МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е среќата?

+6
Кидман
Александра
the nurse
Тото
zbunet
keti
10 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Јан 18 2011, 08:40

Среќата секому се насмевнува. Некому од срце, некому цинички.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Чет Јан 20 2011, 23:59

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Мар 01 2011, 15:53

Скромен човек со малку може да биде среќен и да ја сфати кога има главоболка.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Тото Вто Мар 01 2011, 15:58

Среќа е да те боли за се
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Пет Мар 04 2011, 10:44

Страста е клуч за среќа. Најсреќни се оние личности кои сакаат нешто страствено: партнерот, работата, хоби, пријателите... flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Пет Мар 04 2011, 11:28

Женското тело е како аладинова лампа. Треба упорно да го трлаш за да ти исполнува желби.
Ако не го трлаш ќе дојдат разбојници kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Чет Мар 17 2011, 11:33

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Пет Мар 18 2011, 17:43

Секој човек сака да биде целосен. И затоа едната половина ја наоѓа во жената, а другата во шфалерката.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Пет Мар 18 2011, 20:01

Среќна сум што има некој кој ме разбира и секогаш ми помага кога ми е тешко...но и секогаш е до мене и се радува со мене кога ми е убаво и кога сум среќна... guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Чет Апр 07 2011, 13:42

Среќата треба да ја споделиш со пријателот, но поарно немој, ако добро го знаеш каков е
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Чет Апр 07 2011, 22:09

Е каков е де...? Ако ти е пријател мора да е супер... kez backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Саб Апр 09 2011, 09:26

Ако најдеш пари на улица и не ги пријавиш во полиција никој нема да ти рече дека си алчен гад,туку дека си имал среќа, но ако го направиш спротивното сигурно ќе ти речат дека си глупав. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Александра Саб Апр 09 2011, 21:31

зависи дали се под или над сто евра Што е среќата? - Page 2 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Пет Апр 29 2011, 10:13

Во третата е среќата kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Нед Мај 01 2011, 13:04

Рецепт за среќен животБритански експерти наводно пронашле рецепт за среќен живот во кој има десет состојки, кои ако правилно ги употребите ќе бидете среќни.

Експертите дошле до рецептот на основа на необично тримесечно истражување, спроведено врз 50 лица од британскиот град Слоуг.

Тие на нив испробале 10 едноставни постапки, им го измериле чувството на среќа пред, за време, и по експериментот. Утврдиле дека чувството на среќа им се зголемило и оти тоа чувство луѓето го пренеле и во својата околина.

Рецептот за среќа, според британските експерти се состои од следните состојки:

- Засадете растение и одгледувајте го

- Потсетете се на своите среќни моменти, најмалку пет на крајот на секој ден

- Одвојте време за разговор, најмалку еден час неделно со саканото лице

- Повикајте пријател или пријателка со која долго време не сте разговарале и договорете средба

- Секој ден почестете се себеси со нешто и уживајте во тоа

- Добро насмевнете се барем еднаш дневно

- Вежбајте барем половина час три пати неделно

- Насмевнете се или поздравете непознато лице барем еднаш дневно

- Намалете го времето поминато пред телевизор

- Имајте добро расположение - секој ден направете нешто добро за некого. flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Саб Мај 07 2011, 01:02

Не очекувам многу затоа што ми испаднало малку smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Саб Мај 07 2011, 19:43

Баш напротив, очекувам многу од себе си и ќе се трудам да го достигнам тоа многу... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Пон Мај 30 2011, 23:42

Постои нешто,некогаш, што сосема неочекувано ни ги реди коцките во играта на животот...токму онака како ни е потребно...И се нарекува СРЕЌА
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Вто Мај 31 2011, 10:00

Среќа е да имаш срце кое знае искрено да сака... kez

Што е среќата? - Page 2 Heart-Valentine-heart-hearts-Love-Herzen-wow-Suzies-srce-morenita3-cuori_large
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Мај 31 2011, 12:35

Не е важно дали си успешен оптимиста или песимистички губитник затоа што тоа се само превртливи идеи и категории. Само сакај се таков каков си, тоа е факт кој никој не може да го побие или омаловажи додека си сигурен во својата љубов кон себе. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Вто Мај 31 2011, 14:23

Ништо ново нема да кажам,но ако сам себе не се сакаш ...како да те сакаат другите.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Тото Сре Јун 01 2011, 15:28

zbunet напиша:Не е важно дали си успешен оптимиста или песимистички губитник затоа што тоа се само превртливи идеи и категории. Само сакај се таков каков си, тоа е факт кој никој не може да го побие или омаловажи додека си сигурен во својата љубов кон себе. Што е среќата? - Page 2 151405

Само оптимистичниот губитник може да се сака себе си.

Успешен оптимист мисли дека е нормално да победува, не се замара со љубов и сенти-менти, а песимистичниот губитник е разочаран од се и од себе и од љубовта.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Јун 26 2011, 09:59

Само сложни браќа куќа градат, можеш да чуваш колку сакаш мачки и кучиња, но нема да ти помогнат куќа да направиш smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Нед Јун 26 2011, 19:35

Среќе е да имаш искрен пријател кој е секогаш спремен да ти пружи рака и во лошо и во добро... backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Jул 26 2011, 09:12

Grebeme i mjaukame kako macki na vrata i se nadevame na srekata koja e gluva deka ke ni' otvori kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 2 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот