МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

+4
trpe
the nurse
zbunet
Кидман
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Сре Сеп 22 2010, 02:30

Тоа што и досега. И не заборавај да и’ поделиш комплименти ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Icon_flower
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 22:50

Значи дојдовме до нова наука - Малерологија !

Прогноза за малерот денес.
Ќе биде доумерено малерозно со повремени немоќни пцуења на сметка на државата, наместа на судбината и одредени личности на кои им придаваме преголемо значење.
Утринската малерозност ќе се движи од болки во крстот до печење на мокрачата. Постои можност да скршите чинија додека се расправате кој да оди да фрли ѓубре и да купи леб и млеко како и заради струите кои доаѓаат од неисправни и застарени инсталации во кои не е инвестирано ни денар, да немате струја едно три - четири часа додека е ефтина струја, додека се мислите што да правите со купишта валкана облека и кога ќе решите да ги превземете неопходните работи со своја рака, да имате прекин и со водоснабдување заради кој ќе дојде до наизменични напливи на ладна пот.
Попладневните нервози ќе придонесат да ви се намали апетитот, со желба да задавите некого и да го фрлите во некој ендек, на пример вашата крештава комшика или нејзиниот маж ванземаљац заради невообичаената слобода да се доаѓа на кафе кога ќе им текне.
Во ноќните часови ќе посакате утеха од близок која нема да ја добиете или ќе биде со уцени и на сила што ќе придонесе за заладување на температурата во креветот.
Ви пожелуваме пријатен викенд, а доколку одите некаде во природа, сигурно ќе заврне.
Вашиот малеоролог за денес - Збунет Реинмен
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 22:55

hahahah go dumam ova
ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 966742
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 23:07

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 23:14

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 596646
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра Пет Окт 08 2010, 03:17

повеќе нема да се жалам.
се` е супер. сите се супер. и ти си супер.
само јас сум безоловен. ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 762431
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Тото Саб Окт 09 2010, 21:35

Нешто слабо гледам во последно време. И погрешно прочитувам.
На пр. овој новиот член
https://mekici.forummk.com/profile.forum?mode=viewprofile&u=68ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 538444

ми се виде како некое јапонско име - Ташаке, а тоа била „змијата“ а не ... ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 301497
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Саб Окт 09 2010, 21:37

Epa space ne staila, ke popravi ako slucajno se vrati ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Кидман Саб Окт 09 2010, 21:44

а ти па сигурен си дека е женско? ц..ц..ц... демек змијо една, а?
ама.... нели често пати и мажите ја спомнуваат змијата со одредена метафора? а? а? долга змија и такви ствари... ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 48158
значи... може да е и машко
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Тото Саб Окт 09 2010, 21:48

affraid Ташаке е женско?! Е сега е доцна. Кога јас нешто погрешно ќе запомнам - крај. Ни спасе не го спасува ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 762431
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by ?????? Нед Окт 10 2010, 14:36

toto i mene mi se vide tashake mesto thesnake ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 301497 zna4i ne si edinstveniot so ne gleda ko so treba kez lol!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Пет Окт 29 2010, 10:25

Му отиде моторот

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Вто Ное 09 2010, 00:41

Me boli glata do tolku da mi se cini deka doslo vreme za ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 841107
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра Вто Ное 09 2010, 00:52

NOT YET guska

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Analgin_Tablet.summ

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Image.axd%3Fpicture%3D2010%252F5%252Fglass-of-water-natural-indigestion-remedies
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра Вто Ное 09 2010, 00:56

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Pd2122545
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра Вто Ное 09 2010, 00:58

затки за уши (да нема забуна kez )
ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcR31uFuaXtyC_5RcVX5KHhYfr7_ICTO8IEmXHKIs3um-_t37II&t=1&usg=__HaGMm8HYQMF5hQ3Y3cSesqjUDao=
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра Вто Ное 09 2010, 01:03

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 SuperStock_1557R-264046
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 23:16

Се сеќавам ко мал...

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Frank_12
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by fragola Пет Ное 26 2010, 00:31

Dobro e sto se sekjavas! ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 104553 ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 125943
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Wikileaks

Пишување by trpe Сре Дек 22 2010, 13:05

Оператор: Гирадико, повелете!
Трпе: Добар ден! Имам една нарачка.
Оператор: Може ли прво да ми го дадете вашиот ЕМБГ?
Трпе: Мојот Ембг, само момент. Мојот Ембг е ..................
Оператор: Фала Трпе, сега видов дека живеете на улица Гоце Делчев бр.1
Трпе(зачуден): Може две свински гира!
Оператор: Мислам дека тоа не ви е добра идеја!
Трпе: Како тоа мислите?
Оператор: Трпе, вашите здавствени податоци укажуваат дека имате висок крвен притисок, затоа подобро е да не ризикувате...
Трпе: Па тогаш, што ќе ми препорачате?
Оператор: Можете да го пробате новото гиро од соја, сигурен сум дека ќе ви се допадне.
Трпе: Зошто така мислите?
Оператор: Па, минатата недела од книжарата сте ја купиле книгата "Гурмански рецепти од соја".
Трпе: Добро, добро, тогаш дај ми 2 гира од соја, и кажете ми цена?
Оператор: Тоа би требало да ви биде доволно за вас, вашата жена и трите деца, и тоа ќе ве чини 280 денари.
Трпе: Сега ќе ви го дадам бројот од кредитната картичка.
Оператор: Извинете г-не, но мора да платете во кеш бидејќи вашиот дозволен лимит е надминат.
Трпе: Добро, тогаш ќе му платам во кеш на вашиот доставувач?
Оператор: Ок, ако сакате можете да дојдете со вашиот мотор да ја земете инаку ќе мора да чекате околу 45 минути.
Трпе: Од каде знаете дека возам мотор?
Оператор: Тука пишува дека сте закасниле со ратата за кола и затоа банката ви ја одземала, а вашиот мотор е исплатен па претпоставив дека со мотор ќе дојдете.
Трпе: Ма идете во ку*ац...
Оператор: Пазете што зборувате г-не бидејќи имате две прекршочни пријави.
Трпе: без коментар
Оператор: Дали тоа ќе биде се од вашата нарачка?
Трпе: Донесете ми и еден литар кока кола!
Оператор: Извниете г-не но не смееме да им продаваме кока кола на дијабетичари!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by keti Сре Дек 22 2010, 16:09

Трпе, ги заборави чиповите...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Саб Јан 01 2011, 13:15

Dedo Mraz nesto mi docni. Koj znae kaj se zadrzal zbunet

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Christ10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Тото Вто Јан 04 2011, 22:13

Мењам бронхит за една цигара grip
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра Сре Јан 12 2011, 01:18

1. огромно мувиште ми брчи низ кујна lut (од каде се најде среде зима?!)
2. не можам да ја фатам muva
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Сре Јан 12 2011, 01:26

Probaj so puska kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот