МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој си ти ?

+5
Кидман
keti
the nurse
Александра
zbunet
9 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Нед Мар 27 2011, 17:15

Sakam da kazam deka samo angeli doagaat na forumov smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Нед Мар 27 2011, 17:59

Ме насмеавте навистина... kez guska

Еве Збунет јас ќе кажам кој си ти...
Преку тебе зборува БОГ и ти си одбран да им помагаш на луѓето ... backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Пон Мар 28 2011, 13:32

Да не претеруваме. Ако е така ќе ме кара затоа што половина работи кои ми кажал да ги кажам, сум ги заборавил или сум ги извртел kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Сре Мар 30 2011, 10:51

Постојат три теченија на мисли во нас : Едните ни’ велат дека сме најдобри, другите велат да не се занесуваме многу и третите ни’ велат дека не не’ бива за ништо.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Александра Чет Мар 31 2011, 22:19

(чук, чук, чук): отворете милички!

седумте јариња: кој си ти?

д`биг бед вулф: јас сум вашата мајка козичка.

...
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse Чет Мар 31 2011, 22:44

dalas2no напиша:(чук, чук, чук): отворете милички!

седумте јариња: кој си ти?

д`биг бед вулф: јас сум вашата мајка козичка.

...
Кажи лозинка! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Александра Чет Мар 31 2011, 22:59

hot nurse напиша:
dalas2no напиша:(чук, чук, чук): отворете милички!

седумте јариња: кој си ти?

д`биг бед вулф: јас сум вашата мајка козичка.

...
Кажи лозинка! Кој си ти ? - Page 5 104553


БЕЕЕЕЈ! Кој си ти ? - Page 5 396122
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Саб Апр 02 2011, 01:17

„Јас не сум семоќен, но доволно сум моќен да го променам светот и да го направам подобар“ - рекол мудрецот, а ова му се допаднало на Бог па рекол „Ти си тој избраниот“...Но, кога видел Бог дека мудрецот прави чуда, го посакал за себе, па му ставил програма и го преобразил во жена...Бог се заљубил во жената и во неа почнал да ја гледа својата Марија Магдалена и само тој можел да ја види нејзината чиста душа, а за да не му ја превземе друг, почнал да создава заблуда кај другите дека таа жена била неморална, но сепак ја чувал и заштитувал од другите...Жената многу го сакала Бог што воопшто не се противела на неговата замисла и секогаш го подржувала во неговите дела, го советувала и целосно му се посветила...
Приказната овде не завршува, а продолжетокот е оставен за секој сам да си го протолкува... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Чет Апр 14 2011, 10:55

Јас сум Лошко Лошковски. Имам завршено улично школо за пропалици и битанги. Во слободно време сум бескрајно мрзлив и невоспитан и наместа на повисоките места испаѓам глупав со наноси од патетичен талог. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by trpe Пон Мај 09 2011, 13:36

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Чет Мај 12 2011, 13:25

Во разоткривањето на себе си не смееш да имаш милост и да не прифаќаш заробеници, во спротивно не лај наоколу дека ваква или онаква личност оти појма немаш каков си. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Пон Мај 16 2011, 08:42

За да откриеш „кој си ти“ потребно е да навлезеш длабоко во себе си, во своето сокриено внатрешно Јас и да го разоткриеш и извлечеш на површина за да го видат сите... Само на таков начин можеш себе си да се спознаеш и да го откриеш сето она што го носиш во себе... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Нед Мај 22 2011, 16:49

Не дојдов за тоа, ниту ќе си заминам заради тоа. Не ме заморувај со погрешни претпоставки, изморен сум од твоето сезнаење. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Пон Мај 23 2011, 16:03

Кој си ти ? - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcSIXo7V4kVCfAi2RV39VRf9uI9i4aoZ656iwH52wZy1Y-eIKutw
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Сре Мај 25 2011, 10:13

Гледај ги комшиите и ќе ти стане јасно каква е состојбата во државата и нема потреба да бараш други одговори kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Сре Мај 25 2011, 21:40

Извлечи го најдоброто од себе и ќе ја подобриш ситуацијата во светот... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Саб Мај 28 2011, 12:26

Како идат годините сум поголема опасност. Можам да ограбам банка и никој нема да ме забележи, ниту ќе може да ме опише kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Саб Јун 04 2011, 12:53

ВИНОТО Е СИЛНО, КРАЛОТ Е ПОСИЛЕН, ЖЕНИТЕ СЕ УШТЕ ПОСИЛНИ...НО ВИСТИНАТА ЌЕ ГИ ПОБЕДИ СИТЕ... backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse Саб Јун 04 2011, 13:00

Понекогаш сум и ...Кој си ти ? - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcTclJUkFPlGQvSbuz5nI_VFghASOlMZ0qc2tLSy88sAR5ja4cBn
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Пон Јун 06 2011, 07:45

Вистината е непроменлива и вечна.Користа што ја добиваме од неа не зависи од променливоста на времето и од судбината. Во нејзиниот суд нема неправда; и таа е мудроста, силата, моќта и величественоста на сите времиња... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Сре Јун 08 2011, 23:16

Nie ne znaeme koi sme oti celo vreme barame da bideme toa sto sme sega kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Чет Јун 09 2011, 08:12

Твојата најголема заштита е Љубовта! Ако на лошото му вратиш со добро, со Љубов, тогаш целосно ќе го преобразиш и ќе го претвориш во Светлина. Тоа е начинот на Свето духовно Божествено однесување...
trepka guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Чет Јун 09 2011, 11:45

Ако сакам да ги избркам од мене, ја кажувам вистината за себе kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Чет Јун 09 2011, 13:08

Вистината е непроменлива и вечна. Користа што ја добиваме од неа не зависи од променливоста на времето и од судбината. Во нејзиниот суд нема неправда; и таа е мудроста, силата, моќта и величественоста на сите времиња... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse Саб Јун 11 2011, 11:53

Ne se falete sami...dozvolete toa nekoj drug da go napravi smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 5 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот