МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што правите кога не можете да заспиете?

+4
fragola
zbunet
Александра
trpe
8 posters

Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by trpe Чет Јан 13 2011, 03:24

Сте легнале да спиете, сабајле треба да станете рано за на работа, училиште, факултет или имате некоја неодложна обврска. И оп, очите „пет банки“ !!! Не можете да заспиете. Дали превземате нешто Што правите кога не можете да заспиете? Compte10 за да заспиете побргу или не? Што правите во таква ситуација? Што правите кога не можете да заспиете? Naspavanje
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 15:17

ако бројам овци, се чувствувам како дебил.
ако пијам топло млеко, таман ќе ми се приспие - ќе ми се приоди во вц.
ако се напијам апче, нема време да го `отспијам` - уште полошо.
затоа си велам `е па не спиј, пи*ка ти мај*ина, што ми е гајле`.

земам книга (онаа што ја тегавам два месеци) решена дека ноќва нема спање - само читање, и кога ќе се помирам со судбината, таман ќе се сетам кај сум застанала оној пат, што било досега и продолжувам страна-две, на третата веќе сум далдисала son
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра Саб Јан 22 2011, 16:53

лелеее, колку сум „бавна“. дури 6 (шест) дена ми требаа да се сетам каков одговор му одговара на Трпе:

нежно jazik го изненадуваш партнерот. првин мисли дека сонува, а потоа мисли дека си нетокму; резултатот е непредвидлив, но барем нема да ја отепаш цела ноќ безвеза зјапајќи во празно kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра Пон Јан 24 2011, 02:00

инаку, да си кажам, и да чукнам во дрво seti se јас немам проблем со спиењето. слушам дека несоница ги мачи оние кои многу размислуваат. изгледа дека мене господ ми дал само мал мозок fala

добра ноќ son
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet Пон Јан 24 2011, 02:02

Бла, бла... misli
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by fragola Пон Јан 24 2011, 18:43

Што правите кога не можете да заспиете? 48158
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by the nurse Пон Јан 24 2011, 21:22

Јас лесно заспивам...но,често лесно и се будам во глуво доба. pale
И тогаш бегам во дневна,се покривам со моето омилено волнено ќебе, што сите ги боцка само мене не( ме познава) trepka ...и си пуштам филм.Ако е интересен,гарант заспивам.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by trpe Чет Јан 27 2011, 02:11

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet Нед Јан 30 2011, 20:24

Што правите кога не можете да заспиете? 110
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра Пет Мар 11 2011, 02:35

го малтретирам компјутерот
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by the nurse Саб Мар 19 2011, 21:51

Пробајте воден кревет... kez

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Кидман Сре Сеп 21 2011, 23:45

кога не можам да заспијам седам на компјутер полугола ем полубоса,
се тресам оти ми студи,
читам претежно досадни работи,
пишувам глупости

ама не се предавам!!!!! Што правите кога не можете да заспиете? 670681
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by the nurse Чет Сеп 22 2011, 00:29

Dobro e,ne sum bila sama guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet Нед Дек 18 2011, 12:10

Мажи смрзнати по улици си велат :„ Ех да ме викне некоја да се згреам“. Жени топли во нивните постели мрдаат немирно и си велат: „ Ех да ми дојде некој смрзнат да го стоплам“. И така секој ден незнаејќи се разминуваат на секое „Ех“ и „ Да ти иб.м животот ваков“ kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Тото Сре Јан 18 2012, 02:40

Се тешам со еден цитат од „Парадоксот на Диоген“ мислам беше:

„Ако сакаш вечна среќа - не спиј,
оти кај успаните среќата не доаѓа.“

И така јас си зјапам во празно и наслушнувам Што правите кога не можете да заспиете? 344908како среќата на прсти доаѓа Што правите кога не можете да заспиете? 959274.
Сеа сум вака Што правите кога не можете да заспиете? 695411 а коа ќе дојде ќе бидам вакаШто правите кога не можете да заспиете? 269495и сите ќе дознаете Што правите кога не можете да заспиете? 125943
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet Сре Јан 18 2012, 12:21

kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by trpe Пет Фед 10 2012, 15:09

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet Нед Апр 01 2012, 18:01

Neko kad pise pise, neko kad pise pisa kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра Сре Окт 17 2012, 23:42

Мислам како да го изненадам или изнервирам hehe
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by keti Саб Фед 23 2013, 09:51

Eve sto pravam:Што правите кога не можете да заспиете? Dsc08424xu

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Тото Нед Jул 28 2013, 02:43

ja sreduvasm fiokata so corapi

Што правите кога не можете да заспиете? Photo
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet Нед Jул 28 2013, 16:12

Пуштам филм од кој правам вакви фаци 
[img]Што правите кога не можете да заспиете? 99365910[/img]
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што правите кога не можете да заспиете? Empty Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот