? iznenad Денес ете во ,,Секс и секси,, несакајки го докажав тоа usramen Он ова никад не го чита,а вие не му кажувајте! kuti
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 12:53

Моите зафрканции често скапо ме чинат, банкротирав Караници и тепаници Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by the nurse Пон Aвг 30 2010, 16:37

Па,пофали се ако си и зел нешто многу скапо!(само немој да е нешто за дома,пошто некои мажи кога купуваат апарати за домаќинство ги сметаат за,,подароци,, за жените) bam
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 16:58

Ја давам кеш до 100 ден, па нека си купи што сака Караници и тепаници 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by the nurse Пон Aвг 30 2010, 17:05

Ооо,тешко нејзе kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 17:15

не можам да ја купам, така ми вика и одма се лути ако се фатам за џеп Караници и тепаници Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Уцени и закани

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 17:52

Како ќе го опоменеш твојот партнер да се вразуми ? Караници и тепаници 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Тото Пон Сеп 13 2010, 18:07

Е, како де? zbunet
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Кидман Пон Сеп 13 2010, 18:46

ќе му речам, I have my eyes on you

Караници и тепаници Angry-woman
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 19:08

Уцени и закани,има,има...ама јас не се давам!Најново му е дека му должам частење,затоа што секаде ме ,,пуштал,,!Кога деновиве одев по свечени отварања и затварања,ме зезаа со дечкиве,ми даваа оцени као жири, како сум облечена.Децава 10-ки,он 9-ка...бре,бре... histericna А забегав,како ?Па го опоменувам секој ден да фрли ѓубре,нон-стоп заборава... lut
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 20:45

- Дај ми ...
- Ај бе не се занесувај, сега ли ? !
- А значи се гадиш од мене и ти се повраќа !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Караници и тепаници Empty Re: Караници и тепаници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот