МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

У европска унија

+5
the nurse
Тото
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

У европска унија Empty У европска унија

Пишување by zbunet Нед Сеп 06 2009, 15:20

Поарно ли ќе ни’ биде ?MySpace Graphics


Последната промена е направена од spiderman на Пон Окт 19 2009, 13:51. Мислењето е променето 1 пати
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by Александра Сре Сеп 09 2009, 18:24

Звучи парадоксално но, ако на некого му биде подобро, ќе и` биде на ЕУ. Ќе имаат шупа зад куќа каде ќе можат да ги бутаат работите што не се за покажување. У европска унија Icon_razz
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Чет Сеп 10 2009, 23:01

Нашиве сигурно вака си мислат:„ Овие на запад се мутави и ќе ни’ даваат пари, а ние ќе си ги крадеме“ У европска унија Icon_twisted
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by trpe Пон Дек 21 2009, 16:58

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by Тото Сре Дек 23 2009, 23:51

Оваа тема ме потсетува на имењакот Котуњо со кој секоја врска ми е случајна, и таа неговата Јунајт Јунајт Јуроп, па ми иде да си го сменам никот.

Гуднајт Гуднајт Јуроп У европска унија 476577
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by trpe Пет Мар 12 2010, 22:37

Се тече, се се менува. Ама кај нас се тече ама тешко се менува.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by trpe Вто Мар 23 2010, 14:47

Така е како што е, и се ќе се смени ако дојдат жените на власт

У европска унија Placeinpolitics
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by Александра Пет Апр 02 2010, 16:54

У европска унија Super-egg-tokka
Кога еден ден сите ќе бидеме европска унија, на која страна на масава ќе руча Македончето?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Сре Апр 21 2010, 20:14

Секси изглед е поважен од НАТО И ЕУ. Кога би се освестиле и би пратиле
сексиљави мисионери низ светот да ја презентираат нашата држава на
вистинскиот начин, сами ќе не’ бараат. Па на што личи бре овоа
политичариве све габори бирани, па кој сака муабет да праи со такви ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Саб Aвг 14 2010, 16:28

...Putuj Evropo,nemoj vise cekati na nas.Ne pitaj mnogo,dospeces i ti na rgjav glas.Putuj planeto,ovde se vrag priziva,nama je lepo , sreca jedna neopisiva...-Balasevic
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Саб Aвг 14 2010, 19:40

Читав дека Бил Клинтон ќе умрел наскоро У европска унија Affraid . Леле за греота...не ! Шо би барал он у пеколот ? Баш беше фин У европска унија 810485
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Саб Aвг 14 2010, 21:09

...Па изгледа од многу пушење... iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Саб Aвг 14 2010, 22:37

И осиромашен ураниум...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Саб Aвг 14 2010, 23:40

Па,да кога некој не им е потребен повеќе дискретно го разболуваат...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Што е тоа политика?

Пишување by alisa Чет Сеп 09 2010, 21:15

Еден ден синот го прашал татко му.
- Тато, што е тоа политика?
Таткото одговорил:
- Ја носам пари дома, значи јас сум КАПИТАЛИЗАМ!
- Мајка ти ги распоредува парите, значи таа е ВЛАДА!
- Дедо ти контролира да биде се’ по прописите, значи тој е СИНДИКАТ!
- Нашата домашна помошничка е РАБОТНИЧКА КЛАСА!
- Ние сите заедно се грижиме тебе да ти биде добро, значи ти си НАРОДОТ! А твојот мал брат кој што се’ уште е во пелени, тој е ИДНИНАТА!
- Дали ме сфати синко?

Малиот се замислил и му кажал на татко му дека ќе му даде одговор откако ќе преспие.
Во текот на ноќта малото братче се разбудило со плачење бидејќи ги извалкало пелените. Бидејќи малиот не знаел што да прави, отишол во собата кај родителите. Таму неговата мајка длабоко спиела и не можел да ја разбуди. Така детето тргнало накај собата на домашната помошничка, каде го нашол таткото како се забавува со неа, а дедо му како вирел низ прозор. Така сите зафатени, никој и не го забалежал малиот! Така тој одлучил да се врати во кревет.

Утредента татко му го прашал дали го знае одговорот по преспиената ноќ. Синот одговорил:
- ДА!
- КАПИТАЛИЗМОТ ја искористува РАБОТНИЧКАТА КЛАСА!
- СИНДИКАТОТ само гледа и ништо не превзема!
- Во меѓувреме ВЛАДАТА спие!
- НАРОДОТ е во потполност занемарен!
- А ИДНИНАТА е во гомна!
Е ТОА Е ПОЛИТИКА!
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Чет Сеп 09 2010, 21:58

У европска унија 104553 Алиса, немој со вакви политички вицови...Опасна е политиката... У европска унија 104553 У европска унија 125943 У европска унија 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 14:29

ЕУ ни се комшии, што значи за да влеземе во ЕУ треба прво да не’ засакаат комшиите. Тоа малце потешко, а башка ЕУ имаат многу кози. У европска унија 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Нед Сеп 19 2010, 19:21

Kozi nostri? kez Bas sega ja citam,,Gomora,, od italijanskiot novinar Roberto Savijano.Deckoto hrabro pisuva onaka kako sto e mafijata,i zatoa za zal mora da zivee na,, nepoznata,, adresa so policiska pridruzba.Sto ne imavme i nie eden takov,a se nekoi ligusi...A sto znam pa ja ,makedonce... kez


Последната промена е направена од hot nurse на Нед Сеп 19 2010, 19:28. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 19:25

Ama nie imame " Celo e koga e se' " У европска унија 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Нед Сеп 19 2010, 19:50

Всушност,мислам беше,,Цело е кога има се,, kezА тоа беше само убава мисла која ја одбраа на некој детски конкурс.Знаеме дека нема се...и никогаш нема да има(за сите)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Нед Сеп 19 2010, 20:06

Koza Nostra kaj nas e cela i opfaka se' У европска унија 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Нед Сеп 19 2010, 20:12

Е да kez Во моментов пружаат ,,рака,, кон мојава работа,припремиле терен(понудиле нешто што не може да се одбие) affraid Господ нека ни е на помош!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by trpe Саб Окт 16 2010, 14:04

Што е демократија?
- Демократија е кога ќе те пратат у пизду материну, а ти одиш каде сакаш.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Вто Окт 26 2010, 15:40

Во сегашноста имаме приближна, но доста јасна слика каков бил капитализмот пред СФРЈ. Неподнослив. Така се разјаснува зошто балканските земји кои влегле во составот на СФРЈ го прифатиле социјализмот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by Кидман Чет Ное 25 2010, 22:58

уууууааааа диктатура!!!!!!!! ууууааааа полициска држава!!!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија Empty Re: У европска унија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот