МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваши дела - уметност без граници

+3
the nurse
Кидман
Александра
7 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Сре Сеп 08 2010, 18:44

„Уметност е се’ она што е создадено во некоја посебна ментална состојба на оној што создава, а служи за забава на останатите“...
Во текот на својот живот секој човек создал некое дело, кое за него претставува уметност, и сака да го сподели со своите роднини, пријателите или останатиот свет...
Да го откриеме она што е прикриено во нас и не прави посебни...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Борба со непознатото во мене

Пишување by keti Сре Сеп 08 2010, 18:51

Ваши дела - уметност без граници Slikank

Еве јас ја почнувам оваа темa со еден мој цртеж кој успеав денес да го довршам, а го започнав пред неколку месеци.
Тема на цртежот: Борба со непознатото во мене


Последната промена е направена од keti на Саб Сеп 29 2012, 22:56. Мислењето е променето 2 пати.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Сре Сеп 08 2010, 22:53

Кога ги бојадисувавме просториите оваа лето, син ми посака во неговата соба да направиме комбинација на бои...Во краткото време кое ми беше на располагање за размислување, произлезе идејата која е прикажана на фотографијата...Голема заслуга во реализација на идејата имаше еден млад уметнички надарен човек кој беше доволно стрплив во бојадисувањето, а јас помагав во деталите...

kez


Последната промена е направена од keti на Вто Мај 15 2012, 00:09. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Пет Сеп 10 2010, 01:11Последната промена е направена од zbunet на Вто Сеп 21 2010, 15:39. Мислењето е променето 2 пати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра Пет Сеп 10 2010, 01:32

честитав за бебето, а потоа видов дека била тројка 10
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Пет Сеп 10 2010, 01:37

Ваши дела - уметност без граници 104553 Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 396122 Ваши дела - уметност без граници 438648
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Пет Сеп 10 2010, 16:26

Честитки за трите збирки поезија: „Некогаш во иднина“, „Небески скали“ и „Поглед кон длабокото“...Веќе издвоив по една од сите три и ја објавив на мојот профил...
bravo 10 palce guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Пет Сеп 10 2010, 23:50

Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 396122
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман Саб Сеп 11 2010, 12:49


Честитки Ваши дела - уметност без граници 396122

Нека е со среќа и нека не бидат само три
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Саб Сеп 11 2010, 13:28

I ne se Ваши дела - уметност без граници 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Саб Сеп 11 2010, 16:27

Јас тоа едноставно го знам, една птичка ми шепна... Ваши дела - уметност без граници 104553
Кое е следното дело и кога треба да го очекуваме???
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Саб Сеп 11 2010, 16:53

Ke vidime, kako ke se snajdam vo haosot sto sum go stvoril vo minatoto t.e. ako uspeam da gi dovedam vo nekoj red Ваши дела - уметност без граници 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Саб Сеп 11 2010, 17:01

Тоа не би требало да ти биде проблем...гледам дека се’ се средува во прав момент, а тој момент е веќе дојден... Ваши дела - уметност без граници 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Саб Сеп 18 2010, 14:11

Збунет, честитки за новата збирка поезија „МАГЛИНИ АНГЕЛСКИ“... Ваши дела - уметност без граници 944621 Ваши дела - уметност без граници 66078 Ваши дела - уметност без граници 396122
Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 125943
http://mekici.forumotion.com/forum-f7/topic-t831.htm
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Саб Сеп 18 2010, 15:01

Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse Саб Сеп 18 2010, 15:18

se klanja guska Честитки! backa
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 00:26

Ваши дела - уметност без граници 438648 Ваши дела - уметност без граници 686866
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман Нед Сеп 19 2010, 01:37

Збунет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ваши дела - уметност без граници 125943

ти си ми омилениот писател на сите времиња и невремињааааааааааа

Ваши дела - уметност без граници 125943
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 01:41Последната промена е направена од zbunet на Вто Сеп 21 2010, 15:44. Мислењето е променето 2 пати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse Нед Сеп 19 2010, 12:32

Па, ти си бил непресушен извор! backa
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 13:56

Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман Нед Сеп 19 2010, 13:56

се слушаат гласини дека Толстој ќе го тргале од лектира
Збунет ќе го ставале
викаат ,Војна и мир, била мачји кашаљ
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 13:58

Ваши дела - уметност без граници 79941 Ваши дела - уметност без граници 104553 Ваши дела - уметност без граници 125943 Ваши дела - уметност без граници 396122
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Пон Сеп 20 2010, 09:25

Браво Збунет bravo palce guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот