МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шо му фали ?

+2
Александра
zbunet
6 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by Тото Нед Ное 04 2012, 00:54

Форма без содржина е шуплива работа, но и содржина без форма не чини Шо му фали ? - Page 4 897446
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by keti Нед Ное 04 2012, 02:58

И сега што му фали: содржината или формата ... за да се доискаже ... и од тоа излезе генијално дело! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by keti Нед Ное 04 2012, 03:02

zbunet напиша:Додека беше, е’ беше, ама после за него веќе немаше smesko


Еееее'беше додека беше! ... И сега што му фали? ... Инспирација за пак да си биде? ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by zbunet Нед Ное 04 2012, 08:50

Ne e sramota ako e gol, sramota e ako e gol/a i laze kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by Тото Нед Ное 04 2012, 17:03

keti напиша:И сега што му фали: содржината или формата ... за да се доискаже ... и од тоа излезе генијално дело! ... Шо му фали ? - Page 4 539282

Содржината е духот, формата е телото.

Па ти сега види Шо му фали ? - Page 4 104553
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by zbunet Нед Ное 04 2012, 18:57

- Се радуваш што ме гледаш?
- А?
- Ништо, зборам нешто безвезе kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by Тото Нед Ное 04 2012, 20:34

Верзија 2:

Се радувам што те гледам?
- А?
- Ништо, зборам нешто безвезе kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by Тото Вто Дек 04 2012, 00:07

уште една бисквитка kez

Шо му фали ? - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcRIIZy4s2uN9rkhlMQ80yJQjiAEToNqkUP5Krxt3Uu6emuhqlkK
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by Александра Сре Дек 05 2012, 00:38

Му фали крајот на минатиот век Шо му фали ? - Page 4 387917
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by zbunet Нед Јан 06 2013, 14:40

Ништо не и’ фали, мене ми фали многу понекогаш kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by zbunet Сре Мај 01 2013, 10:02

Шо му фали ? - Page 4 263518_350819308347921_1047493448_n
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by zbunet Нед Јун 09 2013, 15:37

[img]Шо му фали ? - Page 4 Bjlwpr10[/img]
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by keti Пон Јун 10 2013, 05:57

Dijamanti, spored gornata slika! kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Шо му фали ? - Page 4 Empty Re: Шо му фали ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот