МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нели ти реков

5 posters

Go down

Нели ти реков Empty Нели ти реков

Пишување by Александра Пет Aвг 12 2011, 14:44

... за првиот впечаток Нели ти реков 104553

Кидман напиша:
hot nurse напиша:Тие што носат наочари,си бараат
некој исто таков за да кога ќе се бакнуваат да си
кажат:-Живели! Нели ти реков 104553

а мор си ги вадам очилата кога се бакнуваме Нели ти реков 83386

(оти инаку ќе ми ги измрси) Нели ти реков 344908
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by the nurse Пет Aвг 12 2011, 18:43

...не оди боса kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by Александра Нед Aвг 14 2011, 01:04

... рецепт за успешна врска Нели ти реков 104553

zbunet напиша:Секогаш биди спремен на компромис, а тоа значи по нејзино
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet Нед Aвг 14 2011, 14:18

dalas2no напиша:* Одлично, но не е страшно, веќе ми поминува.

* Пливам, не се давам - како мува во супа.

* Подобро одошто заслужувам.

* Да бев подобро не ќе можев да се поднесам.

* Да бев рипка, ќе се викав Златка.

* Па, имам малку гасови ... Упс! ... Извини. Нели ти реков 297862
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by Александра Нед Aвг 14 2011, 15:26

zbunet напиша:Да ги избегнуваш проблемите во животот е исто како да не
сакаш да се испотиш за нешто што ти причинува задоволство.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by keti Пет Aвг 19 2011, 19:54

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet Саб Мај 19 2012, 15:31

Zosto tel. kompanii kaj nas lesno i mnogu zarabotuvaat? Oti sme na muabet mnogu jaki, a na delo nikade ne' nema kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet Сре Мај 01 2013, 10:08

Нели ти реков 313882_424662780963573_1623276127_n
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet Пет Мај 03 2013, 22:14

Ништо од медитацијата на овој, нема јака воља kez
Нели ти реков 394149_382548848490155_1674501205_n
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by Тото Нед Мај 11 2014, 23:40

Ponekogas ja gubam verbata vo toa sto go pravam, no sto drugo bi pravel? Нели ти реков 897446

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

Нели ти реков 1-12
zbunet


Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by Тото Нед Мај 11 2014, 23:44

Кога си млад имаш време,но немаш трпение за ништо да почекаш.
Кога ќе остариш си научил да чекаш,но немаш веќе време Нели ти реков 634807

_________________
Нели ти реков 569010

Нели ти реков 60-64
the nurse

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by Тото Нед Мај 11 2014, 23:53


  • Нели ти реков Icon_multiquote_off_en


Нели ти реков Empty Re: Поезија
Нели ти реков Empty by Кидман on Сре 14 Дек 2011 - 20:14

zbunet напиша:

Речи ми
дека се’ е во ред
иако само во сонот е така
те гушкам со срцето,
но рацете безживотно ми висат.
Направив кули и дворци
со сета нивна раскош
со потребната висина и достоинство,
но е високо меѓу облаците
секогаш ја слушам музиката која ечи
и одекнува до моите уши и мисли,
таму припаѓам
со овој свет немам ништо.
Ја земам твојата душа и таму ја водам
во кралица ја претворам
ја милувам и воздигам,
затоа не знаеш зошто ме сакаш
затоа не знаеш зошто си одсутна од секојдневието
затоа што немам ништо,
а имам многу.
se` e vo red Нели ти реков 151405
Нели ти реков 40-28
Кидман
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нели ти реков Empty Re: Нели ти реков

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот